Autor Wątek: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce  (Przeczytany 146407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 25, 2005, 08:04:19 pm »
Cytuj

mam pytanko... Wink
czy jak dam black skavenowi fighting claws, to czy on może mieć w ekwipunku jeszcze procę? czy nie bardzo?


może mieć, ale nie może używać

Offline Demence

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 25, 2005, 08:57:02 pm »
to bez sensu tak marnować 2gc ;)
dzięki :)
)

Offline Lord_Masciarz

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 26, 2005, 02:02:19 pm »
Cytat: "skolo"
jak to "do jakiej bandy nalezy" na Gildii masz moje tlumaczenie. to postac specjalna jest



heh czyli może być we wszytkich banadach??:p nawet w bandzie chaośników??:D
 mam was w... znaczy się jak chcecie pogadać to piszcie na GG2375154


http://www.gracz.com.pl/ -> Najlepszy i najtańszy sklep internetowy
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1491768

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 26, 2005, 04:35:43 pm »
http://www.teksty.gildia.pl/skolo/bohaterowie_spec/mistrz_krukow

Może zostać wynajęty przez:każdą bandę za wyjątkiem Krasnoludów, Elfów, Sigmaritek oraz Łowców Czarownic.

nie rozumiem. kliknac raz i przeczytac nie potrafisz? :roll:

Offline Lord_Masciarz

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 27, 2005, 07:22:43 am »
The Possessed a konktetnie ten http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=2011&sid=4468a60b box, czy to dobra banda??
a możelepsi są wyznawcy chaosu??
 mam was w... znaczy się jak chcecie pogadać to piszcie na GG2375154


http://www.gracz.com.pl/ -> Najlepszy i najtańszy sklep internetowy
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1491768

Offline skolo

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 27, 2005, 09:02:25 am »
pytanie, ktora banda jest lepsza nie ma wiekszego sensu, bo ilu graczy tyle opinii. ja nimi gram i mi sie podobaja, ale gram bo odpowiada mi ich klimat. inni graja innymi druzynami bo coś tam. poczytaj sobie o kazdej z druzyn, zastanow sie ktora chcesz grac bo pasuje ci ich sila, szybkosc, umiejetnosci poslugiwania sie magia, dary chaosu, albo po prostu figurki są ładne....wybor lezy wylacznie w Twojej decyzji.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 11, 2005, 05:01:29 pm »
Czy jest gdzieś do ściągnięcia Living Rule Book, ale z samym tekstem, bez rysunków? Chodzi mi o oszczędność przy drukowaniu...

Offline James Dark

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 23, 2005, 09:13:41 pm »
powitajcie nowicjusza jak sie patrzy! :)
Własnie rozwazam jaka druzyna chciałbym grac i (nie)szczesliwym trafem padło na bretonie, wojakow cienia lub zwierzo ludzi... przechodzac do sedna sprawy: czy ktos z Was ma moze z jakas z tych druzyn jakies doswiadczenie bojowe? sa to wymoczki ktorymi nie dosc ze trzeba niezle pokompinowac to jescze miec szczescie w rzutach czy raczej zestawy power gamerow ?
z gory dzieki :D

Offline Herudaio

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 23, 2005, 09:25:58 pm »
Bretonia - z wymienionych wg. mnie najfajniesza, klimatyczna jak to ludzie lubią mówić, o sile to w jej przypadku zdecydowanie nie można mówić, jeśli Cię pociągają klimaty rycerstwa to to banda dla Ciebie
Wojownicy Cienia - strzelanie i chowania się, banda w pewien sposób uciążliwa do gry (jedyny sensowny sposób w jaki da się go złożyć to na maks strzelanie, ze względu na totalny brak broni do walki wręcz :/) i dla przeciwnika dosyć "upierdliwa" w graniu, dlatego przez ludzi śrenio lubiana, dosyć silna ale monotematyczna
Beastmeni - brutalna siła, krew, pot i smród, szybka i silna, zero strzelania, tylko walka wręcz. Z innej strony trochę strachliwa :) Generalnie według mnie jedna z silniejszych band
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Mistrz wałków :)

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 23, 2005, 11:06:28 pm »
Witam Nowicjusza!

Heru prawie wyczerpał juz informację na temat tych band lecz nie byłbym soba gdybym nie dożucił kilku własnych zdań na ten temat!

Po pierwsze należy zacząć od tego że dwie z band które wymieniłeś są nieoficjalne (Elfy i Bretonia). Na początku przygody z mordką (mordheimem) nie ma to większego znaczenia lecz w przyszłości gdybyś chciał zagrac na poważnym turnieju (TAK! TAKIE TURNIEJE SIĘ ODBYWAJĄ!!) to tylko Beastmeni nadadzą się do tego celu!

Spoglądajac natomiast od technicznej stronny bandy te prezentują się w następjący sposób:

Bretonia: wyjątkowo Klimatyczna i oddająca w pełni realia walki banda rycerzy.. Niestety co za tym idzie do silnych nie można ją zaliczyć :(. Sam ostatnio zaczynam ją nieco pogrywać i muszę przyznac że trzeba iście sporo sie napocić aby nią wygrać! Polecam lecz jeśli nie lubisz w z byt często przegrywać to napewno szybko pozucisz tych dumnych rycerzyków.

Elfy: Banda  (jak już to Heru podkreślił) wyjątkowo cięrzka w prowadzeniu! Dla początkujacego gracza niemalże nie do "przeskoczenia". Za to w rękach doświadczinego weterana staje sie śmiercionośna bronią! Ogólnie odradzam Ci na początku tej bandy!

Beastmeni.. Nie dość że oficjalni to jeszcze zabójczo skuteczni.. Banda wyjątkowo mobilna i dajaca duze możliwości strategiczne! Dodatkowo posiadająca takie koloryty jak Minoś (minotaur!)- wyjątkowo wredne bydle. Z powodu łatwości w prowadzeniu banda ta powinna Ci momentalnie przypaść do gustu. Puzniej tylko podszkolisz się jak wykozystywac odpowiednio teren na własną kożyśc i będziesz sie mógł zmierzyć nawet z najlepszymi!
Kamil. (miszczu)

Offline James Dark

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 24, 2005, 03:23:16 pm »
po dłuzszej chwili zastanowienia stwierdziłem ze najlepsze beda beasty, w WFB gram HE wiec małe odejscie od kombinatorsko-strzeleckij armi bedze całkiem miłe :)

Offline Wercyngetoryks

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 24, 2005, 07:15:04 pm »
Cytat: "James Dark"
po dłuzszej chwili zastanowienia stwierdziłem ze najlepsze beda beasty, w WFB gram HE wiec małe odejscie od kombinatorsko-strzeleckij armi bedze całkiem miłe :)


No to przemyśl, to jeszcze raz...bo Beasty to raczej kiepska banda dla początkujacego...raz, że przegrać nimi jest dużo łatwiej niż wygrać... dwa banda trudna do gry, wymaga sporo kombinowania i umiejętność...ja juz jakiś czas nimi gram i nadal różnie mi to wychodzi...a gadka jakie są silne to czysta teoria...bo żeby to się sprawdziło to musisz dojść do walki (jesli Ci sie to uda to rzeźnia:), z jednej strony zapewnia Ci to duży zasięg ruchu i T4 u większości modeli...ale duży koszt jednostek powoduje,ze na początku jest to raczej mało liczebna banda, a wtedy odstrzelą Ci 2 modele i zwiewasz( najwyższe Ld w bandzie to 7)...

Reasumujac, Beastami trzeba dojść do szarży...jeśli Ci się to uda to w pierwszej, góra w drugiej turze zmusić przeciwnika do routa...bo jeśli pierwszy zaczenisz zdać rout test toś przepadł ;)


p.s. najlepiej potestowac kilka różnych band...zagrac jakimis proksami, bo zastanawianie czym zacząc grać to za mało...pograj i przekonasz się czym najfajniej Ci sie gra :D

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 24, 2005, 09:23:54 pm »
Cytat: "Seba"
p.s. najlepiej potestowac kilka różnych band...zagrac jakimis proksami, bo zastanawianie czym zacząc grać to za mało...pograj i przekonasz się czym najfajniej Ci sie gra  :D

Potwierdzam! Już chłopaki kiedyś tu doradzały - zrobić sobie proxy, nie ważne - kartoniki, klocki lego i zagrać kilka bitew, najlepiej różnymi bandami. Na początku to trochę irytuje, ale przynajmniej nie wydajesz pieniędzy w ciemno. W ten sposób min. namówiłem na grę Zielonego (btw. jaki potencjał tkwi w tej grze, że parę kartonów i klocki lego są w stanie przekonać do niej nowych graczy! :D).

Offline Mistrz wałków :)

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 24, 2005, 09:34:49 pm »
Cytuj
No to przemyśl, to jeszcze raz...bo Beasty to raczej kiepska banda dla początkujacego...raz, że przegrać nimi jest dużo łatwiej niż wygrać... dwa banda trudna do gry, wymaga sporo kombinowania i umiejętność...ja juz jakiś czas nimi gram i nadal różnie mi to wychodzi...a gadka jakie są silne to czysta teoria...bo żeby to się sprawdziło to musisz dojść do walki (jesli Ci sie to uda to rzeźnia:), z jednej strony zapewnia Ci to duży zasięg ruchu i T4 u większości modeli...ale duży koszt jednostek powoduje,ze na początku jest to raczej mało liczebna banda, a wtedy odstrzelą Ci 2 modele i zwiewasz( najwyższe Ld w bandzie to 7)...

Reasumujac, Beastami trzeba dojść do szarży...jeśli Ci się to uda to w pierwszej, góra w drugiej turze zmusić przeciwnika do routa...bo jeśli pierwszy zaczenisz zdać rout test toś przepadł  


Zrzędzenie.. Beasty sa silne tylko trzeba nauczyć sie nimi poruszać po terenach! Dodatkowo jeśli robi się same rozpiski z Minisiem to żeczywiście wydaje ich sie mało!

z jednym się zgodze warto zagrać proksami!
Kamil. (miszczu)

Offline James Dark

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 25, 2005, 06:25:22 pm »
rzeczywiscie kilka bitew proxami było by najlepsze...(sry za oftopa) gra ktos z Wrocka z kim ewentualnie mogłbym rozegrac kilka pierwszych bitew ??

 

anything