trawa

Autor Wątek: Kic - Hip hip hurra!  (Przeczytany 11684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:37:14 am »
Cytat: "bimboom"

TAk powaznie, nie znam sie na poligrafii i przygotowaniu do druku, ale znam ludzi ktorzy zpelnie na tym sie nie znajac wydali przyzwoitej jakosci pozycje. Choc niekoniecznie komiksowe, ale obrazkowe, gdzie kolor gral istotna role.
Tak wiec nie usprawidliwia, moim zdaniem, Grafikonu "polprofesjonalizm". CZy w takim procesie graja role fundusze?


wydali tzn. przyszli do drukarni, polozyli pieniadze na stole i odebrali towar?
wybacz, ale takie cos to za odpowiednia kase jest zawsze do zrobienia.
kasa niestety decyduje o jakosci wydania.

N.N.

  • Gość
Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:38:17 am »
Cytat: "bimboom"
Hej, N.N.!
Nie jestes przypadkiem Jerzym Szylakiem? Hm...?!


Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem. Na tym forum ukrywam się jednak pod pseudonimem N.N., bo jak się wypowiadam anonimowo, to mogę pieprzyć trzy po trzy, dopierdalać się do bogu ducha winnych ludzi, robić sobie głupie żarty, a nawet chwalić swoje własne komiksy, udając, że robi to ktoś zupełnie inny.

A teraz jako ja powiem wprost: robiłem z Jezierskim komiksy jeszcze w latach osiemdziesiątych, znam do dobrze i z wlasnego dośwaidczenia wiem, że jest człowiekiem wyjątkowo nadętym, nieprzyjemnym w obejściu, zarozumiałym i pazernym.

A teraz B.B. pora żebyś okazał się dobrymi manierami i sam się przedstawił...

Offline sqty

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:53:59 am »
Cytat: "N.N."


Cytat: "sqty"
A co do sposobu wydania tego albumu Graficonu-koń jaki jest każdy widzi i twierdzę,że autor nie musi się wcale sztucznie uśmiechać i cieszyć " z tego co jest",kiedy ktoś mu ewidentnie spartolił jego dzieło...


Tu przywaliłeś z naprawdę grubej rury - Graficon jest małą (półprofesjonalną) firmą i trudno od niej oczekiwac, że przeskoczy poziom własnych możliwości. Jeśli Jezierski tego oczekiwał, to jest nie tylko nadęty ale i ....

 
Nie zgodzę sie.Nie żyjemy za komuny.Możliwości dzisiajszych drukarni są o niebo wyższe(wiem co mówię bo korzystam) i nawet niewielkim kosztem,malutka(nawet jednoosobowa firma) jest w stanie wydać album w pełni profesjonalnie wyglądający,jakakolwiek by nie była jego zawartość.Od każdego  kto nazywa się wydawcą komiksów możemy(a nawet musimy) oczekiwąć tego profesjonalizmu edytorskiego bo dziś jest on już standartem,co widać na półkach z komiksami.(pogrubione tytuły,twarde okładki,dobry papier-no i wierny kolor)).To jedynie kwestia opanowania DTP i odrobiny znajomości tematu.Poza tym Graficon dotąd wydawał na całkiem niezłym poziomie.Ktoś tu ewidentnie wykonał fuszerkę w przypadku Kica.Dzisiaj nie powinno byc czegoś takiego jak półprofesjonalizm edytorski.No chyba,że jest to 3 obieg i xero.Wiem co mówię - to nie jest kwestia kosztów-powinni się rozejrzeć za kimś kto im to lepiej przygotuje do druku.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Anonymous

  • Gość
Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:56:33 am »
Cytat: "N.N."
Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem

 :|

N.N.

  • Gość
Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2004, 11:57:04 am »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "N.N."
Cytat: "bimboom"
Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem

 :|


Cśśś. Nie powtarzaj nikomu :oops:

Offline turucorp

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:12:45 pm »
Cytat: "sqty"
Cytat: "N.N."


Cytat: "sqty"
A co do sposobu wydania tego albumu Graficonu-koń jaki jest każdy widzi i twierdzę,że autor nie musi się wcale sztucznie uśmiechać i cieszyć " z tego co jest",kiedy ktoś mu ewidentnie spartolił jego dzieło...


Tu przywaliłeś z naprawdę grubej rury - Graficon jest małą (półprofesjonalną) firmą i trudno od niej oczekiwac, że przeskoczy poziom własnych możliwości. Jeśli Jezierski tego oczekiwał, to jest nie tylko nadęty ale i ....

 
Nie zgodzę sie.Nie żyjemy za komuny.Możliwości dzisiajszych drukarni są o niebo wyższe(wiem co mówię bo korzystam) i nawet niewielkim kosztem,malutka(nawet jednoosobowa firma) jest w stanie wydać album w pełni profesjonalnie wyglądający,jakakolwiek by nie była jego zawartość.Od każdego  kto nazywa się wydawcą komiksów możemy(a nawet musimy) oczekiwąć tego profesjonalizmu edytorskiego bo dziś jest on już standartem,co widać na półkach z komiksami.(pogrubione tytuły,twarde okładki,dobry papier-no i wierny kolor)).To jedynie kwestia opanowania DTP i odrobiny znajomości tematu.Poza tym Graficon dotąd wydawał na całkiem niezłym poziomie.Ktoś tu ewidentnie wykonał fuszerkę w przypadku Kica.Dzisiaj nie powinno byc czegoś takiego jak półprofesjonalizm edytorski.No chyba,że jest to 3 obieg i xero.Wiem co mówię - to nie jest kwestia kosztów-powinni się rozejrzeć za kimś kto im to lepiej przygotuje do druku.


wystarczylo, ze drukarz przesunal kolory, oszczedzil na farbie lub cos w ten desen, przy malych nakladach i tanim druku nie maja ochoty na kontrole jakosci i trzeba stac na drukarzem (po prostu nie wierze, ze akurat Jarek zle przygotowal material)

Offline sqty

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:23:12 pm »
Cytat: "turucorp"


wystarczylo, ze drukarz przesunal kolory, oszczedzil na farbie lub cos w ten desen, przy malych nakladach i tanim druku nie maja ochoty na kontrole jakosci i trzeba stac na drukarzem (po prostu nie wierze, ze akurat Jarek zle przygotowal material)


No to powinni "stac nad drukarzem"  lub złożyć reklamację ,ew. zmienić drukarnie.Jest ich multum przecież-można znaleźć tanią i dobrą.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline turucorp

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:28:46 pm »
Cytat: "sqty"
Cytat: "turucorp"


wystarczylo, ze drukarz przesunal kolory, oszczedzil na farbie lub cos w ten desen, przy malych nakladach i tanim druku nie maja ochoty na kontrole jakosci i trzeba stac na drukarzem (po prostu nie wierze, ze akurat Jarek zle przygotowal material)


No to powinni "stac nad drukarzem"  lub złożyć reklamację ,ew. zmienić drukarnie.Jest ich multum przecież-można znaleźć tanią i dobrą.


przy kolorowym druku do 1000 egz. to wybor jest raczej niewielki, albo tanio, nie do konca dobrze ale przynajmniej w terminie, albo bardzo drogo i termin jak drukarni pasuje, negocjowac i pilnowac drukarzy to mozna jak sie duzo zaplaci za jakosc albo sie robi naprawde konkretny naklad :x

Offline graves

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:53:41 pm »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "N.N."
Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem

 :|

 :o
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:57:26 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "N.N."
Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem

 :|

 :o

takie czasy grejws.

Offline turucorp

Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:58:58 pm »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "graves"
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "N.N."
Jasne, że jestem Jerzym Szyłakiem

 :|

 :o

takie czasy grejws.


no coz, nie kazdy moze byc J23 :bored:

N.N.

  • Gość
Kic - Hip hip hurra!
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2004, 05:48:29 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "bimboom"
Hej, N.N.!!
A teraz B.B. pora żebyś okazał się dobrymi manierami i sam się przedstawił...


Sypnął mnie i spieprzył. Jaki brak odwagi cywilnej...

 

anything