trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 240540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 24, 2008, 10:28:03 am »
Hm...A jest dostępne jakiekolwiek tłumaczenie CLANNADa na język angielski? Nie szukałam jeszcze, ale też krążąc po forach nie zasłyszałam o czymś takim.
Właściwie źle określiłam, powinnam była napisać "visual novel" a nie dating sim ^^ No ale ogólna zasada prawie taka sama.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:59:54 am »
Jakies tlumaczenie gdzies jest, ale nieoficjalna alpha bez zadnej edycji i beta testingu, ja czekam az bedzie finalny patch. Teraz sobie gram w One ~ To the Radiant Season ~ - gra tworcow Kanon/Air/Clannad/Little Busters zanim zalozyli wlasna firme (Key). Zapowiada sie narazie swietnie ;).
A wczoraj przeszedlem sobie demka Symphonic Rain i Soul Link (wydane jakies czas temu tlumaczenia na ang byly), i szczegolnie Symphonic Rain naprawde wciagnal. Visual novel ze wstawkami zrecznosciowymi (w duzym przyblizeniu), melancholijny klimat, mniej-wiecej XVIII wiek ze szczypta magii, bohater uczeszcza do szkoly muzycznej w miescie gdzie caly czas pada deszcz, jest od 3 lat rozlaczony ze swoja dziewczyna z ktora co tydzien wymienia sie listami. Demko jest mocno niestabilne, ale naprawde polecam :).

Ed: A tak wogole to polecam ten spisik: http://www.shii.org/translate/ - lista przetlumaczonych visual noveli. Zdecydowanie najbardziej polecam Tsukihime, elementy hentai mozna wylaczyc w trakcie instalacji (bez strat na fabule).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 12:08:29 pm wysłana przez Kainti »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 24, 2008, 02:53:09 pm »
Ostatnio grałem w Piece of Wonder. Jest to połączenie gry v-n z taktyczną gzr RPG. Ogólnie w grze chodzi co w zwykłych grach tego rodzaju tylko w międzyczasie pojawiają się walki z potworami. Odbywają się one w turach i po każdej z nich są przydzielane punkty doświadczenia dla poszczególnych postaci. Tradycyjnie jak to bywa w tego rodzaju grach podejmuje się decyzje przez co wybiera się poszczególne dziewczyny (koleżanka z dzieciństwa, młodsza zakompleksiona koleżanka lub... android). Gierka jest w sumie na kilka wieczorów i Każdy scenariusz nie trwa więcej niż 4 godziny. 

Gra jest pozbawiona jakichkolwiek elementów hentai  :sad:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 02:58:32 pm wysłana przez Hollow »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 24, 2008, 03:40:47 pm »
Hm...A jest dostępne jakiekolwiek tłumaczenie CLANNADa na język angielski? Nie szukałam jeszcze, ale też krążąc po forach nie zasłyszałam o czymś takim.
Jest, i wcale nie żadna alpha ale praktycznie final (numerek 0.94) i jeśli w nią nie zagrałem to tylko dlatego że łudzę się iż wyjdzie patch do tej odświeżonej wersji co to niedawno wyszła w Japonii.
Cytuj
Właściwie źle określiłam, powinnam była napisać "visual novel" a nie dating sim ^^ No ale ogólna zasada prawie taka sama.
Bynajmniej. Termin dating sim określa fabułę, zdeterminowaną na... no, poznawanie panienek (albo panów - bo są też dating simy dla dziewczyn, a co). Zaś Visual novel to termin w którym zawierają się wszystkie (temat absolutnie dowolny) gry w których grając po prostu czytasz kupę tekstu tylko od czasu do czasu klikając jakiś wybór.
Anyway, jeśli chodziło ci o visual novel to w takim razie Ever 17 jak najbardziej polecam. A z wcześniejszych gierek Eve Burst Error (wersja angielska hentai free)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 24, 2008, 04:18:46 pm »
Hm...A jest dostępne jakiekolwiek tłumaczenie CLANNADa na język angielski? Nie szukałam jeszcze, ale też krążąc po forach nie zasłyszałam o czymś takim.
Jest, i wcale nie żadna alpha ale praktycznie final (numerek 0.94) i jeśli w nią nie zagrałem to tylko dlatego że łudzę się iż wyjdzie patch do tej odświeżonej wersji co to niedawno wyszła w Japonii.

Clannad jest tlumaczony na wiki (tym samym co nowelki Haruhi), czyli kazdy kto cos umie przetlumaczyc tam wchodzi i tlumaczy czesc scenariusza. Ten patch ma numerek 0.94 bo mniej wiecej 94% tekstu jest przetlumaczonego. Ale ten tekst zostal wziety z tej wiki przez osoby niezwiazane z calym projektem tlumaczenia, tekst jest bez zadnej edycji i momentami styl pisania czy nawet czasy sie roznia, jest duzo literowek, tekst jest zle zawijany, i sam patch jest niedopracowany i gra czesto zalicza losowe crashe.

Co oczywiscie nie znaczy ze nie da sie w to grac, ja nie gralem jeszcze glownie dlatego, ze nie mialem czasu i mam w kolejce pare innych gier z troche bardziej dopieszczonym tlumaczeniem ;].


Edit: Cytat ze strony projektu:
"Unofficial Patches

It's also come to my attention that others are attempting to compile SEEN.TXT builds. These are unofficial and will be unsupported by the project. There are many hacks that have been implemented into the game that will crash in these builds, plus they are not using styling, nor are they using working executables that are guaranteed to work correctly. ANY REQUESTS FOR SUPPORT ON THESE UNOFFICIAL BUILDS WILL BE IGNORED. --Velocity7 20:18, 20 December 2007 (PST)"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 04:23:20 pm wysłana przez Kainti »

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 24, 2008, 04:31:40 pm »
Zaś Visual novel to termin w którym zawierają się wszystkie (temat absolutnie dowolny) gry w których grając po prostu czytasz kupę tekstu tylko od czasu do czasu klikając jakiś wybór.
Anyway, jeśli chodziło ci o visual novel to w takim razie Ever 17 jak najbardziej polecam. A z wcześniejszych gierek Eve Burst Error (wersja angielska hentai free)

Tak na upartego to jeszcze powinny mieć grafikę, bo nie widziałem jeszcze, żeby IF ktoś do visual novelek zaklasyfikował. :D
Ja ze swojej strony polecę Castle Fantasia 2 Remake (jest fanowskie tłumaczenie). Połączenie VN i Strategii, z dość zabawną fabułą (jak ktoś oglądał Irresponsible Captain Tylor, to się poczuje jak w domu). Scenki hentai są, ale w trakcie ~20 godzinnej gry trafiły mi się 2, więc spokojnie można uderzać.

No i oczywiście serię Phoenix Wright. Frajda straszna, szczególnie jak komuś bokiem wychodzą moe ze smutnymi oczami i traumą z przeszłości.

A jak z japońskim lepiej niż dobrze, to koniecznie zaliczyć Gakkou de atta Kowai Hanashi
 (http://snesmusic.org/v2/profile.php?selected=14314&profile=set). Znajomy który toto skończył, mówi że wszystkie Silent Hille i inne Residenty się mogą schować.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:12:52 pm »
Och, dziękuje, bardzo mi pomogliście, zwłaszcza z tą listą tłumaczeń. Będe musiała zainteresować się podanymi przez was tytułami.
Słyszałam tylko, że do instalacji niektórych gier potrzebny jest japoński Windows, to prawda?
Ach, i wiem, że visual novel to bardzo szeroki gatunek, a dating simy to zazwyczaj visual novele w których głównie chodzi o randkowanie."jeden czort" jeśli chodzi o moje pytanie :)
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:22:41 pm »
Raczej ustawienie japońskiego w opcjach językowych.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:24:29 pm »
Uff, no to dobrze. Nie mam zamiaru kupować niewiadomo skąd japońskiego Windowsa. Aż tak mi nie zależy :lol:
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:33:14 am »
Jakiś czas temu przeglądałem jakiś magazyn o konsolach i zaskoczyło mnie to, że jest Clannad na... PSP. Pytanie tylko czy będzie dostępny poza Japonią.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 25, 2008, 02:04:14 pm »
Pewnie w którymś PSX Extremie było. Albo w NEO. Jak sobie przypomnisz, to napisz koniecznie ;) Zdobęde ten numer.
A czy będzie dostępny....Na 99% nie. Za mało masowe nawet jak na PSP.
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 25, 2008, 04:16:11 pm »
Nie ma potrzeby go zdobywać. To była tylko tabelka z top 10 najlepiej sprzedających się gier na konsolę w Japonii. Clannad był na 10. nie było żadnej recenzji.

Offline Deedlith_Anthy

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 25, 2008, 06:14:46 pm »
Ach, miałam nadzieję, że choć nawet w takiej tabelce byłby screen i krótki opis, jak było z Suzumiyą.Albo recka jak z Matantei Evangelion. Tak czy siak, dzięki :D
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline gavron88

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:30:10 pm »
Spoko. Dowiedziałem się o wielu interesujących gierkach.
Ja sam od niedawna gram w fate stay night(visual novel). Fabuła bardzo mi się spodobała, widziałem już 2 zakończenia z 5(chyba) możliwych.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 26, 2008, 04:28:44 pm »
Odpaliłem EF The The latter tale i aż siadłem z wrażenia. Nie widziałem jeszcze tak genialnej grafiki i dopracowania szczegółów. Co chwila inne tło, co chwila inaczej pokazana postać, animacja oczu, ust i drobnych szczegółów, przepiękne barwy i muzyka. Tu nie jest tak, że na tle jest wyświetlana postać/postacie - tu tło i postać to całość i na każdą okazję jest nowy art wyświetlany. Jestem w totalnym szoku. Ja się nie dziwię, że to zajmuje całą płytę DVD, i to nie mówionymi dialogami jest ona wypchana, a grafiką. Jednym minusem jest wymagana płynna znajomość j. japońskiego jak i fakt, że gra jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części.

ps. chyba jednak zabiorę się za anime
pps. gra odpalona w tle i słucham sobie muzyki - trzeba dorwać ścieżkę dźwiękową.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 04:50:21 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

 

anything