trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 239278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 20, 2009, 12:12:37 pm »
Mnie przyszło grac jedynie w FF III na PSX i było fajnie. Wiecie może czy sposób rozgrywki zmienił się w porównaniu do 3, tzn czy w nowszych wersjach jest się w roli głównego bohatera chodzi się macha mieczem itd czy nadal polega to tylko na wybraniu ataku i nic więcej?

Jak powiedziałeś są wyjątki a jeden z nich to DMC3(nie jestem jeszcze 100% pewien), ale DMC4 mamy tam filmiki w grze jakości wmv HD(na konsole i PC) - podczas gry i jest ich bardzo dużo. I po przejściu całej gry puszczając wszystkie filmiki naraz tworzy nam się jeden anime movie który trwa bardzo długo i jest rewelacyjny.

 Jest niby więcej dynamiki w nowych Finalach, ale ciągle tylko wybierasz atak.

 A cutscenki z DMC4 to rewelka =]
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 20, 2009, 12:55:33 pm »
Z FF w które grałem to moje zachwyty układają się mniej więcej tak:
FF VI
FF VII
FF VIII
FF XII
FF IX
FF X

A co do filmików, to można nie lubić stylu z FF VII, ale jakości filmików, na tamten czas, nie można było czegokolwiek zarzucić. A grafika na akceleratorze wyglądała ładnie.
FFX było rewelacyjne ze względu na klimat, który był bardzo melancholijny i smutny z pasującą muzyką która była chwilami przepiękna(np ta na wstępie).
FFVIII i FFX grałem aż 2 razy, w IX i XII raz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 09, 2009, 06:33:21 pm »
Pogrywam trochę w Fate/Stay Night, ale jak dla mnie jest to stanowczo przegadane - za dużo tych wynurzeń głównego bohatera i jego przemyśleń, jak i niektórych dialogów. W każdym razie pierwszy scenariusz za mną - czas na 'Unlimited Blade Works'

The Last Remnant - średnia gra, ale ma fajne momenty. Świetny, choć już dość stary silnik graficzny - niestety oszczędzono na projekcie miast i lokacji. Gra to taki uboższy kuzyn Final Fantasy. Ostatnio Enix ma paskudna tendencję do raczenia swoich produkcji paskudnymi głównymi bohaterami. Tak i tu mamy do czynienia z bezczelnym szczeniakiem z adhd. Pozostali bohaterowie słabo rozbudowani a szkoda, bo mają potencjał, fabuła prosta jak budowa cepa, za to system walki ciekawy, choć trochę mu brakuje do pełni szczęścia.
Ogólnie da się pograć, dla niektórych bohaterów, kilku bardzo dobrych scen i dla fajnej grafiki.

Disgaea 2 - kupa śmiechu, dawno tak fajne dialogi w grze widziałem; do tego przyjemna rozgrywka taktyczna i bardzo fajny design postaci. Jak komuś podobała się część pierwsza lub ogólnie lubi japońskie gry taktyczne to polecam. Lekkie i komediowe fantasy.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 09, 2009, 06:40:36 pm »


The Last Remnant - średnia gra, ale ma fajne momenty. Świetny, choć już dość stary silnik graficzny - niestety oszczędzono na projekcie miast i lokacji. Gra to taki uboższy kuzyn Final Fantasy. Ostatnio Enix ma paskudna tendencję do raczenia swoich produkcji paskudnymi głównymi bohaterami. Tak i tu mamy do czynienia z bezczelnym szczeniakiem z adhd. Pozostali bohaterowie słabo rozbudowani a szkoda, bo mają potencjał, fabuła prosta jak budowa cepa, za to system walki ciekawy, choć trochę mu brakuje do pełni szczęścia.
Ogólnie da się pograć, dla niektórych bohaterów, kilku bardzo dobrych scen i dla fajnej grafiki.

Jakie bzdury piszesz, że aż żal czytać. Ta gra to rewelacja i przez ponad 100 godzin w nią grałem bo była bardzo wciągająca. Najlepsza to fabuła bo sposób walki wolałbym taki gdzie mogłbym wybierać poszczególne czary. Ty chyba nawet w tą grę nie grałeś do końca i nie wiesz kim był główny bohater. Postacie były fajne, inteligentne i sympatyczne więc nie wiem co się czepiasz.
Genialne, że japońskie głosy były i angielskie napisy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 09, 2009, 06:54:19 pm »
To ta Twoja sławna tolerancja dla zdania innych? Przynajmniej jest się z czego pośmiać.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 09, 2009, 06:57:32 pm »
To ta Twoja sławna tolerancja dla zdania innych? Przynajmniej jest się z czego pośmiać.
Toleruję ciebie, ale zarazem napisałem, że piszesz bzdury bo uważam, że gra jest rewelacyjna. Więc nie wiem o co ci chodzi.
Głównie tryb rozgrywki mi przeszkadzał i wybór czarów. Przyzwyczaić się oczywiście można.
No i ten brak filmików był zły. Poza tym jako dużą WADĘ mogę wymienić to, że questy są dostępne tylko w pewnym momencie i jak za daleko pójdziesz z fabułą to ci znikną. I przez takie coś 3 questy ominąłem, a chciałem zrobić wszystkie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:03:24 pm »
Jakbyś nie napisał pierwszego zdania poprzedniego postu, to rzeczywiście nie byłoby się o co czepiać. Wracam do grania w Disgaea 2.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:37:24 pm »
Jakbyś nie napisał pierwszego zdania poprzedniego postu, to rzeczywiście nie byłoby się o co czepiać. Wracam do grania w Disgaea 2.
Czyli jednak miałem rację co do ciebie. Nic nie piszesz na temat gry czyli jej nie skończyłeś, ale tylko tak chciałeś namieszać i trochę pomarudzić.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:47:26 pm »
A co mam więcej pisać? Po co mam dyskutować o grze, którą uważam za średnią, z jej fanatykiem? Mogę co najwyżej potwierdzić, że również nie bardzo podobało mi się dostępność questów w określonych momentach, choć wielkiego wrażenia na mnie to nie robiło - wyklepałem patrząc po opisach z 85% questów i mi starczyło, nie były specjalnie pasjonujące, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że gra co najwyżej była w miarę fajna, a do rewelacyjnej to jej pół galaktyki brakuje i przy najsłabszych nawet Finalach wypada słabo.

Dodam tylko, że głównego bohatera dalej uważam za bezczelnego szczeniaka z adhd i totalnym brakiem taktu. Jego siostra to taka nieudana i mdła podróbka Aeris. David był w miarę, i jedynie Emma naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Reszta była niestety potraktowana po łebkach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 07:50:41 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #519 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:05:59 pm »
A co mam więcej pisać? Po co mam dyskutować o grze, którą uważam za średnią, z jej fanatykiem? Mogę co najwyżej potwierdzić, że również nie bardzo podobało mi się dostępność questów w określonych momentach, choć wielkiego wrażenia na mnie to nie robiło - wyklepałem patrząc po opisach z 85% questów i mi starczyło, nie były specjalnie pasjonujące, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że gra co najwyżej była w miarę fajna, a do rewelacyjnej to jej pół galaktyki brakuje i przy najsłabszych nawet Finalach wypada słabo.

Dodam tylko, że głównego bohatera dalej uważam za bezczelnego szczeniaka z adhd i totalnym brakiem taktu. Jego siostra to taka nieudana i mdła podróbka Aeris. David był w miarę, i jedynie Emma naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Reszta była niestety potraktowana po łebkach.
No jak chcesz. Główny bohater powinien ci się skojarzyć z tym w FFX bo jednak był podobny. Adhd to stanowcza przesada i ty chyba nie wiesz jak się tacy ludzie zachowują. Co do siostry to była taka słodziutka i ciężko ją nie lubić. Ogólnie ta postać w dużej mierze podniosła ocenę gry.
David oczywiście, że był świetną postacią, a co do Emmy to uważam, że ta ostatnia walka nie była zbyt mądrym jej posunięciem mimo, że się z tym liczyła.
Final Fantasy VIII, X czy XII oczywiście były lepsze, ale ta gra ma grafikę 10 razy lepszą od tamtych gier i fabuła też pomysłowa i ciekawa.
Można powiedzieć, że taka jaką lubię.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #520 dnia: Lipiec 27, 2009, 03:49:11 pm »
W końcu wyszło tłumaczenie gry Kanon

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #521 dnia: Lipiec 27, 2009, 05:00:41 pm »
W końcu wyszło tłumaczenie gry Kanon
No wreszcie sobie zagram po polsku w jakąś eroge.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #522 dnia: Lipiec 27, 2009, 05:11:58 pm »
No wreszcie sobie zagram po polsku w jakąś eroge.


He? Po polsku? Przetłumaczyli ją z japońskiego na angielski. nic mi nie wiadomo o polskiej wersji.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #523 dnia: Lipiec 27, 2009, 05:18:52 pm »
He? Po polsku? Przetłumaczyli ją z japońskiego na angielski. nic mi nie wiadomo o polskiej wersji.
Ale fajnie by było po polsku w to grać : )
Dla przykład Final Fantasy VIII (i nie tylko) jest już w całości przetłumaczony na polski.

Offline Zeromus

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #524 dnia: Lipiec 27, 2009, 07:18:46 pm »
Ja nawet jak wyjdzie polska wersja jakieś gry to wolę grać w angielską.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

 

anything