Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 239676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 16, 2010, 10:57:05 pm »
Hm, właśnie tak się zastanawiałem co zrobić gdybym zechciał wrzucić filmik czy napisać o jakiejś grze niemangowej. Dział powikłań? Niby tu jest miejsce dla gier. Ale z kolei temat sugeruje, że tylko mangowych. Zobaczymy zatem czy moderacja i reszta forumowiczów nie będzie biła za to po głowach. Dzięki wyspa, porobisz za papierek lakmusowy. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 20, 2010, 09:57:39 pm »
Osobiście jestem przeciw. Chcecie sobie gadać o zwykłych grach to zróbcie sobie osobny offtopiczny wątek i tam nadawajcie (o ile w ogóle moderacja na to łaskawie zezwoli)

A teraz uwaga, uwaga: właśnie została zapowiedziana oficjalna bijatyka do Umineko, yay!

黄金夢想曲OP

Póki co opening wygląda mniamusio :)





Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 21, 2010, 05:27:51 pm »
Jakiś czas temu znalazłem na jakiejś starej płycie gierkę True Love. Starusieńka gra v-n w szkolnych klimatach. Na początku każdego dnia ustalamy co główny bohater ma robić w ciągu dane pory dnia przez co zwiększają się jego statystyki i jest w stanie poderwać daną panienkę. A do podrywania jest sporo dziewczyn: standardowe koleżanki z dzieciństwa, krótkowłosa maniaczka sportu, nauczycielka i kilka innych (a także można poderwać najlepszego przyjaciela głównego bohatera i zostać homo, ale na szczęście w tym przypadku odpuścili sobie scenę rozbieraną...).
Gierka może i stara, ale i tak zabawna i wciągająca.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 21, 2010, 05:37:32 pm »
Brzmi niemal identycznie jak Pia Carrot e Youkoso!!, którą tutaj niedawno reklamowałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 21, 2010, 05:44:02 pm »
Nie grałem w Pia Carrot, ale po filmiku też sądzę, że są podobne. Nawet pod względem grafiki.

Offline Lord Kupa

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 21, 2010, 07:18:54 pm »
True Love to pierwszy dating sim w jakiego grałem. Za daleko nie udało mi się w nim zajść ;p, (próbowałem poderwać wszystkie panny na raz, co oczywiście przełożyło się na niską skuteczność moich działań), ale wspomnienia mam bardzo pozytywne. Gierka była całkiem miodna i mam w planach do niej kiedyś wrócić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #666 dnia: Listopad 21, 2010, 07:35:47 pm »
Ano, tak to właśnie działa - trzeba raczej zdecydować się na jedną i pilnować tej monogamiczności w trakcie rozgrywki. Ale np. w Pii nie można też zupełnie olewać innych lasek, bo za to będą punkty ujemne. I tak źle, i tak niedobrze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:48:57 pm »
Uffff, jeszcze się porządnie człowiek nie zdążył otrząsnąć z wrażeń po skończeniu Remember 11, a tu taka przyjemna niespodzianka - czyli kolejny, znakomity japoński mindf*ck do zaliczenia p.t. Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors (w skrócie 999). Gierka tym razem to połączenie klasycznej visual novelki z przygodówką polegającą na rozwiązywaniu zagadek w zamkniętym pokoju (i wydostaniu się z niego). Tradycyjnie najfajniejsza z tego wszystkiego jest cała historia, która nieraz powoduje iż człowiek siedzi na skraju krzesła i obgryza paznokcie z emocji, tudzież nie pozwala połozyć się spać i zmusza do zarywania nocek :D No ale czy może być inaczej gdy skoro reżyserem jest Kotaro Uchikoshi, współautor scenariusza do Ever17?

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors (DS) - Trailer

(o fabule gry, cytat z wiki)
Junpei, a normal college student, suddenly finds himself along with eight other strangers involved in a deadly conspiracy he could never have imagined. He wakes aboard an old cruise liner. Dazed and confused, he stumbles around the room he finds himself in, trying desperately to remember how he got there. The first thing he notices is a number, scrawled across the door… A bright red number 5.

Wstępne skojarzenia z Piłą są o tyle natarczywe co nie całkiem słuszne ;)
Gierka oprócz świetnej fabuły, trzyma klimacik naprawdę niezłą muzą i jedyne co mnie właściwie nie pozwala się w niej wręcz zakochać to brak podkładania głosów przez seyiuu :( Szkoda, wielka szkoda. Ale mimo to zdecydowanie polecam.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 08, 2010, 12:04:39 am »
Niestety, nawet cart do Gameboya Advance jest zbyt mały, aby pomieścić tam kilka godzin głosów. Musiałyby być w fatalnie niskiej jakości. No ale to tylko dodatek - liczy się gra sama w sobie. Jeśli jest faktycznie dobra, to obroni się sama i stworzy doskonały klimat nawet bez głosów. Tylko najpierw kompa zmienić... W życiu bym nie powiedział, że będę miał za słaby sprzęt żeby zaemulować jakiegoś śmiesznego handhelda z przewagą gier 2D.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 08, 2010, 01:57:42 pm »
Niestety, nawet cart do Gameboya Advance jest zbyt mały,
...ale to nie jest gra na Gameboya Advance tylko na Nintendo DS. A tam cartridge mają pojemność... z tego co czytałem oficjalnie niezdefiniowaną, ale największe miały 512MB (pół giga). Podpowiem że cała gierka 999 zmieściła się na 128MB. Jak dla mnie 384MB na dodanie kompletu głosów w całej grze i w miarę sensownej jakości to miejsca aż nadto. I dlatego tym bardziej żal.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:20:42 pm »
...ale to nie jest gra na Gameboya Advance tylko na Nintendo DS. A tam cartridge mają pojemność...
...dokładnie taką samą jak te z GBA, bo to jest dokładnie ten sam typ carta. Ale nie miałem pojęcia że może ona sięgać aż do pół giga. Cóż, może to co zostało nie zaspakajało ich potrzeb i stwierdzili że lepiej nie dawać głosów w ogóle.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #671 dnia: Marzec 01, 2011, 06:47:29 pm »
Zobaczcie moją walkę z najsilniejszym potworem w FF8 czyli Omegą. W grę grałem już dosyć dawno temu, ale postanowiłem nagrać swoją walkę i wysłać na youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=811gsQxEigk

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #672 dnia: Marzec 04, 2011, 08:02:02 pm »
Ostatnio zacząłem grać w Tactics Ogre: Let Us Cling Together na PSP. Jest to remake strategii turowej z elementami RPG z konsoli SNES firmy Squaresoft. Fabuła gry opowiada o konflikcie etnicznym w królestwie Valerii. Po śmierci króla królestwo rozpadło się na 3 frakcje, które nawzajem się wyniszczają. Główny bohater jest członkiem najsłabszej, która została zniszczona przez inną i teraz musi walczyć w ruchu oporu. Najciekawszymi elementami gry są nieliniowość fabuły i klasy postaci. Nieliniowość polega na tym, że często pojawiają cię opcje wyboru, które wpłyną na dalszą sytuację w grze. Na przykład władca rozkazał zmasakrować niewinną wioskę, aby zwalić winę na przeciwnika i tym samym zjednoczyć lud aby stanął do walki ze wspólnym wrogiem. Jeśli się zgodzimy część drużyny odejdzie i później będzie trzeba ich zabić. Jeśli odmówimy, to trzeba walczyć z wojskami władcy, a potem i tak bohater zostanie wrobiony w tą masakrę i będzie musiał walczyć z łowcami nagród, którzy dybią na nasze życie jak i ludzi, którzy w masakrze stracili bliskich. Co do klas postaci. ciekawe jest, że doświadczenie po walce nie jest przydzielane konkretnej postaci, ale właśnie jej klasie (czyli nawet jeśli któraś postać nie walczyła to i tak zyskuje doświadczenie jeśli postać o podobnej klasie walczyła). Do tego klasę postaci zawszę można zmienić. Wystarczy, że w sklepie kupimy odpowiednią kartę i damy ją wybranej postaci. Niestety jeśli nie mieliśmy takiej postaci w drużynie to musi zaczynać od pierwszego poziomu. A samych klas jest ponad 30 ( dla przykładu Wojownik, Mag, Łucznik, Kapłan, Ninja, Miecznik. Trener Bestii, Berserker i bardzo dużo innych). Jak dla mnie to chyba najlepsza gierka tego gatunku jaka ostatnio wyszła na PSP. Może i grafiką nie umywa się do Disgaei, ale klimatem biję ją na głowę.


Tactics Ogre: Let Us Cling Together (PSP) - Prologue [English]
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 08:08:46 pm wysłana przez Hollow »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #673 dnia: Marzec 11, 2011, 03:14:17 pm »
Ostatnio zacząłem grać w angielską wersję Koihime  Musou. Główny bohater (zwykły licealista) pewnej nocy nakrywa złodzieja, który ukradł lustro z pobliskiego muzeum. Podczas walki lustro pęka, a sam główny bohater i złodziej trafiają do świata z opowieści "Romans Trzech Królestw". Z taką niewielką różnicą, że wszyscy bohaterowie to bohaterki, a on sam zostaje uznany za posłańca niebios i ma przynieść pokój kontynentowi. Gra jest połączeniem visual-novel ze strategia turową (choć trochę biednie z tą strategią). Kreska i fabuła są całkiem niezłe, ale niestety ma wiele wad. Na przykład nie ma głosu bohaterek ( wydawca postanowił, że wyda patch z głosami jeśli uda mu się sprzedać przynajmniej 2000 kopii co nastąpiło tydzień po premierze i teraz można wkleić głosy do gry, ale sęk w tym, że zajmują one więcej miejsca niż sama gra). Kolejnym i moim największym minusem jest sama strategia. Polega ona na tym, że na początku wybieramy 2 dowódców armii (jeden używa specjalnych zdolności w czasie bitwy, a drugi daje bonusy do formacji), a potem walczymy. Sama walka polega na tym, że decydujemy jaką formację ma przyjąć nasza armia. Jak to przystało na formacje jedne są silniejsze przeciw drugim i słabsze przeciw trzecim (zależności przypominają te z gry papier-kamień nożyce). /czy wygramy czy przegramy na dłuższą metę nie ma znaczenie, bo jak przegramy możemy rozegrać walkę jeszcze raz (z tą różnicą, że tym razem będziemy mieli więcej wojska). Do tego jedyne decyzje jakie podejmujemy w czasie gry to kliknięcie na portret jednej z bohaterek i tym samym jest pokazane wydarzenie z nią związane. Mimo tych wad nawet przyjemnie się gra w tą grę.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #674 dnia: Marzec 11, 2011, 04:00:47 pm »
Kreska i fabuła są całkiem niezłe, ale niestety ma wiele wad. Na przykład nie ma głosu bohaterek ( wydawca postanowił, że wyda patch z głosami jeśli uda mu się sprzedać przynajmniej 2000 kopii co nastąpiło tydzień po premierze i teraz można wkleić głosy do gry, ale sęk w tym, że zajmują one więcej miejsca niż sama gra).
A wydali tego patcha w końcu? Oficjalnie?
Bo szczerze mówiąc to słyszałem o tej aferze (czytaj: widziałem jak - skądinąd jak najbardziej zasłużone - f*cki na necie posypały się w kierunku amerykańskiego wydawcy) ale o tym że pojawił się voice patch to pierwsze słyszę. Więc się zastanawiam czy to oficjalny, czy też tradycyjnie fani musieli wziąć sprawy w swoje ręce.
No i co to za zarzut że zajmuje miejsce? Phi!...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright