trawa

Autor Wątek: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce  (Przeczytany 140471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« dnia: Październik 06, 2003, 09:03:36 pm »
jak w tytule. Wszyscy, ktorzy maja chec zadania pytania ktore bandy sa oficjalne i kogo najlepiej wybrac polecam arta, ktorego wlasnie dzis zamieszcze na gildii.

Jakiekolwiek dodatkowe komentarze mile widziane co do plusow i minusow poszczegolnych band. Bede dodawac do arta.

Pozwoliłem sobie przykleić temat, by każdy nowy trafił tu zanim zasypie nas zdublowanymi tematami ;-)

drach

Offline drachenfeles

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2003, 11:53:15 pm »
Veni vidi vino ;-)

Ciekawe zestawienie, ale brakuje tam wielu band, np z Karak Azgal.
Druga rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to charakter norsów, oni nie są za chałasem, od setek lat wybijają hordy futrzaków i innych pasqudników najeżdżających ich ziemie.
Faktem jest, że niby rycerze chaosu to skąd się wywodzą, ale ta banda reprezentuje wyprawę łupieżczą skierowaną na świątynie slaanów, a nie  bohaterów khorna.

A tak na koniec chciałbym dodać, że moim zdaniem najbardziej przepakowane bandy to:

Bestmeni, Amazonki, Shadow warriorsi, Highelfy i Lizardmeni.

Aha, w tabelce brakuje rozróżnienia, na oficjalne i nieoficjalne, a o to chyba chodziło nie?

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2003, 08:54:11 am »
zestawienie dotyczy wlasnie TYLKO oficjalnych band. Norsi to definitywnie chałas jak na moje oko.

Offline drachenfeles

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2003, 09:15:53 am »
Skoro tylko oficjalnych to cała lustria odpada, gdzieś w postach zrobiliśmy listę tylko oficjalnych band. Post: oficjalne bandy.

Norsi z natury zbyt dobrzy nie są, ale nie wszyscy są kultystami chałasu, polecam artykuły o norsce ze strike to stun issue 5.

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2003, 06:39:02 pm »
Hm...za oficjalne uwazam wszystko to co pojawilo sie w Town Cryerach.
Oczywiscie na www.mordheim.com Lustria jest nieoficjalna, lub raczej "wersja testowa" niemogaca sie pojawiac na turniejach, ale w takim razie jak wyjasnic pojawienie sie nowych Amazonek w TC23?

zobaczymy...proponuje zeby tabelka zostala taka jaka jest, a Ciebie Drach prosze o uzupelnienie tabelki o reszte band w wolnym czasie, jezeli tylko bedziesz miach ochote. Mozemy sie tak umowic?

Offline Glurk

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2003, 07:43:11 pm »
A moim zdaniem lista jest dobrze spisana, ukazuje przejrzyscie charakter band i ich wlasciwosci. Co do Norsmenow to jednak ja rowniez jestem za tym, ze nie powinni miec charakteru chaotycznego, jak dla mnie jest to po prostu odzwierciedlenie Wikingow.
url=http://zadtrolla.prv.pl] Koszaliński Klub Gier Strategicznych "Zad Trolla"[/url]

Offline Dracon2

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2003, 07:50:24 pm »
Norsi SĄ NEUTRALNI!
A może by ktoś przetłumaczył tą tabelke ze Strike-to-Stun o tym jakich najemników może wynajmować kto, bo jest nawet dobra.

Offline Glurk

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2003, 07:56:03 pm »
Ja moglbym przetlumaczyc, dajcie mi tylko linka :)
url=http://zadtrolla.prv.pl] Koszaliński Klub Gier Strategicznych "Zad Trolla"[/url]

Offline drachenfeles

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2003, 08:16:32 pm »
Cytuj

jak dla mnie jest to po prostu odzwierciedlenie Wikingow.


Nie tyle odzwierciedlenie co skopiowanie, samo słowo Norsemen jest synonimem słowa Viking, tylko u nas raczej się go nie stosuje.

Wracając do sprawy charakteru.
Za chaotycznego w świecie warhammera uznajemy kogoś, kto oddaje cześć bogom chaosu, albo w jakiś inny sposób się z nimi utożsamia prawda?
Zauważcie, że nie ma to wiele wspólnego (teoretycznie) z byciem ucieleśnieniem zła, czy dobra. Spójżmy na charakter praworządny, praworządni są łowcy czarownic, a dokonują czynów nie raz gorszych od wyznawców chaosu.
Norsi mają własną religię i własne zwyczaje, owszem niektórzy z nich porzucają zwykły żywot wojownika z norski, udają się do królestw chaosu, by powrócić jako rycerze i lordowie chaosu, ale to zupełnie inna historia.
My mówimy o przeciętnych mieszkańcach norski, którzy od mieszkańców imperium różnią się tym, że są nieco więksi twardsi, a lata walk z nieustannymi atakami ze strony chaosu uczyniły z nich dobrych wojoników. Jak można więc uznać ludzi, kórzy od setek lat zwalczają chaos za ich wyznawców? To tak samo, jakby Kislevitów, równierz zmagających się z siłami chaosu, uznać za chaotycznych, tylko dlatego, że graniczą z ich królestwami.

Cytuj

Hm...za oficjalne uwazam wszystko to co pojawilo sie w Town Cryerach.
Oczywiscie na www.mordheim.com Lustria jest nieoficjalna, lub raczej "wersja testowa" niemogaca sie pojawiac na turniejach, ale w takim razie jak wyjasnic pojawienie sie nowych Amazonek w TC23?


Ja też chętnie (choć od tej regóły byłyby odstepstwa) uznałbym za oficjalne to co w TC, w końcu ci sami ludzie wydają i miesięcznik i system.
Jednak właśnie oni uznali, że nie wszystko z TC jest oficjalne i dostępne na turniejach.
Dlatego też proponuję trzymać się tejże selekcji i nie mącić za bardzo.

Cytuj

zobaczymy...proponuje zeby tabelka zostala taka jaka jest, a Ciebie Drach prosze o uzupelnienie tabelki o reszte band w wolnym czasie, jezeli tylko bedziesz miach ochote. Mozemy sie tak umowic?


Moge wykonać tabelkę, bazując na twojej oczywiście, w której ujmę dodatkowo bandy z innych settingów.
Kłopot w tym, że narazie mój komp jest niezbyt sprawny, mam dysk zastepczy o niezbyt dużej pojemności, co drastycznie ogranicza ilość softu. Sytuacja ta potrwa na szczęście nie dłużej niż tydzień (oby).

Offline Dracon2

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2003, 08:38:23 pm »
Cytat: "Glurk"
Ja moglbym przetlumaczyc, dajcie mi tylko linka :)

NIE! Ja to przetłumacze :P , tam jest taaak dużo do tłumaczenia :D
I od razu zrobiłbym linki do przetłumaczonych hired swordów.

Offline Glurk

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2003, 08:52:59 pm »
Hehehe spoko, spoko :) W takim raze czekam z niecierpliwoscia na tlumacznie :)
url=http://zadtrolla.prv.pl] Koszaliński Klub Gier Strategicznych "Zad Trolla"[/url]

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2003, 09:50:27 pm »
za pozno chlopaki, dzis tlumaczenie wrzucam na gildie heheeh

Offline Glurk

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2003, 10:02:12 pm »
EJ!! Tak sie nie robi :)))) W kazdym razie jesli jest cos potrzebnego jeszcze do przetlumaczenia to dajcie znac co i jak, mysle, ze dam rade :)
url=http://zadtrolla.prv.pl] Koszaliński Klub Gier Strategicznych "Zad Trolla"[/url]

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2003, 10:11:25 pm »
brakujace rzeczy z Lustrii - osoby odpowiedzialne zglosza sie do Ciebie ;)
opis miasta pozostalych dzielnic, ogolnie to czego brakuje do 22 nr TC. Tylko prosze pytajcie i mowcie co tlumaczycie, zeby sie bez sensu nie dublowalo...wnosze o stworzenie oddzielnego tematu  8)

Offline drachenfeles

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2003, 10:27:15 pm »
proszę bardzo  8)

 

anything