trawa

Autor Wątek: Księgarenki  (Przeczytany 12827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline samowiła

Księgarenki
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2005, 08:33:47 am »
W Krakowie w "Zielonej Sowie" przy Rynku, trzeba wejść na piętro - tam jest naprawdę duży wybór fantastyki, w tym polskiej (na szczęście! :) ), również komiksy i komis - niektóre rzeczy za grosze. Świetne miejsce!
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline Jagódka

Księgarenki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2005, 08:37:18 pm »
a w łodzi, na ulicy piotrkowskiej, w bramie, w obrzydliwie nowoczesnym kinie pod tytułem polonia...  :)
polecam.
We all love you
just the way you are.
If you're perfect.

Offline Jimmy

Księgarenki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2006, 12:26:44 pm »
Ostatnio byłem w Centrum Taniej Książki na Koszykowej (w Wawie ;)) - (fajne miejsce, fantastyki całkiem sporo, co jakiś czas się wymienia oferta) "Miecz liktora" Wolfe'a za 4zl, Lukjanienko po 8-10zł, "Brzeg nieskonczonosci Brina" za 7zl, "Wieczna wolnosc" Haldemana tez 4zl. Tylko Strugackich cieniutkie ksiazeczki 13-15zl... Duzy wybor beletryski z serii "z kameleonem" Zysku.

Offline zarathos

Księgarenki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2006, 12:51:06 pm »
zgadza sie na koszykach naprawde zdarzaja się perełki za grosze np. "Płyncie łzy moje.." Filipa Dicka  za 4,5 złocisza, Strugaccy czy Lemy sporo taniej klasyki z zielonej sowy, wogóle mnóstwo czasem dziwacznych książek
s I walk the Earth so alone--
And when I turned, No face I saw,
For the shadow was my own.
Death Angel's Shadow.

Offline FreshMeat

Księgarenki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2006, 05:10:18 pm »
Witam

Zdecydowanie polecam "Saską" na ulicy Ptasiej w Warszawie (rzut beretem od Hali Mirowskiej).
Miła i jakże profesjonalna obsługa. Pan Bogusław zna się na rzeczy i potrafi doradzić. Rabacik też oczywiście jest :D.

Sprowadził dla mnie wedle możliwości parę książek i nie było z tym najmniejszego problemu. Tak samo zwróciłem mu jedną książkę po przeczytaniu, którą mi polecił i mi się nie spodobała i zostały mi zwrócone pieniądze :shock: . Oczywiście wydałem je na inną pozycję ;), ale i tak zrobiło to na mnie wrażenie.
Dlatego polecam jak najbardziej, szczególnie, że jak w EMPiKu parokrotnie trafiłem zrąbaną książkę (trafiło mi się to 4 razy) to dwukrotnie nie mając paragonu ("gdzieś mi wsiąkł") mogłem sobie co najwyżej z nimi pospacerować.
Jedną z tych książek wymieniłem za darmo :!: właśnie w "Saskiej" (którąś z Salvatore o Drizzcie). Dlatego do EMPiKu po fantastykę nie zaglądam, wolę dać zarobić "swojemu" księgarzowi :-).
Minusem tej księgarni jest to, że wielu rzeczy nie ma. Choć można interesujące nas pozycje zamówić, to jednak trzeba czekać. Coś za coś.

Pozdrawiam
FreshMeat
 tak to wszystko skończy się śmiercią. Optymizm ponad wszystko ;-)

Offline Skubiszon

Księgarenki
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2006, 06:57:25 pm »
Ja polecam 2 gliwickie antykwariaty. Jeden "Sowa" przy ul. Wieczorka, w ktorym głównie są podręczniki, ael warunki są ciężki i grzebie się w kartonach, więc często mozna natrafic na coś ciekawego. A drugi znajduje sie nie daleko rynku w okolicach tzw. "małego handelku/ targu", niedaleko sklepu monopolowego znanego szerzej jako sklep pana Radka, antykwariat ten łatwo znalezc. Jest tam kilka szafek i zaszczytną pozycje ma jedna z podpisem Fantastyka :D . Mozna znalezc wiele ciekawych rzeczy jak ma sie szczęście. Ja na przykład keidyś widziałem zbiór opowiadań pt. "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego wydawnageo przez "Reportera". Są tam pierwsze opowiadania o Geralcie itd. o czym mozna poczytac na stronie sapka, ale słyszalem ze bardzo cężko to coś znalezc. Ja znalazłem :D . Pech chciał, że jak wróciłem z kasą to już książki nie było :? . Jezeli chodzi o nowe książki, świeżutkie, czyste, w nieodpowiedniej cenie to polecam zdecydowanie Empik na rynku, 2 sklepy Matras, Jeden przy ul. Zwycięstwa, drugi całkiem nie daleko bo za rogiem następnej ulicy idąc w strone dworca PKP, a rzut beretem od nich w strone placu krakowskiego jest www.ksiegarnia.gliwice.pl, gdzie tez mozemy trafic na różne rzeczy gdyż mało ludiz poszukuje tam powieści, a raczej podręczników, atlasów itd. To by było na tyle plus jakies tam małe księgarnie, których już niestety jest coraz mniej. Dzisiaj znalazłem reklame księgarni Ezoterycznej i jutro ide obadać sprawe. Jak wróće to zdam relacje czy fajnie było :p
ie czytaj tego napisu

Offline essi

Księgarenki
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2006, 07:20:36 pm »
Dla mieszkańców Szczecina i okolic - polecam księgarnię "Tanie książki" przy ulicy Obrońców Stalingradu ok. numeru 20. To jest  przecznica od Wojska Polskiego. W sumie centrum miasta.
Nie wiem czy mają tam duży wybór fantastyki, ale mieli wszystkie dotychczas u nas wydane części Pieśni lodu i ognia Martina. W żadnej innej księgarni w mieście nie widziałam całej serii.

