trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 240157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #690 dnia: Kwiecień 19, 2011, 11:41:28 pm »
Bez polskich napisów bym nie oglądał anime. To co prawda nie o tym temat, ale spolszczone anime ogląda się lepiej pod warunkiem, że na polski wszystko jest przetłumaczone (również to co gadają i piszą po angielsku, włosku, niemiecku itp w anime) lecz bez dodawania typowo polskich powiedzonek, zwrotów, zdań itp.

Offline Sir_Ace

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #691 dnia: Kwiecień 19, 2011, 11:55:38 pm »
Czyli na anime z angielskimi napisami jesteś po prostu zbyt cienki, ale gry przechodzisz z krzakami i jap. dubem?

Rispekt.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #692 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:04:28 am »
Sir_Ace naucz się czytać ze zrozumieniem zanim coś odpiszesz.

Czyli na anime z angielskimi napisami jesteś po prostu zbyt cienki, ale gry przechodzisz z krzakami i jap. dubem?
Co ty bredzisz trollu ? Przecież wyraźnie napisałem o co chodzi z tymi grami po japońsku.

Offline Sir_Ace

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #693 dnia: Kwiecień 20, 2011, 09:46:31 am »
A co ja, p͏́ǫ̶́ł̶̵̀g̶̕͞ł̸̷̡͘͡ó̸͜w̛͡ḱ̴̛͘͢ų̵, napisałem o twoim przechodzeniu gier, i co ci się z tym nie zgadza?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #694 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:11:26 pm »
Przestając karmić tego powyższego sfrustrowanego trolla na zasadzie, że głupszym się ustępuje  powiem, że w anime Fortune Arterial wybrano tak zwany True End (lecz były po trochę i inne wątki). Z tym, że był on niedokończony. I właśnie jedynie w True End pokazano matkę Eriki. We wszystkich innych zakończeniach był tylko jej głos. Lecz nie ma w tej grze BAD ENDów. Są tylko Happy End i True End.

Z tym, że wydaje mi się, że celowo w anime nie dokończono nawet tego wątku. Nie wiem, ale może to chodziło tylko o zachętę do gry czyli żeby wszystkiego nie wyjaśnić w 100 procentach.


Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #695 dnia: Kwiecień 29, 2011, 02:43:56 pm »
Ostatnio znowu zacząłem sobie grać w Sengoku Rance. Jak dla mnie jest to najlepsza strategia turowa zaraz po Utawarerumono. Skończyłem oryginalny scenariusz i Kenshin route, Demon King route i Isoraku route. Teraz zabieram się za Ran route.

A przy okazji samego Utawarerumono to znalazłem ciekawą informację:

http://www.animenewsnetwork.com/interest/2011-01-27/aquaplus-reveals-utawarerumono-2-tears-to-tiara-2-games

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #696 dnia: Maj 14, 2011, 01:07:20 am »
Gram sobie trochę w przepiękną Visual Novel (z elementami eroge)  o nazwie Artemis Blue i jest naprawdę świetna. Wizualnie to arcydzieło, a w dodatku ma grafiki HD. Główną bohaterką jest dziewczyna co jest bardzo sporadyczne (nie licząc oczywiście otome game).
Fabularnie też świetna i ciekawa gra. No i wszystkie bohaterki (nie licząc jednej dziewczynki) są dorosłe.

http://vndb.org/v5451

 
     

« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2011, 01:15:39 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #697 dnia: Maj 14, 2011, 01:13:29 am »
Rzeczywiście fajnie wygląda, ale nie ma wersji w zrozumiałym języku=do zaorania.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #698 dnia: Maj 14, 2011, 01:16:54 am »
Nikt ci nie karze w to grać. Są jednak jakieś tłumacze na angielski (czyli takie programy z translatorem) gier VN choć ich nie używam.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #699 dnia: Maj 21, 2011, 04:04:10 am »
Niekoniecznie mangowa, ale japońska. Ta gierka chyba nigdy nie przestanie mnie fascynować swoją bezsensowną brutalnością i nawiązaniami do masy klasycznych horrorów.

Splatter House arcade 1/2

Być może dziś jej "brutalność" wywoła tylko uśmiech na twarzy poniektórych, ale przypominam że wyszła w roku 1988 i jak na tamte czasy było to bardzo odważne posunięcie. Jedna z pierwszych gier, które wzbudziły zażarte dyskusje czy gry wideo to naprawdę tylko niegroźna i sympatyczna rozrywka. Świat się kłócił, a pieniążki (wrzucane do automatów) same wpadały do kieszeni gości z Namco. W końcu zamówili konwersje na większość liczących się w tamtym czasie platform domowych, ale niestety zostały one dosyć mocno pocięte...
Ludziom nie bojącym się gier retro polecam zagrać. Filmik filmikiem, ale nic nie przebije uczucia satysfakcji, gdy potraktowany deseczką pacjent malowniczo rozbryzguje się na pobliskiej ścianie. Evil grin po prostu sam wpełza na twarz. Kiedyś tak sobie właśnie grałem i nawet nie zauważyłem gdy matka weszła do pokoju. Poobserwowała chyba chwilę akcję na ekranie, a potem zapytała mnie do czego się tak szczerzę, bo ona widzi tu tylko same chore rzeczy i tego kto to wymyślił należałoby leczyć, a najlepiej gdzieś zamknąć. :D
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 04:28:52 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Zeromus

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #700 dnia: Maj 22, 2011, 08:18:49 pm »
Gra faktycznie jest niesamowita.Ma klimat którego dziś się już niedostanie w nowych grach.Przypomina mi zwłaszcza  Evil Dead.Niestety jest też niesamowicie trudna.Jest to gra tego typu w których nie ma miejsca na żadną improwizację-by przejść grę należy zapamiętać ją całą na pamięć.Dzisiaj nie mam już ani tyle czasu ani cierpliwości co kiedyś.Gdy po raz któryś z rzędu nie dałem rady bossowi czwartego poziomu odpuściłem sobie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 22, 2011, 08:54:32 pm »
Jeżeli chcesz obejrzeć całą, to zawsze możesz wspomóc się sejwami z emulatora. Ja też już dziś nie mam cierpliwości, żeby w kółko powtarzać te same sekwencje aż do wymasterowania ich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 01:41:36 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #702 dnia: Czerwiec 09, 2011, 01:17:34 am »
Z chęcią bym se zagrał w FFXIII lecz niestety nie ma jej na PC. Jednak może za jakiś czas (kilka lat) kupię konsolę.

Ten trailer z gry jest po prostu prześliczny. Jaka ta dziewczyna jest słodziutka.

Final Fantasy XIII TGS09 Japanese Trailer [HD]




« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 12:18:21 pm wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #703 dnia: Czerwiec 10, 2011, 02:53:46 pm »
Deus Machina Demonbane - dla wielbicieli Lovecrafta pozycja obowiązkowa (gra czerpie garściami z jego opowiadań i znajdowanie ich to połowa radochy). Główny bohater byłym studentem Miscatońskiego uniwersytetu a obecnie prywatnym detektywem w mieście Arkham. Miasto jest terroryzowane przez sektę o nazwie Czarna Loże, która atakuje miasto przez przywołane stworzenia. Pewnego dnia bohater dostaje zlecenie od członka (a raczej członkini) najbardziej wpływowej rodziny w mieście aby znaleźć pewien magiczną księgę dzięki, której uda się powstrzymać sektę - tytułowy Demonbane.No więc mamy, gierkę hentai, okultyzm i mroczne klimaty - jedna z moich ulubionych kombinacji.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #704 dnia: Czerwiec 10, 2011, 02:58:00 pm »
gierkę hentai, okultyzm i mroczne klimaty - jedna z moich ulubionych kombinacji.
Lepiej używać słowa eroge. Oglądałem także anime i podobało mi się.

Zresztą co ciekawe postacie (loli) są bardzo ładne (w oryginalnym rozmiarze to dopiero widać) lecz same scenki ero dosyć słabo wypadają.

 
     

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 03:01:09 pm wysłana przez anfan »