Gildia Filmu (www.film.gildia.pl) > Forum Filmu

Dogville

(1/1)

Rhobaak:
Wczoraj byłem na tym filmie i wychodząc z kina czułem się, jakbym dostał czymś po głowie. "Tańcząc w ciemnościach" z porównaniu z "Dogville" to wesoła bajeczka z happy-endem... Von Trier po raz kolejny dowiódł swojego talentu. Nicole Kidman (za którą do tej pory średnio przepadałem) zagrała rewelacyjnie, bardzo dobrze wypadł też Paul Bettany. Pozostali aktorzy zresztą też. Oryginalna scenografia i narrator (John Hurt) tworzą naprawdę niesamowity klimat.
Polecam, ale też ostrzegam: po obejrzeniu można zaliczyć niezłego 'doła'...

Voytek:
Rhobaak a byles na wersji rezyserskiej czy normalnej?Bo slyszalem ze  kraza u nas w kinach dwie wersje.rezyserska to ta dluzsza o 1 godz. i  podobno nie do zniesienia dla zwyklych , szarych kinomanow  :wink:
Ja tam nie mam ochoty na ten film - widzialem do tej pory wiekszosc filmow Von Triera i nie chce juz wiecej.Zycie jest takie piekne a on jakos tego nie dostrzega...

Abignale:
Dziś w kinach pojawaiaja się tez "Wyznania z Dogville" oceniane przez recententów z "Gazety" równie dobrze, co film.

Rhobaak:

--- Cytat: "Voytek" ---Rhobaak a byles na wersji rezyserskiej czy normalnej?Bo slyszalem ze  kraza u nas w kinach dwie wersje.rezyserska to ta dluzsza o 1 godz. i  podobno nie do zniesienia dla zwyklych , szarych kinomanow  :wink:
--- Koniec cytatu ---

Byłem na wersji 3-godzinnej i to jest wersja normalna. Wersja skrócona trwa o 40 minut mniej, nie miałem, niestety, możliwości porównania obu.


--- Cytat: "Voytek" ---Ja tam nie mam ochoty na ten film - widzialem do tej pory wiekszosc filmow Von Triera i nie chce juz wiecej.Zycie jest takie piekne a on jakos tego nie dostrzega...
--- Koniec cytatu ---

Może i jest piękne, ale na pewno nie dla wszystkich. Von Trier wyciąga po prostu na wierzch to, czego nie widzimy, a raczej czego nie chcemy widzieć... No, ale ja jestem urodzonym pesymistą i od zawsze widzę świat raczej w ciemnych barwach, może dlatego jego filmy do mnie trafiają.

hurragan:
Voytek - mów co chcesz, ale film naprawdę porusza... pomimo braku właściwie jakiejkolwiek scenografii. jest za to pełna koncentracja na fabule, a to pomaga w odbiorze filmu. a jako że sytuacja pokazana w filmie jest tak bardzo ludzka, to ja naprawdę uważam, że powinno się ten film zobaczyć... chociażby dla zastanowienia się nad naturą człowieka.
film długi, ale naprawde nie nudzi...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej