trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 244262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 02, 2008, 10:49:26 pm »
No to też się trochę namęczysz. Tam też trzeba nieźle kombinować, aby zdążyć drużyną przed tym, aż go zabiją.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 03, 2008, 04:11:32 pm »
Akurat ta misja jest banalna :) Mam dziwne tendencje męczenia się z tym co inni przechodzą bez problemu, jak np. męczę się z misją ubicia Suwonkasa, bo zawsze coś źle wymierzę i mi czy Eruruw czy Karure ubiją :p

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpień 12, 2008, 08:19:14 am »
Znajomy pożyczył mi Men At Work! 2. Jest to gra twórców Castel Fantasia. Niestety zamiast czegoś w rodzaju poprzedniej gry ta jest połączeniem v-n i jRPG. Główny bohater jest uczniem akademii łowców, którzy polują na potwory atakujące pewną wioskę. Kiedy dostaje się zadanie (głównie polegające na wykończeniu jakiegoś stwora) pojawia się plansza z izometrycznym punktem widzenia. Chodzi się po planszy, a gdy trafi się na potwory przechodzi się do ekranu walki podobnego do tego z serii Final Fantasy. Gra jest przeciętna, ale po pewnym czasie walki zaczynają nudzić. Patch z językiem angielskim został zrobiony przez Mirror moon i jak zwykle dobrze sobie poradzili.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:17:19 am »
W Men At Work 2 jak przeczytalem, ze nie mozna tej co pracuje w swiatyni wziasc przy pierwszym przechodzeniu gry, zdrobilem sobie przerwe. Walki tez mi sie szybko znudzily.

Teraz (ostatni tydzien bez przerwy praktycznie, nawet na forum prawie nie wchodzilem:P) gram w Disgaea - Hour of Darkness (anime tez jest na podstawie tej gry). I co moge powiedziec - jRPG ale taktyczny, w stylu Final Fantasy Tactics. Nie wiem czy mnie ktos zaraz nie zlinczuje, ale Disgaea jak dla mnie jest od FFTacticsa jeszcze lepsza.

Fabula w miare sie zgadza z anime. Jezeli chodzi o rozgrywke to startujesz w swoim zamku, ze standardowych elementow jrpg masz tam sklepiki ze sprzetem, szpital, itp. Generalnie tylko tam chodzisz, i stamtad mozesz isc do portalu, i wtedy przechodzisz od razu do fabuly (w stylu visual novela) i walk (turowych), mozesz isc do miejsca gdzie walczac w specjalnych arenach mozesz lewelowac swojej postaci 'demon ranking' (co innego niz zwykly lew), i mozesz tez w walkach na innych arenach lewelowac swoje przedmioty. Expic mozna w nieskonczonosc, ale nie trzeba by przejsc gre (jak robisz sie silniejszy mozesz w pewien sposob zwiekszyc levy przeciwnikow by nie bylo za latwo).

A teraz najbardziej rozbudowana rzecz - postacie. Mamy pare postaci fabularnych, ktora sa takie jak fabula nakazuje, ale oprocz tego mozemy (a raczej powinnismy) zrobic wlasne postacie - mamy 17 klas ludzi, z ktorych czesc jest dostepna na poczatku a nowe pojawiaja sie jak zdobywamy lewy tymi dostepnymi, oraz 20 klas potworow ktore pojawiaja sie jak zabijamy takie wlasnie potwory (im wiecej zabijemy tym taniej stworzymy postac). Kazda z klas ma 5 poziomow zaawansowania ( np cleric -> priest -> bishop-> sage -> prophet -> savior ). Za tworzenie nowej postaci jedna z dotychczasowych postaci placi Mana (co innego niz SP), ktora zdobywa sie za zabicie kogos w walce. Stworzona postac ma pozniej do postaci ja tworzonej stosunek pupil - mentor, ktory daje pare fajnych bajerow walce. Oprocz tworzenia postaci mozemy tez "transmigrate"owac nasze dotychczasowe postaci, czyli resetowac level na 1, ale przenoszac % skille i statystyki poprzedniej klasy (% zalezny od tego ile zaplacimy many), dzieki temu mam np Prism Mage'a, ktory kiedys byl klerykiem, i dzieki temu moze rzucac heale oprocz zwyklych fragow. Mozna tez transmigrowac klasami ludzkimi a potworami, ale wtedy nie wszystkie skille zostaja (by nie bylo bzdur w stylu wojownik z dragon breatchem).

