trawa

Autor Wątek: Malowanie <wszystkie bitewniaki>  (Przeczytany 25850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [Kharneth]

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2003, 09:14:53 pm »
Przeciwko amlowaniu? no bez przesady, dla mnie malowanie to podstawowa rozrywka w związku z bitewniakami.
Moja dewiza przy wh40k: czy wygrasz czy przegrasz - i tak wyglądasz lepiej niż przeciwnik ;].
lood Rises, I mean, Death runs... never mind...

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2003, 10:46:55 pm »
Fakt ja także uważam że jest to podstawowa częśc zabawy w to hobby .Wiecie , może wróćmy do porad w malowaniu , technik , sposobów na pomalowanie jakiś figurek itp itd , bo ten temat się już chyba wyczerpał .

Co powiecie ciekawego  :?:  :roll:

Offline broda86

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2003, 10:56:55 am »
Cytuj
Pytam się was jak wy malujecie a nie jak malują na GW czy wy macie jakieś własne techniki sposoby na malowanie

Nie strona techniczna jest wazna.Co z tego ze masz dobra technike,bo jej da sie nauczyc co nie jest takie trudne(wiem to po sobie),jesli "ubierzesz" mroczna figurke w rozowe spodnie czy zolty plaszczyk.Bedzie to poprostu nie ciekawie wygladac.Wiec zgadzam sie z jeneralem co do wizji.Jest ona dosyc wazna i malowanie wg jakiegos schematu jest pojsciem na latwizne(chyba ze figurke widzisz pierwszy raz na oczy i nie masz pojecia  jak moze wygladac to nawet lepiej jesli przejzysz obrazki o jej wygladzie.Mam kolesia ktory malowal pierwszy raz i orka pomalowal jak ogra,czyli nie na zielono a na kolor skory:lol:) .Jesli malujesz pierwszy raz (nie napisales jakie figurki malujes) to zajrzyj na rozne stronki o malowaniu np.http://www.reapermini.com/painting/index.php.Ciekawa stronka ale po angielsku.Jest tez wiele innych polskich stron na ten temat,wiec w sumie wystarczy troszke poszukac i masz juz wszystko na ten temat.Dam ci pare linkow ktore moim zdanie przydadza ci sie przy nauce malowania:
http://cytadela.pl/modules.php?name=Sections&op=listarticles&secid=3
http://www.coolminiornot.com/go.php?go=articlephp&expand=all&orderby=recent&levels=99
óg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 26, 2003, 12:56:22 pm »
Cytat: "Alchemik"
w malowaniu modeli to 95% doswiadczenie a 5% talentu - wszystko przychodzi z czasem.


Święte słowa :D
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2003, 02:07:04 pm »

To jest figurka pomalowana przez ludzi z GW chciałem pokazać swoją pomalowaną figurke ale potrzebuje miejsca na serwerze żeby wrzucić foto  8)

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 26, 2003, 02:09:02 pm »
nic nie myslimy - z Twojego dysku się obrazek nie zładuje. Musisz najpierw umieścić toto gdzieś na sieci - są takie strony nawet specjalne do umieszczania obrazków....

np. imagestation
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 27, 2003, 02:02:06 pm »
SUKCES teraz napewno widzicie figurke z GW mi chodziło o to by ją porównać z moją ale nie wyszlo . Założyłem już serwer ale nie moge tam umieścić mojego zdjęcia . Nadal nad tym pracuje jak ktoś chce moge mu wysłać pomalowanego Lurtza i powie co nim myśli  8)  :D

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 27, 2003, 02:06:36 pm »
to wyślij - swingu@o2.pl
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline TMKii

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 28, 2003, 02:07:26 pm »
tio ja bym terz o fottke prosil....
podeslij, TMKii@wp.pl
lem blem :P

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2003, 03:23:35 pm »
To jak się chwalić....


Pierwsze szczury do nowej armii (Ikit Claw jeszcze nie dokończony)


Ghul - najlepiej pomalowana moja figurka chyba


I gobosy - lepiej sfotografowane :D (uwaga - duże pliki)

Fast cav
Pociag nr 1
Bohatery
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2003, 04:03:46 pm »
Już wysłałem zdjęcia , doszły ?
Jak tam mój Lurtz , nie szczędzcie krytyki .Swingu może ty potrafisz je umieścić na forum  :)  :?:

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 29, 2003, 06:57:06 pm »
Jak na pierwszą to całkiem nieźle - ja tam bym się bał pokazywać zdjęć mojej pierwszej figurki.

