Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > Mordheim

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce

<< < (2/66) > >>

Glurk:
A moim zdaniem lista jest dobrze spisana, ukazuje przejrzyscie charakter band i ich wlasciwosci. Co do Norsmenow to jednak ja rowniez jestem za tym, ze nie powinni miec charakteru chaotycznego, jak dla mnie jest to po prostu odzwierciedlenie Wikingow.

Dracon2:
Norsi SĄ NEUTRALNI!
A może by ktoś przetłumaczył tą tabelke ze Strike-to-Stun o tym jakich najemników może wynajmować kto, bo jest nawet dobra.

Glurk:
Ja moglbym przetlumaczyc, dajcie mi tylko linka :)

drachenfeles:

--- Cytuj ---
jak dla mnie jest to po prostu odzwierciedlenie Wikingow.

--- Koniec cytatu ---


Nie tyle odzwierciedlenie co skopiowanie, samo słowo Norsemen jest synonimem słowa Viking, tylko u nas raczej się go nie stosuje.

Wracając do sprawy charakteru.
Za chaotycznego w świecie warhammera uznajemy kogoś, kto oddaje cześć bogom chaosu, albo w jakiś inny sposób się z nimi utożsamia prawda?
Zauważcie, że nie ma to wiele wspólnego (teoretycznie) z byciem ucieleśnieniem zła, czy dobra. Spójżmy na charakter praworządny, praworządni są łowcy czarownic, a dokonują czynów nie raz gorszych od wyznawców chaosu.
Norsi mają własną religię i własne zwyczaje, owszem niektórzy z nich porzucają zwykły żywot wojownika z norski, udają się do królestw chaosu, by powrócić jako rycerze i lordowie chaosu, ale to zupełnie inna historia.
My mówimy o przeciętnych mieszkańcach norski, którzy od mieszkańców imperium różnią się tym, że są nieco więksi twardsi, a lata walk z nieustannymi atakami ze strony chaosu uczyniły z nich dobrych wojoników. Jak można więc uznać ludzi, kórzy od setek lat zwalczają chaos za ich wyznawców? To tak samo, jakby Kislevitów, równierz zmagających się z siłami chaosu, uznać za chaotycznych, tylko dlatego, że graniczą z ich królestwami.


--- Cytuj ---
Hm...za oficjalne uwazam wszystko to co pojawilo sie w Town Cryerach.
Oczywiscie na www.mordheim.com Lustria jest nieoficjalna, lub raczej "wersja testowa" niemogaca sie pojawiac na turniejach, ale w takim razie jak wyjasnic pojawienie sie nowych Amazonek w TC23?

--- Koniec cytatu ---


Ja też chętnie (choć od tej regóły byłyby odstepstwa) uznałbym za oficjalne to co w TC, w końcu ci sami ludzie wydają i miesięcznik i system.
Jednak właśnie oni uznali, że nie wszystko z TC jest oficjalne i dostępne na turniejach.
Dlatego też proponuję trzymać się tejże selekcji i nie mącić za bardzo.


--- Cytuj ---
zobaczymy...proponuje zeby tabelka zostala taka jaka jest, a Ciebie Drach prosze o uzupelnienie tabelki o reszte band w wolnym czasie, jezeli tylko bedziesz miach ochote. Mozemy sie tak umowic?

--- Koniec cytatu ---


Moge wykonać tabelkę, bazując na twojej oczywiście, w której ujmę dodatkowo bandy z innych settingów.
Kłopot w tym, że narazie mój komp jest niezbyt sprawny, mam dysk zastepczy o niezbyt dużej pojemności, co drastycznie ogranicza ilość softu. Sytuacja ta potrwa na szczęście nie dłużej niż tydzień (oby).

Dracon2:

--- Cytat: "Glurk" ---Ja moglbym przetlumaczyc, dajcie mi tylko linka :)
--- Koniec cytatu ---

NIE! Ja to przetłumacze :P , tam jest taaak dużo do tłumaczenia :D
I od razu zrobiłbym linki do przetłumaczonych hired swordów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej