trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 237072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #825 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:50:21 am »
Pogrywam trochę w Hyperdimension Neptunia Re;Birth1 podłapane z Steamowej promocji. Giera sympatyczna i bardzo ładna, a jak się ogarnie sterowanie żywcem przeniesione z pada, to i gra się przyjemnie. Gubię się jeszcze trochę w mnogości różnych opcji i w tym, jak gra sprzedaje na ekranie statystyki itp., ale to kwestia ogrania (na razie mam z 3h za sobą). Trudno mi coś więcej powiedzieć o grze na ten moment, ale za takie pieniądze można śmiało spróbować, jeżeli kogoś nie odrzuca brak powagi i dramatyzmu (przynajmniej na początku).

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #826 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:18:19 am »
Niedawno skończyłem The Legend of Heroes: Trails in the Sky. Jest to taktyczny RPG. Bohaterami jest rodzeństwo Joshua i Estelle. Ich ojciec jest najemnikiem i oni też nimi postanawiają zostać. Aby to zrobić po przejściu testu muszą odwiedzić wszystkie większe miasta  w kraju (jest ich aż 5) i zdobyć rekomendacje z tamtejszej siedziby. A że to japoński RPG nic nie idzie jak trzeba. Bohaterowie użerają się z Powietrznymi Piratami, Skorumpowanymi Politykami, Bandytami i ładują się w masę różnych spisków. Graficznie gra prezentuje się ładnie, fabularnie też ciekawie, system gry jest przyjemny (przynajmniej w wersji na PSP, bo na PC nie grałem). Największym minusem jest samo zakończenie. Gra z założenia miała być pierwszą z trzech i zostawia dużo niedopowiedzeń. Premiera 2 jest przekładana od 3 lat, a o trzeciej aż boję się myśleć.
Jeśli ktoś ma ochotę zagrać w prostego i przyjemnego jRPGa to polecam.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #827 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:49:31 pm »
Girlish Grimoire Littlewitch Romanesque - kupiłem wczoraj i zarwałem nockę : ) Bardzo fajna giera. Przypomina trochę "Princess Maker" ale tu mamy "witches maker" w bardzo oryginalnej i niesamowicie klimatycznej oprawie wizualnej autorstwa Ashito Ōyari. A klimat jest tu mocno magiczny, nie tylko z uwagi na fabułę, ale sposób opowiedzenia historii i grafikę, która jest naprawdę piękna. Wszystkie tła użyte w grze to obrazy/arty, a nie maszynowo klepane backgroundy. Ciekawy jest też sposób wykorzystania grafiki - nie ma tu animacji, ale jest częste zmienne kadrowanie i przesuwanie kamery, co daje całkiem dobre efekty. Do tego dopasowane udźwiękowienie i wciągający gameplay w połączeniu z sympatycznymi postaciami, masą dialogów, wątków, questów daje naprawdę sporo frajdy.

PS. dostępne są dwie wersje gry. Tańsza na Steam to all age -  Editio Regia, a na stronie JAST USA można kupić droższa wersję zawierającą adult content - Editio Perfecta. Kupując od JAST dostaje się też dodatkowo klucz do wersji ze Steam.

Offline Hunter Killer

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #828 dnia: Lipiec 14, 2015, 10:49:12 pm »
Kurka arty i kreska jest naprawdę dobra i ładna. Podobają mi się takie płynne i lekkie jakby akwarelowe przejścia tonacji kolorystycznej.
No i Tillet z tymi uszkami, ahhh, przedawkowałem cukier na dziś. :3

A tak btw, "zawierającą adult content", to znaczy, że jest tam jakaś soft erotyka, czy brutalniejsze sceny? O ile jakieś łagodne ero jakoś bym zrozumiał, o tyle to drugie jakoś mi to nie pasuje do tej ślicznej kolorowej otoczki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #829 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:36:46 am »
A tak btw, "zawierającą adult content", to znaczy, że jest tam jakaś soft erotyka, czy brutalniejsze sceny? O ile jakieś łagodne ero jakoś bym zrozumiał, o tyle to drugie jakoś mi to nie pasuje do tej ślicznej kolorowej otoczki.
Wystarczy spojrzeć na vndb. :)
To po prostu eroge, więc jest tam seks, ale nic brutalnego. Z tym, że wizualnie to okropna gra, więc jak komuś zależy na grafice to niech ją omija z daleka.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 15, 2015, 05:03:35 am »
A tak btw, "zawierającą adult content", to znaczy, że jest tam jakaś soft erotyka, czy brutalniejsze sceny? O ile jakieś łagodne ero jakoś bym zrozumiał, o tyle to drugie jakoś mi to nie pasuje do tej ślicznej kolorowej otoczki.

Standard, z tego co widzę. Mnie też nie pasuje więc gram sobie w Editio Regia.

