Autor Wątek: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce  (Przeczytany 140508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 19, 2007, 09:31:13 pm »
http://paradoks.net.pl/read/1698
Polski podręcznik [linka nie trzeba było daleko szukać, parę postów wyżej ;) ] a tam jest Karnawał Chaosu.
Miłego.
P.S. Nie skrzywdź mojej ulubionej bandy :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Motorek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 20, 2007, 11:25:56 am »
Cytat: "Skavenblight"


To ja jestem czym jak beastmenów nie lubię?
Antyzoofilką ;)

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 20, 2007, 12:13:18 pm »
Cytat: "Kretek"
Cytat: "Skavenblight"


To ja jestem czym jak beastmenów nie lubię?
Antyzoofilką ;)


Raczej zoofobem  :badgrin:

Tylko żeby kto nie myślał, że nie lubię beastów, bo są mocni. Raz mi się zdarzyło, że mnie pokonali. Zawsze przerabiałam ich na wołowinkę  :badgrin: ale po prostu nie znoszę sprzeczności [ja! kobieta!] że w literaturze okołowarhammerowej zwierzoludzie to takie byle co do wytłuczenia, a w Mordheim to jacyś mocarze.
Tym niemniej, przeglądając rozpiski na BP, autentycznie ucieszyłam się na widok beastmenów po chyba 4 czy 5 rozpiskach orków pod rząd!

Golusiek, to będziesz grać Karnawałem?
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Golusiek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 20, 2007, 02:25:41 pm »
Nie... nie zbyt mi pasują....
Zdecydowałem się na Middenheimitów. Mój kumpel z ktorym zaczynam grać gra reiklandem. Ma 4 strzelców z kuszami na 500 zk. Mam z nim jakieś szanse? :?:  :?:

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 20, 2007, 02:38:45 pm »
Szanse są zawsze - nie dalej jak 2 tygodnie temu beastmeni kolegi zaatakowali Bretonię... halfling wytrzymał ataki minotaura i centigora :D wszystko się da, kwestia kości :D

Ja osobiście kocham Middenheim za klimat i brody :) a Reikland? Owszem, kusze w liczbie 4 są groźne, ale to jeszcze zależy jak je się wykorzysta. Po prostu musisz uważać i tyle.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline nahar

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 20, 2007, 02:45:48 pm »
Middenheim - powszechnie uważany za najsłabsza bandę wśród najemników.
Ale nie przejmuj się - dasz radę - ważne żeby było dużo terenów. Wtedy zniwelujesz jego przewagę.

A poza tym - scenariusze - grajcie nie tylko te z książki ale też te autorskie można je znalść na stronie NG i klubu Treasure Hunters, oraz na Mordheim.com
paweł

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 20, 2007, 02:48:48 pm »
...zwłaszcza zagrajcie sobie w scenariusz Nahara, "Konwój Niewolników" :) Naprawdę to jedna z najfajniejszych domowych gier, jakie przeżyłam :)
Na stronie TH oczywiście.

Middenheim najsłabszy? No, ok, jak kto uważa. Krótko i dawno nim grałam.
Ale ważne, żeby było gęsto w mieście. Innymi słowy marsz do makiet :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Golusiek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 20, 2007, 03:22:35 pm »
Jak middenheim jest najsłabszy to jaką bandę byście polecali?
I jeszcze jedno, mam kartę bandy z tej strony ściągniętą http://www.groan.republika.pl/ . Jak się na niej zaznacza to doświadczenie? 1pd=1 kwadracik? :?:  :?:

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 20, 2007, 03:30:42 pm »
Tak, jeden punkt doświadczenia to jeden kwadracik. Tylko ogr w Ostlandzie awansuje inaczej - pół punktu zamiast jednego.

Ale ze stroną Groana to sobie tak poza tym daj spokój :) Tamtejsze zasady są przestarzałe.

I graj czym chcesz. Każdą bandą da się wygrać. Middenheim jest najsłabszy tylko z "matematycznego" punktu widzenia - a te statystyki niewiele znaczą wobec sprawnego stratega i szczęśliwych/złośliwych kości ;) Zwłaszcza wobec tego drugiego. Kamil jest świetnym graczem i co? Na Dragonie Averland sobie niewiele postrzelał :( bo kości tak chciały. Raz na wozie, raz pod wozem. Nie zmienia to faktu, jakim jest graczem. Ot, pech. Każdemu się zdarza.
Jak kiedyś Nahar napisał "jesteśmy tu wszyscy klimaciarzami, bo jakbyśmy nie byli, to byśmy grali w WFB a nie w Mordheim". Graj tą bandą, która Ci odpowiada klimatem, a nie matematycznymi wyliczeniami.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Golusiek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 20, 2007, 03:36:13 pm »
Klimatem podobają mi się skaveni, ale zaraz zwieją ze swoim LD

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 20, 2007, 03:39:52 pm »
No co Ty?  :shock:
Skaveni są uważani - NIE BEZ POWODU! - za jedną z najmocniejszych band w Mordheim! Sama nią grałam 2 lata i nie pamiętam zbyt wielu porażek ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Golusiek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 20, 2007, 03:46:03 pm »
I nie zwiewali? Dla mnie LD 5-7 to troche mało....

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 20, 2007, 03:50:43 pm »
W tej grze sporo zależy od szczęścia, ale mnie osobiście rzadko się zdarzało.

Nawet straciwszy herosów i rzucając na Ld5 można z powodzeniem nie dać się zroutować :)

Poza tym po pierwszej bitwie masz dostęp do króliczej łapki, unholy relic itp.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Golusiek

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 20, 2007, 03:52:19 pm »
Hm...... To może jednak skaveni...

Offline nahar

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 20, 2007, 03:56:06 pm »
Jak to jaką - właśnie tą!

Skoro Ci się spodobała - GRAJĄ ją.

Najlepiej sproxuj sobie na początek z czegokolwiek, pograj chwilę w gronie znajomych co to obrzydzenia do proxów nie mają. Wybróbuj kilka wariantów.  Potem pomyśl. Pograj inną bandą - też na proxach. Wybierz coś dla siebie.

Ważne są też modele. Ja najpierw miałem krasnale - ale modele miałem plewne (tzn zwyczajne, nie rzucały na ziemię). Teraz mam Łowców (prawie komplet oryginałów do Mordheim), oraz Marienburg (5 z 6 podstawowych). No i Piraci. Kupuję od Kamila Reaperowskich (są ok, jeszcze porównam z tym z Warmachine).

W temacie Galeria Middenhem Kamila

Jak zaczynałem to chyba wszystkim na proxach grałem.
paweł

 

anything