Za ciemna trochę - ja lubię kontrasty. Poza tym spoko. Niektórzy gorzej maluja mimo paruletniego doświadczenia.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 29, 2003, 08:39:07 pm »
Fakt , każda  osoba której się pytałem mówiła , że za ciemna .Mam pytanie czy stosowanie technik drybrush jest dobre do malowania skóry , twarzy  :?: Na którymś temacie wyczytałem że jest inna technika do twarzy , skóry . Nakładam poprostu kolejne warstwy coraz jaśniejszej farby zmieszanej z podstawowyn kolorem do skóry np : Dwarf flesh . Czy dobrze mówię  :roll:


Swingu teraz dopiero zobaczyłem twoje figurki ( słabe łącze , coś mi się wali ) są zaje*** :D  Jak zrobiłeś te zbroje i cienie na sztach mógłbyś mi podać jakieś wskazówki , najważniejsze rzeczy . Ktoś powinnien wydać kompedium wiedzy początkującego malarza  :cry: Może Swingu jakieś porady do malowania twarzy  :oops:

Offline Swingu

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 29, 2003, 09:08:19 pm »
Hmm... z radami jest taki problem, że ciężko mi po paru latach obiektywnie stwierdzić, co jest łatwe, a co trudne - więc może po prostu opiszę, jak malowałem...

Szaty: Dark Angels Green, potem na krawędziach 50/50 Dark Angels i Snot, potem Snot - to taki standard. U Ikit Clawa (na zdjęciu nie widać, różnicy, ale jest lepsze przejście kolorów) - po Snot Green wash z Dark Angels Green i na końcu subtelnie Snot Green. Oczywiście rozjaśnienia techniką mokrego pędzla - używasz rozodnionej nieco farby i malujesz tak, żeby każde rozjaśnienie zajmowało coraz mniej miejsca. Coś w stylu:

 :D  :D  :D  :D  :D
 :D  :!:  :!:  :!:  :D
 :D  :!:  :idea:  :!:  :D
 :D  :!:  :!:  :!:  :D
 :D  :D  :D  :D  :D

Co do zbroi - zwykły drybrush  :oops: tyle tylko, że wielokrotny: po czarnym Boltgun Metal, Chainmail, cienki wash z Chaos Blacka, i na koniec znów chainmail. Potem najgłębsze cienie domalowane ręcznie.  

Twarze - Bestial Brown, rozjasnienie z Dwarf Flesh, potem wash ze Scorched Brown, znów Dwarf Flesh i 50/50 Dwarf/Elf Flesh.

Proste - jak się ma już jakąś praktykę. Jeśli chodzi o dobrą (choć początkowo może trudną) technikę dla początkującego - drybrushing połączony z washami. najpierw suchopędzlujesz - to juz chyba umiesz, potem dajesz washa z ciemniejszego koloru, ewentualnie potem delikatnie jeszcze malutkie suchopędzlowanko. Co do washów: mieszasz wodę z płynem do zmywania naczyń (3-4 części wody do 1 płynu), dajesz parę kropel wybranej farby - żeby nie zagęścić za bardzo - i malujesz tym całość obszaru, który chcesz wycieniować. Wash spływa w zagłębienia i tworzy głębsze cienie.

I tyle

 - Swingu
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Jacoslaw

Malowanie <wszystkie bitewniaki>
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 30, 2003, 05:35:52 am »
Czy jak chce użyć na:black ink  na tarczy to musze całą tarcze nim pomalować i on spłynie sam w zagłębienia  :?:  :?:  :?:
Czy musze pmalować tylke tam gdzie chce cień  :?:  :?:  :?:
Wash to poprostu ink  , własnej roboty  :?: Czy to coś innego  :?:
Swingu mógł byś mi dokładniej wytłumaczyć rozjasnaianie nie drybrushem tylko nakładając kolejne kolory  :oops:


P.S gobliny mi się najbardziej podobają , są super  :D