trawa

Autor Wątek: Kluby Miłośników SF&F  (Przeczytany 3355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.maras

Kluby Miłośników SF&F
« dnia: Październik 07, 2003, 11:46:39 am »
Czy na Forum wypowiadają sie członkowie klubów sf&f? Ile tych klubów działa obecnie i gdzie ona działają? (oczywiście znam sporo nadal funkcjonujących jak ŚKF, GKF, Nowa Era itd. ale jest z pewnością wiele klubów o mniejszym zasięgu i działających w "ukryciu"). Swego czasu mapki "polskiego fandomu" ukazywały się w konwentowych informatorach i zinach, teraz nie wiem za bardzo gdzie szukać takich infomacji. Sam byłem przez lata członkiem - reaktywatorem jednego z pierwszych KMF - "Węża Morskiego". Obecnie jest on, podobnie jak wiele innych (podejrzewam) zawieszony w próżni. Rozłożyło go swoiste rozdarcie i brak równowagi tematycznej. Zachwiane zostały proporcje pomiędzy miłośnikami literatury, filmu, RPG itp. Gracze przważyli dokonując  transformacji innych członków - czytelników, twórców, oglądaczy- w miłośników RPG, a spotkania klubowe przerodziły się w sesje. Oczywiście nie mam nic przeciwko graniu, sam grywałem namiętnie. Jednak po tej metamorfozie z klubu została tylko zakurzona biblioteczka i piwne spotkania w domu byłego prezesa... Zapewne w innych klubach poradzono sobie z tym wyzwaniem lepiej. Jak? Napiszcie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Marcin

.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2003, 02:20:28 pm »
Dobry temat.Sam mieszkam w LEGNICY a nie mam zielonego pojecie czy jest w tym miescie jakis klub, kolko zainteresowan itp. zwiazene z SF Fantastyka Fantasy RPG Horror itd..Chetnie bym w czyms takim uczestniczyl ale jak jak tkich informacji nie da sie nigdzie zdobyc.Pozdrawiam.

Offline surmik

Kluby Miłośników SF&F
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2003, 02:39:42 pm »
Oto link, który może się okazać pomocny:

http://fandom.art.pl - tu znajdziecie zućo informacji o klubach i konwentach organizaowanych w różnych częściach Polski. Jeżeli nie znajdziecie klubu z Waszych okolic to proponuje Wam napisać do Puszona, który prowadzi tę stronę, myslę , że kto jak kto ale on będzie poinformowany.

Co do transformacji wewnątrz klubowych proponuje skierować pytania do uzytkownika forum o nawie Piort Mazurkiewicz, który jest eks-prezesem a obecnym wice-prezesem jednego z największych klubów w Polsce czyli GKF. Myslę, że z checia odpowie na pytania :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline mr.maras

dzięki ale...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2003, 10:25:52 am »
Dzięki wielkie Surmik za namiary!!! Jednak moja radość jest tylko połowiczna gdyż publikowana na wspomnianej stronie lista klubów datowana na rok ubiegły jest, jak zakładam, niezupełnie aktualna. Umieszczono tam nawet wspomnianego przeze mnie "Węża Morskiego", który jak mi wiadomo zdycha gdzieś w falach Bałtyku opływających nasze uznamskie brzegi. Dlatego postanowiłem skontaktować się z adresami klubów podanych w liście i odświeżyć dla własnej wiedzy listę ale swoją prośbę o kontakt zrzeszonych w klubach forumowiczów jednak podtrzymuję.
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

Kluby Miłośników SF&F
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2003, 10:27:41 am »
Szkoda, okazuje się że brak klubowiczów na forum...
Spalić po przeczytaniu.

Offline Jimmy

Kluby Miłośników SF&F
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2005, 10:54:36 pm »
No wlasnie, a moze sie jacys pojawili? A lista wciaz srednio aktualna :?

Offline Beryl

Kluby Miłośników SF&F
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2005, 08:16:21 am »
Ja jestem w ŚKFie i bardzo to sobie chwalę. Nie ma to jak klubowa biblioteka i spotkania dwa razy w tygodniu nad kubeczkiem herbaty. No i można sobie pomęczyć tolkienistów, pograć z mangowcami i ponaprzykrzać sie Nazgulom w pokoju erpegowym.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline bagienny

Kluby Miłośników SF&F
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2005, 09:20:59 am »
Ja nie należę do żadnego klubu, z prostego powodu z dziwnego braku chęci do rozmawiania z dzieciakami (było to jakieś 16-17 lat temu). Założyłem grupę Granice i jako taka nie odpowiadamy standartom klubu.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

 

anything