trawa

Autor Wątek: Teorie spiskowe  (Przeczytany 5404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kret

Teorie spiskowe
« dnia: Październik 01, 2003, 03:50:49 pm »
Tak przegladam i nie moge znalezc tego tematu, wiec zarzucam. A poniewaz sam jestem raczej mizerny w te klocki, podaje link do strony mojego znajomego z Berlina (po angielsku). Chwilami zabawne, ale na pewno jest to ciekawa kolekcja roznych tego typu teorii.

http://plutonium.schattenseite.de

Pozdrawiam

Kret

Offline Gollum

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2003, 09:31:01 am »
Od dawna wiadomo, że wszystkiemu winny jest spisek Żydów, masonów i cyklistów, dziś znanych jako obywateli danego kraju powiązanymi z międzynarodowymi organizacjami żydowskimi, rotarian i rowerzystów :wink:

Offline Kormak

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2003, 05:34:42 pm »
Na stronie jeszcze prawie nic nie ma... a szkoda. W ogóle wygląda jakby powstała w natchnieniu po lekturze "Wahadła Foucaulta", a to nie wystarczy żeby zostać spiskologiem :D

Offline Khorne

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2003, 06:31:05 pm »
i tak wiadomo że wszystkimi żądzą Rzydzi ;) a MIchnik chce zniszczyć kraj :D
ej dżoe, dokąd idziesz z pistoletem w swojej ręce

Offline khele

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2003, 09:46:22 am »
I tak licza sie tylko Ufole i walczacy z nimi dzielny dr Pajak. Ktos wie co tam ostatnio na froncie sie dzieje?
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline dawidos

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2003, 06:02:10 pm »
O teoriach spiskowych jest artykuł w ostatnim Click Fantasy. Tak m.in o lądowaniu na Marsie, wyginięciu Dinozaurów, meteorycie Tunguska.

UWAGA : Numer mógł już zejść, więc radzę się pospieszyć do kiosku.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline khele

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2003, 09:44:11 am »
Cytat: "dawidos"
O teoriach spiskowych jest artykuł w ostatnim Click Fantasy. Tak m.in o lądowaniu na Marsie, wyginięciu Dinozaurów, meteorycie Tunguska.


Jesli ktos chce sie zapoznac z teoriami spiskowymi to radzilbym raczej siegnac po Nexusa a nie Click Fantasy. No chyba ze ow ktos nie moze zyc bez kolorowych obrazkow :twisted:
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Gollum

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2003, 09:04:16 am »
Cytat: "khele"
I tak licza sie tylko Ufole i walczacy z nimi dzielny dr Pajak. Ktos wie co tam ostatnio na froncie sie dzieje?

Dr Pająka pamietam z lat osiemdziesiątych, kiedy pisał bardzo porządne (!) felietony z lubelskim pismie "Relacje". Potem za premierowania Bieleckiego (był taki premier!) płakał, że mu się utrudnia dostęp do archiwów, potem poleciała seria książek .............. kontra UB. I szaleństwo stopniowo się pogłębiało.

Offline Kormak

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2003, 12:47:01 pm »
Gollumie, wydaje mi się, że mylisz osoby. Jest jeden Pająk piszący antykomunistyczne i antysemickie książki. A Khelekinowi chodziło o dr Jana Pająka, ufologa, który od kilku lat pogrąża się w swojej paranoi antyufolskiej, publikując w sieci niezliczone tomy opracowań pseudonaukowych itd. Wystarczy że wpiszesz w wyszukiwarce "Dr Jan Pająk" i "totalizm" (jak nazwał swoją filozofię).

A propos teorii spiskowych, polecam wam film dokumentalny BBC emitowany od tego weekendu na kanale Discovery pt. "Teorie Spiskowe". W pół godziny nie da się wiele ciekawego powiedzieć, ale wypowiadają się tam różni badacze (np. Jonathan Vankin, współautor wydanego też w Polsce kompendium pt. "Największe spiski ostatniego stulecia" czy Robert Anton Wilson, autor kultowej trylogii "Illuminatus!", także u nas wydanej) oraz zwariowani tropiciele spisków np. David Icke, wg którego wszyscy monarchowie świata i prezydenci pochodzą z jednej linii krwi, będącej krzyżówką ludzi z jaszczurami z kosmosu :D

Offline Gollum

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2003, 11:55:39 am »
Sorry. Ale przyznacie, że obaj panowie Pająkowie uprawiają spiskową teorię dziejów. Tyle że Henryk twierdzi, że wszystkiemu winne jest UB itp.

Offline Silencer

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2003, 01:58:49 pm »
Cytat: "dawidos"
O teoriach spiskowych jest artykuł w ostatnim Click Fantasy. Tak m.in o (...) wyginięciu dinozaurów


Tak jest ! Wszyscy wiedzš że dinozaury wykończył spisek tygrysów szablastozębnych i trylobitów, a potem wzięli się za mamuty!  :P
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline Winsento

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2003, 10:07:13 pm »
A ja mam takie jedno pytanko, bo nie do końca jestem w temacie:
Który spisek mówił o konieczności kontrolowania postępu technologicznego?

Na koniec kolejny odcinek "Ględzenie paranoika". Otóż mój kolega z klasy twierdzi, że atak na WTC był spowodowany przez... rząd amerykański, który wynajął do tego Osamę Bin Ladena!

Offline Brat Peacemaker

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:47:18 pm »
Ja tez uwazam, ze atak na WTC byl zainspirowany przez rzad USA. Na wojnach, ktore wybuchly najwiecej skorzystali hamerykanie. Ich koncerny zbrojeniowe i naftowe. A dzieki polityce represji administracja skupia coraz wiecej wladzy.

Offline Pokpoko

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2004, 08:16:19 pm »
no nie..atak pana OS. sponsorowany przez USA...bez przesady-plotka na poziomie tej o twarzy diabła w dymie z WTC...

Offline Brat Peacemaker

Teorie spiskowe
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2004, 09:55:04 pm »
Po pierwsze - ja widzialem kiedys w swietej pamieci 'Skandalach' twarz diabla w dymie (mieli nawet zdjecie)  :) . Po drugie. To jest topic o teoriach spiskowych. Jesli nie wierzysz w ta konkretna to nikt cie nie zmusza. Ja akurat wrecz chorobliwie wierze w wiekszosc tych teorii. A w tej konkretnej widze nawet sens. Nie twierdze, ze do Osamy przyszedl, jakis tajny agent, wylozyl pieniadze i powiedzial, rozwalcie WTC. Uwazam raczej, ze amerykanie 'pomogli' troche terrorystom, by miec czyste rece i by nikt takowych powiazan nie wykryl. Tu oslabili kontrole. Tam ulatwili dostep/przerzut. Skad mozemy wiedziec, jakimi srodkami posluguje sie CIA (mniej skomplikowane od intryg tzeentcha, ale cos w tym stylu). Podobniez istnialy odpowiednie raporty, ale zostaly zignorowane (jak przy ataku na Pearl Harbour). Tak jestem paranoikiem. Uwazam ze ten spisek byl swietny. Nie wierze w przyadki.