Gra jest na PS2 - ja jade na emulatorze i spokojnie da sie plynnie grac na w miare przyzwoitej jakosci (i nie-plynnie na duzo lepszej jakosci:P) a mam dwuletniego kompa (opteron 144 @2,75 ghz (cos kolo athlona jednordzeniowego 4000+) i radeon X800XT (cos miedzy GF 7600 a 7900GS)). Ale uwaga - gra uzaleznia, naprawde :D.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpień 15, 2008, 01:25:26 pm »
Gram sobie właśnie we wspomniane powyżej Disgaea - Hour of Darkness i jestem oszołomiony ilością opcji (szczególnie po przesiadce z prostego Utaware). Na razie kręcę się po zamku, przechodzę początkowe misje (te po tutorialu) rozgryzam różnorakie systemy tego i owego (tworzenie postaci obecnie). Graficznie gra wygląda średnio (czegoś więcej się spodziewałem po grze z PS2 gdy już Utaware z PS1 miało ładne full 3D i świetnie rysowane postacie) ale na nowym sprzęcie chodzi płynnie w AAx16 i najwyższej rozdzielczości (choć menu i inne rzeczy 2D nie są do takich rozdzielczości przystosowane i pixele gryzą w oczy).
W każdym razie gra się świetnie, bo walki są naprawdę rozbudowane i dają masę możliwości.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:19:35 pm »
Co do grafiki i efektow to poczekaj az bedziesz mial wyzszopoziomowe skille i spelle, podobnie jak w finalach tutaj sie postarali ;).

edit: jezeli bys gdzies sie pogubil to na gamefaq jest zatrzesienie poradnikow: http://www.gamefaqs.com/console/ps2/game/589678.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2008, 09:46:03 pm wysłana przez Kainti »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:13:18 pm »
Gra z poradnikami to tylko zepsucie zabawy. Mi największą radochę sprawia przejście jakiejś gry o własnych siłach. A im trudniej się ją skończyło to większa satysfakcja.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:16:34 pm »
Radzę sobie na razie - w ramach przerwy w fabule (jestem w drugim akcie) lvl'uję bronie i inne itemki (lv 2+, bo z wyższym to mnie przemielili :p)

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:04:51 pm »
Co do poradnikow solucjopodobnych to sie zgadzam ze psuja gre (chociaz jak narazie raz byl mi jeden potrzebny :/), ale np tabelki jakie poziomy trzeba zdobyc w jednej klasie by odblokowac druga to wole znac.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:23:38 pm »
Te tabelki to jednak przyda się znać, bo jak na razie na ślepo udało mi się coś odblokować i totalnie nie wiem jak.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 17, 2008, 10:00:13 pm »
Touhou 11 - 'nuff said ;).

Pierwsze wrazenie zdecydowanie lepsze od 10, spokojnie mozna powiedziec ze ZUN wrocil do stylu znanego z czesci 6-8, no i wrocil graze :). Ktos wogole na forum gral troche w Touhou, czy tylko zna ze slyszenia ?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:59:39 am »
Pffff.

Też pytanie, rozmawiasz z osobą, która na to forum Latające Moe sprowadziła :)

Lepsza? Wiesz, cieżko sie wypowiadać. Reimu wyglada jak zombie, poziom trudności zmienił się o tyle, że jest więcej pocisków, sam tor lotu kulek nadal jest taki sam, więc nadal mam wrażenie, że gram w 8, tylko że zamiast planszy 1 jest plansza 3.
w dodatku opcja "kontynuuj" zabiera nas na początek planszy.

Moją zdecydowaną faworytką nadal jest 8. No, może jeszcze ta ze zdjęciami :D


Ale kot fajny :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 18, 2008, 06:53:09 am »
Będzie trza obczaić :)

Ja na razie męczę Disgaea i zastanawiam się jak tu sobie polepszyć reputacje u senatorów skutecznie, i czy da się tą reputację polepszyć na stałe czy to tylko na dane głosowanie. Gra świetna i rzeczywiście ciężko odejść od monitora :)

ps. grał ktoś w drugą część Disgaea? Bo widzę, ze na PS3 ma niedługo zagościć część trzecia.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 18, 2008, 10:46:16 am »
Mi tam z Touhou najbardziej sie podoba czesc 6 (jedyna w ktorej przeszedlem extra stage i doszedlem do 6 planszy na hard (zdechlem dopiero na ataku przed scarlet meister :P).

Z 11 mam lepsze ogolne wrazenie, kiedy w Th10 wiekszosc atakow byla wrecz denerwujaca i irytujaca, kiedy ginalem to bylo to albo "jakim cudem to **wno mnie zabilo, bylem w cholere daleko" lub "co mnie trafilo, przeciez tam nic ***wa nie bylo #@$@#$", to tutaj jest to zazwyczaj "wow to bylo dobre, widzialem ze leci ale nie dalem rady sie odsunac" badz tez przez zdekoncentrowanie sie w srodku spellkarty :P.

A ta ze zdjeciami ( 9.5 ) wogole mi nie przypadla do gustu, zatrzymalem sie na 3 planszy :P.


A co do Disagei to u senatorow zbyt sie nie bawilem, jak chcialem cos istotnego dla gry przebic (expensive stuff, stronger enemies, robienie kozacznej postaci) to polegalo to na save state -> begin voting -> i jak sie nie udalo to loadowalem i jeszcze raz. Oczywiscie trzeba wczesniej paru przekupic. Generalnie im masz wyzszy level tym latwiej wszystko przebic (ale tez dochodza nowe trudniejsze do przebicia rzeczy). Increase movement czy counter attack ani razu nie dalem rady uchwalic :/.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2008, 10:50:46 am wysłana przez Kainti »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 19, 2008, 03:00:44 pm »
Zna ktoś jeszcze gry podobne do Disgaey albo Utewary na PC? Byle tylko po angielsku.

 

anything