trawa

Autor Wątek: Bruce Campbell i Evil Dead  (Przeczytany 7904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Comar

Evil Dead
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2004, 02:51:21 pm »
Długo się wachałem, ale w końcu wybrałem Army of Darkness. Chyba dlatego, że ją oglądałem jako pierwszą. No i to zakończenie (europejskiej wersji - chyba): ZASPAŁEM!!! :)
Cytat: "2dope"
dwojka miazdzy, bruce campbell jakiego juz nie ma.

To powinieneś zobaczyć go w Bubba-HoTepie. Bruce znowu w wielkiej formie.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Fenrir

Evil Dead
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2004, 06:36:45 pm »
Ciezki wybor, wlasciwie wszystkie czesci mi sie podobaja, ale ostatecznie wybieram Armie - bo to w koncu cos nowego. Co do kontynuacji, czy udzialu w FvsJ, to nie mialbym nic przeciwko. Filmy z Ashem to nie jakies super mroczne historie, tylko polaczenie scen gore z pokreconym humorem i wysmiewaniem konwencji. Akcje kolejnej czesci moznaby osadzic gdziekolwiek i za przeciwnika dac Ashowi kogokolwiek, a i tak bedze mozna z tego zrobic dobry film. Czekam na Asha ala Mad Max i Asha kopiacego dupy Jasonowi i temu cieciowi w sweterku.

Offline śmigło

Evil Dead
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2004, 11:41:06 am »
a ja bym chetnie zobaczyl asha psujacego kostke i wciskajacego pinheadowi te jego igly w zad. byloby niezle rozbicie patetycznego angielskiego klimatu.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Baldwin

Evil Dead
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2004, 01:57:47 pm »
Cytat: "śmigło"
nazywa sie to "within the woods" - filmik nakrecony w 1978r, oczywiscie bruce + chatka w lesie, no i martwe zlo!


Hehe, oglądałeś to?
Kurde, ten film trwa kilkadziesiąt minut, jakość obrazu wskazuje na ręczną kamerę z lat 60' a dzwięk był chyba nagrywany na Kasprzaku...
Choć czuć już w tym czyms lekki klimacik nastepnych częśc....

Offline śmigło

Evil Dead
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2004, 02:11:30 pm »
da ogladalem... chyba jakos kolo 40min to trwalo, niestety mozna sobie to tylko z netu schwytac, bo na dvd nigdy nie wydali. chyba jedna z pierwszych zabaw sama raimi z kamera... jakosc obrazu jest fatalna, dzwiek nie da sie ukryc, chyba jeszcze gorszy... no ale jak szukalem info na sieci o tej produckji, to podobno jedyne kopie pochodza wlasnie gdzies tam z poczatku lat 80tych, nigdy nie byly "odswiezane". no ale to mocny fundament pod pozniejszy "evil dead".
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Baldwin

Evil Dead
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2004, 02:19:43 pm »
Cytat: "śmigło"
chyba jedna z pierwszych zabaw sama raimi z kamera...


Dokładnie drugi jego film (mozna to coś tak nazważ?).
Pierwszym jego dziełem był obraz o wdzięcznym tytule "It's murder".Nakrecił go chyba rok przed "Within The Woods"

Offline greah

Evil Dead
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2004, 11:39:03 pm »
Cytat: "Baldwin"

Pierwszym jego dziełem był obraz o wdzięcznym tytule "It's murder".Nakrecił go chyba rok przed "Within The Woods"
a ponieważ z pierwszego nie było nazbyt wiele $$$ toteż nakręcił Within the woods aby zdobyć fundusze na Evil Dead :]

a w temacie
jako horror - pierwsza część - gore w czystej postaci, nie ma zbędnych ceregieli z "umarlakami"
jako komedia - autoparodystyczna część trzecia ze szczególnym naciskiem na zaklęcie i "armię szkieletów" trzymającą Asha przy ziemi ;]

Offline Rhobaak

Evil Dead
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2004, 03:50:38 pm »
Część druga rządzi, ale trójka też jest niezła (np. wspominana scena na cmentarzu). A co do kolejnej odsłony, to chyba nie wyszłoby to cyklowi na dobre - to już nie te czasy, dziś mielibyśmy pewnie Ash'a z minigunem i walki w stylu matrix'owym...
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Comar

Evil Dead
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2004, 05:39:17 pm »
Cytat: "Rhobaak"
A co do kolejnej odsłony, to chyba nie wyszłoby to cyklowi na dobre - to już nie te czasy, dziś mielibyśmy pewnie Ash'a z minigunem i walki w stylu matrix'owym...

Jeśli tylko zostałby zachowany dystans do tematu taki jak w poprzednich częściach to nie miałbym prawdę mówiąc nic przeciwko temu.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline greah

Evil Dead
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2004, 06:40:32 pm »
kolejna część byłaby dobra gdyby powrócili do "starego" Ash'a, który nie rzuca się starym gruchotem a armię trupów a raczej biega i nie wie co się dzieje w międzyczasie zabijawszy coraz to ciekawsze monstra

uogólniając - macho-Ash jest całkiem fajny ale looser-Ash z 1 i 2 części jest o niebo lepszy

Offline Błendny Komboj

Evil Dead
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 20, 2004, 03:15:34 pm »
Jedynka - jeden z najbardziej niesamowitych horrorów w historii kina. Dwójka to już tylko parodia pierwszej części, a trójka to absolutne dno, chociaż sprawdza się jako camp: jest tak głupia, że aż śmieszna.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline hajoo

Evil Dead
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2005, 01:00:55 pm »
A może Piątek Trzynastego Part 0.
Ash rzucony w wir czasu spada w okolicach Crystal Lake w momencie gdy mały Jason się utopił. Chcąc powrócić do "swoich " czasów Ash ponownie korzysta z Księgi Umarłych, a przeczytane zaklęcie wskrzesza Jasona. Potem chłopaki razem "hulają po polu i piją kakao". Dzięki takiemu śmiałemu zabiegowi film byłby dostępny w kinach bez ograniczeń wiekowych.
Życie jest jak pudełko czekoladek..."

Offline Sir Szmer

Evil Dead
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2005, 11:56:59 am »
Nie widzialem zadnej do konca... ale glowa Losia byla zaiste  :evil:
niedawno Evil Dead otwieral w angielskiej telewizji cykl  o zakazanych, kontrowersyjnych programach i filmach  :)
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."

Offline chleback

Evil Dead
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2005, 12:59:58 pm »
Evil Dead to chała. Po zwiastunie na jakimś VHS myślałem że to będzie jakiś taki klasyczny horror, a okazało się komedią. W dodatku jak kiepską.
Obejrzałem do końca dla zasad, ale film w ogóle mi sie nie podobał. Nie polecam.
ybierz czerwoną pigułkę...

Offline Clayman_

Evil Dead
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2005, 01:02:06 pm »
czy boromir jest twoja ulubiona postacia z wladcy pierscieni?


pozdrawiam
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything