Autor Wątek: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce  (Przeczytany 140518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ziopal

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 27, 2008, 08:39:29 pm »
jaką bande wybrać a nie jakie figurki!!!
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline barker_s

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 27, 2008, 09:00:56 pm »
Stary, juz chyba dostales troche opinii? Poza tym nie myslisz chyba, ze ktos wybierze za Ciebie? Poczytaj zasady, poogladaj jakies galerie i wybierz te ktora najbardziej Ci odpowiada. Tak, to takie proste.

Edit:

Skoro juzem sie wpisal, to moze jeszcze i ja rady zasiegne ;) .

Mam juz dwie bandy (jak na poczatkujacego ktory jeszcze ani razu nie gral to calkiem niezly wynik, co :D ?), sa to jednak druzynki kupione w calosci 'z drugiej reki'. Postanowilem wiec, ze zloze wlasna (ale taka naprawde wlasna) bande. Wybor padl na orki, glownie z powodu genialnego klimatu i mego zamilowania do gry w HoMM3 barbarzyncami :p . Zakupilem juz boxa warriorow, bossa (Grimgor Ironhide), szamana i night gobliny z lukami. W planach mam jeszcze trolla z Reaper'a (ale to na przyszlosc), mam jednak kilka pytan a propos bandy do ludzi, ktorzy cos-niecos sie w orkach orientuja:

1. Jak night gobliny wpasuja sie do orkow? Uzywacie tych modeli, czy moze innych?

2. Idzie przezyc orkami bez squigow? Ewentualnie wiecie skad wytrzasnac ich modele? Na Allegro jest ich cholernie malo, a jak juz sa, to osiagaja horrendalne ceny.

3. Animosity - bardzo przeszkadza w grze?

4. ... piszcie ogolnie jakiekolwiek rady/podpowiedzi odnosnie tej bandy, zadna pomoca nie pogardze ;) .

Offline Wojtek_Krz

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 27, 2008, 09:03:17 pm »
Pograj, popróbuj jezu my ci nie powiemy jaką banda masz grac. Nikt ci nei każe odrazu kupowac wsyztskich figurek. A zakup boxa milicji jaką bys bande nei skłądał jest podstawą.

Offline MK

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 27, 2008, 09:48:19 pm »
Cytuj
1. Jak night gobliny wpasuja sie do orkow? Uzywacie tych modeli, czy moze innych?

Jeżeli Tobie odpowiada to ok.
Cytuj
2. Idzie przezyc orkami bez squigow? Ewentualnie wiecie skad wytrzasnac ich modele? Na Allegro jest ich cholernie malo, a jak juz sa, to osiagaja horrendalne ceny.

Da rade squigi takie super nie są - raczej fajny klimat :D. Ugryźć potrafią, ale mocno losowo.
Cytuj
3. Animosity - bardzo przeszkadza w grze?

Heh to musisz sam zobaczyć. Powiem tyle, że czasem bywa śmiesznie. Do grania orkami potrzeba trochę dystansu ;).
Cytuj
4. ... piszcie ogolnie jakiekolwiek rady/podpowiedzi odnosnie tej bandy, zadna pomoca nie pogardze Wink .

O orkach poczytasz tu:
http://www.treasure.hunters.chechlo.com.pl/index.php?akcja=artykuly&art_nbr=5
http://www.treasure.hunters.chechlo.com.pl/index.php?akcja=artykuly&art_nbr=6
i tu:
http://bitewniaki.polter.pl/Orki-w-Mordheim-c1774

I przede wszystkim zacznij grać. Praktyka jest ważniejsza niż teoria :D.
pzdr
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline barker_s

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 27, 2008, 10:12:41 pm »
Wielkie dzieki. Linki juz kiedys pewnie przegladalem, ale nie zawadzi odswiezyc ;) .

Cytat: "MK"
Jeżeli Tobie odpowiada to ok.


No wlasnie wolalbym normalne gobosy, ale jak zobaczylem cene boxa, to mi sie odechcialo. Pytalem raczej o wzgledy fluffowe.

Cytat: "MK"

Heh to musisz sam zobaczyć. Powiem tyle, że czasem bywa śmiesznie. Do grania orkami potrzeba trochę dystansu ;) .


No wlasnie. Z jednej strony podoba mi sie klimat chaotycznej, niepozbieranej bandy, z drugiej strony nie lubie jak los moich wojakow zalezy w duzej mierze od slepego losu... no ale chyba masz racje, bedzie trzeba zachowac sporo dystansu. Co nie zmienia faktu, ze kiedys wybiore sie nimi na jakis turniej :D .

Cytat: "MK"
I przede wszystkim zacznij grać. Praktyka jest ważniejsza niż teoria.


Plany zmierzaja ku temu ;) . Niestety pierwszenstwo maja sesja, asymptoty, ekstrema lokalne, punkty przegiecia, multipleksery (uff)... Ale jak tylko odpowiednio odreaguje i nie znajde sie przez to odreagowywanie na detoksie, to zaczynam w koncu grac.

Offline Błotnik

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 28, 2008, 07:55:49 am »
Ciekawą sprawą jest wykupienie najemnego Black Orca, który neguje animozję w drużynie, ma heavy armour, dwie siekiery i oburęczną broń...
Staty niemal jak u szefa, jedyny problem, to koszt kupna, który i tak jest niższy niż możliwości.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline barker_s

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 28, 2008, 08:45:18 am »
Nie wiem, czy za podobny (nawet mniejszy) upkeep nie wolalbym wziac ogra. Jak bede mial mozliwosc, to przetestuje czarnego orka.

A propos animozji, to jak ona dokladnie dziala? Czy przebywanie stronnikow w poblizu bossa/bohaterow ja neguje? Czy stronnik moze z powodu animozji zaatakowac bossa? Czy goblin moze rzucic sie na orka (to byloby glupie z jego strony)? Albo podrecznik nie porusza tych kwestii, albo ja niedokladnie czytalem.

Offline Wojtek_Krz

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 28, 2008, 10:52:14 am »
Cytat: "Błotnik"
Ciekawą sprawą jest wykupienie najemnego Black Orca, który neguje animozję w drużynie, ma heavy armour, dwie siekiery i oburęczną broń...
Staty niemal jak u szefa, jedyny problem, to koszt kupna, który i tak jest niższy niż możliwości.


Który ofkorz jest nieofifcjalny a zasada negowania animozji niszczy klimat całej bandy.

barker_s:

Nie, bos nie neguje animozji. Gobas nei może rzucic się na orka, ale ork może na gobosa i na szefa.

Offline Skavenblight

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 28, 2008, 11:39:57 am »
Nom, black orc jest nieoficjalny.
Zresztą animozja to fajna rzecz :) Naprawdę i z nią orkowie to świetna banda.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MK

Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 28, 2008, 03:30:27 pm »
W sumie rzadko wypada, żeby działo się coś naprawdę złego. Orki bez animosity to nie orki :).
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline kaja4

Odp: Dla nowicjuszy: Kto jest kim w Mordce
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 20, 2013, 02:02:25 pm »
Nic nie rozumiem z tego ;) ale na pewno się nauczę