Autor Wątek: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce  (Przeczytany 140442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 20, 2007, 03:56:33 pm »
...poza tym nie jest trudno tę bandę złożyć. Pudełko nightrunnerów + wytrzaśniesz skądś szczuroogra. W zasadzie tyle. Ewentualnie dla smaku dokupisz sobie assassina.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 20, 2007, 03:57:13 pm »
Cytat: "Golusiek"
I nie zwiewali? Dla mnie LD 5-7 to troche mało....


I znowu te wyliczenia matematyczne ;).

Ostatnio gdy grałem szczurami (multiplayer 2x2) zdarzyło mi się, że trzy kolejne Rout Testy zdałem na 5-tkach (masakra była taka, że zostali mi sami verminkini :)).

Na Dragonie, który - jak wiadomo - był turniejem opanowanym przez truposze, co wymuszało liczne testy, też nie miałem większych problemów z niskim LD (dowódca w pobliżu, specjalny ekwipunek itp. itd.

Cytuj
Jak middenheim jest najsłabszy to jaką bandę byście polecali?


Najsłabsza spośród najemników, nie oznacza najsłabsza w grze. Nadal można z niej dużo wyciągnąć. Poza tym liczy się tu klimat brodatych główek i wilczych skór. Do tego dla urozmaicenia zawsze możesz dorzucić nieoficjalnego Kapłana Ulryka, który jeszcze bardziej wyśrubuje klimat i bojowe możliwości bandy ;).


Cytuj
Graj tą bandą, która Ci odpowiada klimatem, a nie matematycznymi wyliczeniami.


Święte słowa - naprawdę weź to sobie do serca.

Offline Asassello

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 28, 2007, 12:59:08 pm »
przeczytałem pobierznie zasady, wiec mozliwe ze tego poprostu nie doczytałem.

na jakich podstawka wystawia sie poszczegolne bandy?
rozumiem ze ludzie to 20x20 mm.
i czy biorac przez analogie do WFB beastmany maja 25x25 a minotaur 40x40 ?

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline mecenasik

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 28, 2007, 01:14:41 pm »
wystawia sie na "oryginalnych" podstawkach figsow - czyli tak jak piszesz: ludzie,krasnale,undedzi,skavenki itd 20x20mm;orki,beastmeni itd 25x25mm;ogry itd 40x40; houndy,ilki,kawaleria itd 25x40mm (chyba to jest taki wymiar bo nie mam w pracy podstawki wiec nie moge zmierzyc a stary jestem in ie pamietam - w kazdym razie zwykla "kawaleryjska")
oczywiscie nikt nie zabroni Ci miec podstawek wiekszych - swietnie wygladaly skavenki w jednym WD zrobione na 25x25mm (wiecej miejsca dla modelarza) ale dla przejrzystosci walki lepiej trzymac sie oryginalow (sam kiedys staralem sie przeforsowac pomysl okraglych podstawek :) )

w zasadach wlasnie dyskutujemy o podstawkach :)

edit-ort:)

Offline Asassello

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 28, 2007, 01:29:55 pm »
dzięki za szybka odpowiedź.

i nie robcie okragłych podstawek, prosze.
(cały Stary Świat chodzi na kwadratach) :)

pozdrawiam

ps. kawaleryjska podstawka to 25x50mm, tak dla scisłosci :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Slimak78

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 28, 2007, 01:37:30 pm »
Cytat: "mecenasik"
... houndy,ilki,kawaleria itd 25x40mm...


Warto wspomnieć, że nie wszystkie houndy. Np. te od WH są na 20x20.
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline mecenasik

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 28, 2007, 02:20:35 pm »
Cytat: "Slimak78"


Warto wspomnieć, że nie wszystkie houndy. Np. te od WH są na 20x20.


a bo to male pieski sa..takie kanapowce typowe :)

Offline minilol

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 31, 2007, 01:19:07 pm »
Witam, zaczyna grać dopiero w Mordkę i zabrałem się za Reikland i tutaj moje pytanie, z jakich modeli najlepiej zrobić konwersje tej bandy? Mam nadzieję że dość jasno to zabrzmiało :D

Offline Slimak78

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 31, 2007, 01:27:23 pm »
Box milicji imperialnej. 20 figsów + masa bitsów do konwersji. Ale na bohaterów brałbym kogo innego.
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline minilol

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:41:19 pm »
Cytat: "Slimak78"
Ale na bohaterów brałbym kogo innego.

Kogo np.?

Offline Lunn

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 31, 2007, 04:58:26 pm »
Jest dużo fajnych figsów z innych firm, te z GW też się nadają.

Offline ziopal

Wybór bandy
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 22, 2008, 05:04:17 pm »
Niewiem którą bande wybrać...
chce skaveny albo Reikland ewentualnie middenheim
Skaveny najbardziej do mnie pasują: skradanie i zabijanie z ukrycia to moja działka ;) ale niestety są zajęci tam gdzie che grać...
Reikland po skavenach dla mnie najlepszy bo dużo strzela.
No i Middenheim:
W nim podoba mi się wilcza szarża :P i cały ten fluff i kapłan ulryka ale chyba też jest zajęty...
Co mi radzicie...
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline barker_s

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 22, 2008, 06:36:11 pm »
Z tego co napisales, to 'zajeci' nie sa jedynie Reiklandczycy ;) .

Osobiscie z tych trzech band wybralbym Skavenow. Fajny klimacik, jednostki, spore mozliwosci w pisaniu rozpisek.

Jezeli chcesz, zeby Twoja banda roznila sie od bandy kumpla to mozesz pokonwertowac modele, pomalowac je w nieco inne barwy i postarac sie stosowac inna rozpiske niz on. Moglbys tez, jezeli nikt nie zglosi sprzeciwu, zagrac nieoficjalnym klanem Pestilens (znajdziesz na necie).

Offline Kapitan_Hak

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 22, 2008, 07:00:34 pm »
Tyle band do wyboru... może wybierzesz coś jeszcze innego ;)? Np. jak masz na oku Reikland, to dlaczego nie pomyślisz o Averlandzie? Moim zdaniem dużo ciekawszy.

Popieram pomysł z tym Pestilensem - ciekawa skaveńska banda o nieco innym charakterze niż Eshin (w skrócie: mniejsza szybkość, ale za to większa wytrzymałość ;)). Mają też parę ciekawych umiejętności specjalnych i trochę przydatnego sprzętu do roznoszenia zarazy. Dodatkowo, mimo iż są nieoficjalni, są IMO całkiem wyważeni - z pewnością nie przegięci.

Do złożenia wystarczy jeden box plague monków, gdzie masz 20 figurek + bitsy-szczury, które nadają się na giant raty. Tylko szczuroogra musisz jeszcze dokupić.

Offline ziopal

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 23, 2008, 02:22:00 pm »
ech... żeby nie było juz od listopada czytam o mordce i wiem jaka banda jest jaka po za tym wybrałem te ale Averland też właściwie może być.
Pestilens jak tylko zobaczyłem 2 miesiące temu na gildii to aż mi się żygać chciało :P po za tym co ma pest do eshinu! to zupełnie inny fluff czy pest się skrada, strzelaz *ukrycia* itp??? nie...
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

 

anything