Offline Lord Kupa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:13:44 pm »
Nowy zwiastun odświeżone FFVII

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:55:53 pm »
Wygląda ładnie. Teraz tylko rodzi się pytanie jak będzie wyglądać rozgrywka. Czy zostawią system walk jaki był w oryginale czy zrobią ją bardziej zręcznościową. No i najważniejsze czy będzie też wersja na PC

Offline Lord Kupa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #833 dnia: Grudzień 06, 2015, 07:53:14 am »
Wersja na PC jest potwierdzona. Nieznana pozostaje data premiery.
Systemowi walki ma być bliżej to tego co widzieliśmy na filmikach z FF XV. Czy to dobrze, czy to źle to wyjdzie w praniu.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #834 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:01:04 pm »
Gr a ktoś w Dragon Quest Heroes: Slime Edition na PC? fajne to? I czy da się w to grać nie znając poprzednich części?

Offline Ganossa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #835 dnia: Grudzień 13, 2015, 05:22:17 pm »
Gra może nie  mangowa ale bardzo japońska.
Metal Gear Solid 5
Pogrywam sobie od tygodnia i muszę przyznać, że Hideo Kojima jest mistrzem w swoim fachu.
Nigdy nie miałem serca do grania w skradanki, które wywoływały u mnie tylko frustrację, ale wcielanie się w Snakea to prawdziwa przyjemność. Mnogość rozwiązań i możliwości realizacji misji powoduje, że nawet taki nowicjusz jak ja poradzi sobie z ich przejściem. Może nie z wysoką oceną ale to dla mnie najmniej ważne.
Fantastyczną opcją jest rozbudowa Mother Base. Element chyba najbardziej uzależniający w tej grze. Zaliczanie wszelkich misji pobocznych, żeby zdobyć surowce i porwać nowych rekrutów to podstawa gry.
Graficznie wygląda bardziej niż zadowalająco i chodzi płynnie na wysokich ustawieniach i w rozdzielczości 1920 x 1080 na moim nie najmocniejszym laptopie.
Podsumowując jedna z najlepszych gier 2015 roku.
Jeszcze tylko jedna misja i pojedynek z Quiet :)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #836 dnia: Grudzień 13, 2015, 07:01:54 pm »
Daj znać jak wrażenia gdy skończysz - jestem ciekawy, czy zarzuty o to, że gra jest nieskończona są faktycznie realne, czy da się przeboleć. :)

Offline Ganossa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #837 dnia: Grudzień 13, 2015, 07:57:15 pm »
Widziałem, że Angry Joe też miał takie zastrzeżenia w swojej recenzji, więc coś w tym jest, ale nie spodziewaj się, że w niedługim czasie coś o tym powiem, bo zamierzam delektować się tą grą i nie przechodzić na tempo a poza tym idą święta i będzie niewiele czasu na granie. No i w styczniu ma być udostępniony muliplayer na wersje pc.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #838 dnia: Grudzień 14, 2015, 11:41:14 pm »
No strasznie nie skończona... ja mam 50h i nie jestem nawet w połowie bo ciągle mnie gna po kątach i czyszczę obozy dla funu nawet poza misjami :wink:
Zarzuty słyszałem, ponoć miał być 3ci akt w grze ale wycieli.

Jednak w MGSV to jest totalnie pomijalne, w przeciwieństwie do poprzedniczek gra jest mocno nieliniowa a story gra tu drugie skrzypce. W MGSV "gameplay is the king" i w tym departamencie gra wymiata. jak dla mnie najlepsza skradanka w jaka grałem.

Ostrzegam tylko, że jak ktoś lubił filmowość starych MGSów (duża liniowość, rozbudowane cutscenki i dynamiczne zwroty akcji) to się rozczaruje... jeżeli ktoś spodziewa się powtórki z poprzedniczek to raczej będzie to dla niego słaby MGS.
Wynika to z tego iż cutscenek jest o wiele mniej, poza kompanionami rzadko pojawiają się jakieś ciekawsze postaci na ekranie (są ludzie w bazie ale oni nie biorą udziału w akcjach w terenie) i brak epickich bitew z bossami z których znany jest MGS. Większa część informacji sprzedawana jest nam w komunikatach radiowych i kasetach które możemy znaleźć (co mi akurat się podoba... takie składanie wydarzeń z  "breadcrumbsów").

Jeżeli ktoś natomiast tak jak ja lubił stare MGSy ale docenia to, że tym razem skupili się na rozgrywce a nie cutscenkach i rozbudowanym liniowym story to będzie miał masę godzin świetnej zabawy. Ta gra jest jedną z najlepszych skradanek i jednym z lepszych open worldów jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2015, 11:50:12 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #839 dnia: Grudzień 18, 2015, 04:21:58 pm »
Na staemie można już kupić Final Fantast 6 na PC. Jest to przeróbka gry z PS 1