J.K. Gordon III

  • Gość
Księgarenki
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2006, 03:38:32 pm »
bardzo lubię wszelkiego rodzaju antykwariaty i dworcowe tanie-książki.
kiedys kupiłem "Mausa" za 10 zł.

Offline d-s

Księgarenki
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2006, 03:45:05 pm »
W Gliwicach sa 2 calkiem calkiem zaopatrzone Matrasy. Niby empik tez, ale strugaccy mi sie w rekach prawie rozlecielil

J.K. Gordon III

  • Gość
Księgarenki
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2006, 12:26:49 pm »
matrasy się zwykle uzupełniają ofertą. np.: w jednym jest "Pixy" a w drugim "Deszcz"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Księgarenki
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2007, 07:09:38 am »
hm, mniejsze ksiegarenki są może mniej bogate w ofertę, ale ja lubię po nich buszować np we Wrocławiu. jeśli sie trafi na dobrą księgarnię, to ksiązki mozna dostać z dnia na dzień, góra do dwóch dni. matrasy owszem, wymieniają się książkami, ale bardzo czesto po tym przerzucaniu książka jest troszki jakby wypluta. Poza tym często zdarzają się byki komputerowe i tak naprawdę dana pozycja nie przychodzi.
Wydaje mi się, że to nie kwestia oferty bogatej/biednej, tylko bardzo często kwestia, czy własciciel/pracownik sie na fantastyce zna. Wtedy można liczyć na dobrą ofertę, zainteresowanie ze strony sprzedawcy i nie trzeba kupować miliona książek za określoną kwotę, żeby się załapać na rabacik :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Domino76

Księgarenki
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2007, 08:19:46 am »
We Wrocławiu to najlepsza księgarnia z fantastyką jest na Rynku, stoisko mają przy wejściu do bibioteki (ta sama pierzeja przy której jest Empik, tylko dużo wcześniej). Panowie mają w asortymencie tylko fantastykę, sensację i komiksy  :) . Są na bieżąco ze wszystkimi nowościami, znają autorów i potrafią polecić coś dobrego. Kupuję u nich książki od dobrych 16 lat, do stałych klientów mają bardzo miłe podejście - "nie ma Pani dziś pieniędzy? Nie szkodzi, zapłaci Pani następnym razem, proszę wziąć tą książkę"  :D .
Phoca vitulina :)

Offline Kaktus+

Księgarenki
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2007, 10:15:18 pm »
W Lublinie 2xEmpik. Co prawda bez rewelacji, szczególnie ten w Galerii Centrum ale coś się zawsze znajdzie. Zobaczymy co ciekawego bedzie w nowym Empiku w Plazie na Lipowej :) poza tym całkiem fajny antykwariat znajduje się w piwnicy na skrzyżowaniu Wieniawskiej i Krakowskiego przedmieścia,spory wybór ale ceny bez rewelacji...
od bless drum'n'bass...

Offline Kaktus+

Księgarenki
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2007, 06:09:46 pm »
Jeszcze jeden antykwariat w Lublinie jest na Chopina,chyba 17 ale nie jestem pewien. Poza tym na Allegro jest użytkownik Lubman ( który jak nie trudno się domyśleć pochodzi z Lublina :) ) i prowadzi on antykwariat, niestety tylko  wysyłkowy. Odwiedziłem również Buchmanna na Krakowskim Przedmieściu (teraz chyba zmienił nazwę) ale tam dostać coś ciekawego oprócz poradników w stylu "zrób se to sam" i lektur szkolnych to prawie nie możliwe. Jest jeszcze jedno miejsce, w sumie to chyba moje ulubione :) Kulturomaniak w CH Leclerc na Zana. Coś ala Empik, spory wybór książek wszelkiej maści a to co najważniejsze to to że wszystkie książki są tańsze o parę złotych od ceny z okładki. Działa to mniejwiecej tak że jeśli książka kosztuje 29zł to przy kasie zapłacimy 27zł. Im droższa książka tym "rabat" większy. Do tego dochodzą wspomniane przez innego użytkownika stragany z książkami przy dworcu PKS i to chyba wszystkie miejsca w Lublinie gdzie można się zaopatrzyć w dobrą literaturę. Jeśli ktoś znajdzie coś nowego niech da znać :)
od bless drum'n'bass...

Offline Sirius

Księgarenki
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:39:18 pm »
Według mnie, warta polecenia jest olsztyńska księgarnia naprzeciwko ratusza (nie pamiętam nazwy). Myślę, że jest tam najlepsza oferta w okolicy.

Warto wspomnieć też o księgarni w Ostródzie na Czarnieckiego. Dobra obsługa i zawsze można zamówić wybraną książkę.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy