trawa

Autor Wątek: tir-na-bor  (Przeczytany 24621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Overkill

tir-na-bor
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2003, 03:15:22 pm »
1234567890987654321

Offline Alchemik

tir-na-bor
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2003, 03:26:07 pm »
Czy ja wiem - fakt malo modeli - prawie jak armia wilczarzy tyle ze na malych podstawkach:) Ktos w ogole je testowal jakos? Ja sobie nie przypominam?
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

tir-na-bor
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2003, 04:14:42 pm »
Ja wiem - niskiego Mv Prowler nie miał a i tak zwiałeś - problem był w tym, że nie mogłem gonić i tyle a tu Mv nie miał nic do rzeczy :P
Poza tym miałem inne rzeczy na głowie jak gonić Twoje jednostki - musiałem rozbroić swoje :D

Offline Alchemik

tir-na-bor
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2003, 07:21:29 pm »
Podciagne temat do gory:) dla mnie jak to zawsze za wolne - nie lubie jak sie nie moge szybko przemieszczac - nie weim jak sie sprawdza kawaleria na dzikach - ale chyba jest za droga punktowo by cala armie z niej zmontowac.

Z tego co czytalem to jedna z najbardziej (jesli nie najbardziej) pancerna armia w Konfrontacji - oprocz wysokiego resa wszyscy maja chyba Hard-Boiled
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Zayho

tir-na-bor
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2003, 07:23:31 pm »
Hmm czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytania :

- jak ta armia prezętuje się na tle innych armi z Konfrontacji ??
- czy warto inwestować w konfrontacjie a w szczególności w tą armie ??
- jaka była by najlepsza taktyka dla Tir Na Borskich Krasnoludów ??
b].....:::Szara Eminencja i Szef Do Spraw Rekrutacji Slayers Dwarf Clan:::.....[/b]

Forum Klanu SDC

Offline Arunazar

tir-na-bor
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2003, 07:37:20 pm »
Armia świetnie wyglada - moja ulubiona kombinacja miesni i maszyn ;)

swietny box w cenie okolo 180 zl ktory jest juz gotowa armia turniejowa [415 ptk bez czarow i dodatkowych przedmiotow] ze niewspomne znowu o tym genialnym czarodzieju na wozku inwalidzkim [kojarzy mi sie Terry pratchet i bodajze Wsciekly Hamish ;D]

duza ilosc dopakowan u panow z steam boiler [do sily, ruchu, costam jeszcze] aczkolwiek obciazonych pewna niepewnoscia - przy kazdym uzyciu trzeba robic pressure test - jak wypadnie 1 to cos sie stalo - od wybuchu po zaciecie - mozna troszke zmniejszyc ryzyko stosujac autogovernor, mechanical familiar i czary - jesli wypadnie co innego to jest to dodawane do odpowiedniej cechy [np +6 do sily :D]

Troszke cienko u nich z movmentem i z inicjatywa ale rekompesuja to resistacem i dyscyplina

dotego wspanialy steam canon z ktorego Lor-Arkhon the crazed one moze chyba strzelac 2 razy na tore rozna amunicja [wtym taka z 5cm templatem]
no i czolg - tak, tak maja czolg :D

aha i warto zauwazyc ze jezeli Bronze Bratherhood jest w komplecie to jego czlonkowie dostaja +1 do pressuere test [niestety 1 dalej jest pechem]

no i sa o 1 trudniejsze do trafienia ze  wzgledu na niski wzrost [smiem twierdzic ze przejda przez kazda armie strzelajaca]

ogolnie bardzo mi sie podoba :D i nie moge sie ich doczekac
ew people - new food
war,war is good !

Offline Alchemik

tir-na-bor
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2003, 07:41:21 pm »
Chmm, jak sie prezentuje - jak każda inaczej:) no ale ok. Wszystko zalezy jaka taktyke preferujesz - jesli jestes 100% krasnoludem z systemow bitewnych i RPG wiesz co dostajesz...

Malych, zawzietych, skor... owszem chodza powoli 7,5cm pieszo czyli tyle co martwiaki, kiepska inicjatywa sprawia ze zazwyczaj bedziesz obronca a nie atakujacym w walcze wrecz - ale kazdy z krasnali ma umiejetnosc Hard-boiled czyli wyniki z tabeli zranien sa czytane jedna linie wyzej - czyli kazdego z nich jest o wiele trudniej zabic. Dodatkowo - opancerzenie oddzialow stoi powyzej sredniej np. taki Khor Warrior (czyli powiedzmy prawie standardowy troopers ma 10 wytrzymalosci - 5 odwagi i 6 dyscypliny.

Dyscyplina to kolejny bonus Tir-Na-Bor - pozwala ci kontrolowac zazwyczaj pole bitwy - problemy mozesz miec jedynie z fanatykami spod sztandaru Gryfa i nacpanymi Alchemikami:)

Kolejny bonus Krasnoludów to bardzo mila zabawka czyli Bombarda:) maks 90cm zasiegu i siła 10+k6 :)

Czy w Konfrontacje warto inwestowac? Ja zainwestowalem troche i nie narzekam, z tego co widze przynajmniej tu w Warszawie gra co raz wiecej ludzi - dobre w Konfrontacji jest to ze nie musisz wydac 2000 zlotych by zaczac gre czy zeby tylko sprobowac - ja wydalem na figurki jakies 300pln i w sumie mam bande na 400 punktow. Inna sprawa ze w sumie modele do Konfrontacji zbierabym nawet gdybym nie grał bo sa zajefajne - ale to widac na zdjeciach:)

O krsnoludach nie wiele oprocz tego moge powiedziec - nikt u nas nimi nie gra i nawet chyba nie testowal bo modeli w Polsce nie ma - jedyne krasnoludy ktore sa to te opetane z Mid-Nor.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline war2bone

tir-na-bor
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2003, 07:47:59 pm »
te mlode krasnale na razorbakach rulezzz.... nie widzialem nigdy lepszej jednostki wsparcia
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Zayho

tir-na-bor
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2003, 07:55:48 pm »
Uhuhu już nie moge się doczekać jak polece do sklepu i ... hmm mówicie że nie ma w polsce ( jeszcze )To mniej więcej kiedy będą ?? Pozatym czy Mythos nie proponuje opcji zamawiania u nich ?? I jeszcze jedno IronHand jest wydżambisty!!! 8)

P.S. Czy wielkość Tirnaborczyków jest porównywalna z krasnalami z WFB ??
b].....:::Szara Eminencja i Szef Do Spraw Rekrutacji Slayers Dwarf Clan:::.....[/b]

Forum Klanu SDC

Offline war2bone

tir-na-bor
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2003, 08:03:31 pm »
podstawki maja 25x25 ... a co do reszty to niech BeRsErK napisze bo ma mid-nor ..... a narazie trzeba jakos zebrac ludzi chcacych tir-na -bor .... to bedzie moja 3 armia wiec za 2 miesiace sie po tymi ludzmi podpisze :D
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Alchemik

tir-na-bor
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2003, 08:08:38 pm »
Modele do Konfrontacji sa ok 2-3 mm wyzsze niz powiedzmy modele z WFB - kiedy beda w Polsce nie wiem trzeba Mythosa zapytac - wiem ze teraz trafiaja do Polski Gryfy - a pierwsze krasnoludy cos mi sie o uszy obilo ze w grudniu ale nie jestem pewien:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Arunazar

tir-na-bor
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2003, 08:15:08 pm »
tyz tak slyszalem - a wiec jest nadzieja :D

a ktos sie wybiera na neoszederiade ? moglby tam zapytc Myhosow o to
ja niestety nie moge choc mieszkam we Wrocku :(  [jutro wyjezdzam]
ew people - new food
war,war is good !

Offline Zayho

tir-na-bor
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2003, 08:19:42 pm »
Hmm to rozumiem  :)
No  dobra to jeszcze jedno ( może dwa )  malutkie pytanko:

- Przeglądając strone Confrontacji zauważyłem że tam jest w kit Herosów !! Czy to na nich będzie się opierać armia ?? ( czy od nich będzie w głównej mierze  zależeć zwycienstwo )

- które Krasnoludy wygrały by ( gdyby się prały  8) ) :

*Krasnoludy z WFB

*Krasnoludy z Tir-Na-Bor

*Krasnoludy z Mid-Nor
b].....:::Szara Eminencja i Szef Do Spraw Rekrutacji Slayers Dwarf Clan:::.....[/b]

Forum Klanu SDC

Offline BeRsErK

tir-na-bor
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2003, 08:23:25 pm »
Co do wielkości to krasnoludy w Konfrze są znacznie "potężniejsze od tych młotkowych i watpie czy udało by się ich dopasowac ale spróbować zawsze mozesz :)
Co do ich wprowadzenia na nasz rynek, to właśnie poprzez swoją forumową i konwentowa działalność na rzecz tejże armi możecie spowodować, że trafi do nas jako kolejna nacja - w tym miesiacu premierę(oficjalną) będą miały Gryfy a wiec jak sie postaracie to kto wie, może Mikołaj bedzie w tym roku łaskawy ;)

Herosi nie są niezbedni do zwyciestwa ale często są dość pomocni ;)
Na razie widziałem max 1. na turniejach do 300 pkt i zazwyczaj i tak to armie wygrywały a heros się niespisywał :P

Które Krasnoludy by wygrały...nie odpowiem bo powiedzą, że piszę o nie tych krasnoludach, o których jest topik :D:P

Offline Alchemik

tir-na-bor
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2003, 08:29:32 pm »
Cytat: "Zayho"
Hmm to rozumiem  :)
No  dobra to jeszcze jedno ( może dwa )  malutkie pytanko:

- Przeglądając strone Confrontacji zauważyłem że tam jest w kit Herosów !! Czy to na nich będzie się opierać armia ?? ( czy od nich będzie w głównej mierze  zależeć zwycienstwo )

- które Krasnoludy wygrały by ( gdyby się prały  8) ) :

*Krasnoludy z WFB

*Krasnoludy z Tir-Na-Bor

*Krasnoludy z Mid-Nor


 :joker: Herosow jest sporo w Konfrontacji - bo jest taki dodatek ktory zwie sie Inkarnacja. Jest to cos w stylu uproszczonego bitewnego RPG, gdzie herosi w trakcie bitew zdobywaja doswiadczenie przedmioty magiczne itp. Czy samymi herosami da sie wygrac w Konfrontacji - nie. Konfrontacja jest bardziej smiertelna od powiedzmy WFB - gdyz nawet najpoteznieszy heros moze zginac od szczesliwego strzalu z kuszy - herosi sie przydaja ale nie dominuja rozgrywki - no i oczywiscie fajnie wygladaja:)

Gdyby sie praly to z tylu zostaly by te z WFB bo plastikowe i bardziej podatne na uszkodzenia  :mrgreen: Co do pojedynku pomiedzy Mid-Nor i Tir-Na-Bor to chyba ci drudzy bo ich w swiecie Konfrontacji jeszcze wiecej niz Mid-Noru:) - ale po szczegoly odsylam do Berserka bo je bardziej fluffowo opanowal
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl