Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 237076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:47:54 am »
Szczęściem najpierw rzucił mi się w oczy Twój post to na ślepo wrzuciłem Freyowy w spoilera :)
:D
No, killer to jakiś nie był, ale też nic czego byś się nie dowiedział... później.
Ja jestem bardzo czuły na wszelakie "ponadprogramowe" wiadomości, nie wiem jak ty.

Cytuj
Idę Shuffle! oblookać.
Ojej! Mówimy o gierce? Czyżby cud się stał i goście dokończyli tłumaczenia?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 28, 2008, 06:52:49 am »
Nie przetłumaczyli - męczę się z AGTH i Atlasem; całkiem znośnie idzie, choć daleko temu do doskonałości.

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 28, 2008, 05:53:57 pm »
Cytuj
No, killer to jakiś nie był, ale też nic czego byś się nie dowiedział... później.
No własnie kiler to nie był i dla każdego chyba kto gra w VN żadna nowośc to nie byłaby wręcz to było oczywiste. :idea:

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:14:33 pm »
A czekam na Tsukihime 2, pełne tłumaczenie Fate i Clannada - w te trzy gry raczej warto będzie pograć :)

A ma być druga część?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:29:55 pm »
Chodzą ploty, ale nic potwierdzonego.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:37:36 pm »
Nie przetłumaczyli - męczę się z AGTH i Atlasem; całkiem znośnie idzie, choć daleko temu do doskonałości.

Momentami bardzo daleko, gdyby nie voice acting (ktory w miare rozumiem) w wiekszosci nowych visual noveli to bym nawet nie probowal sie tym bawic.

A Tsukihime 2 to raczej tylko ploty.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:43:20 pm »
Cytuj
No, killer to jakiś nie był, ale też nic czego byś się nie dowiedział... później.
No własnie kiler to nie był i dla każdego chyba kto gra w VN żadna nowośc to nie byłaby wręcz to było oczywiste. :idea:
Bym się kłócił...
Spoiler: pokaż
 Bywa czasem że jakieś zakończenie odblokowywuje coś innego, ale że musisz zaliczyć wszystkie cztery żeby się dostać do właściwego ostatniej ścieżki oraz true endingu to sobie nie przypominam.
I jeszcze na dodatek te "dobre" zakończenia to takie średnio dobre są... ;p
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 30, 2008, 07:22:24 pm »
No, przeszedłem raz Ever17. Niestety nie mam siły, by jeszcze raz przedzierać się przez tą tonę tekstu, nie wspominając, że tam pewnie jest z 5 ścieżek. W każdym razie jak odpaliłem początek i dokonałem kilka całkiem innych wyborów to zdrowo się zdziwiłem, ale nie będę spoilerował, bo to naprawdę fajny motyw :)

Jak ktoś ma więcej czasu to szczerze grę polecam.

Teraz zastanawiam się na co tu poświęcić te moje ochłapy wolnego czasu. Może oblookam Utawarerumono :]

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 30, 2008, 08:44:47 pm »
No, przeszedłem raz Ever17
Eee, nie przeszedłeś, nie przeszedłeś...
Cytuj
Niestety nie mam siły, by jeszcze raz przedzierać się przez tą tonę tekstu
No to controlem go, zdaje się że tam jest skip wybiórczy (to co już widziałeś przeleci a zatrzyma się na nowych rzeczach)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 30, 2008, 08:50:45 pm »
A pomęczę dla odmiany Utaware. Śliczna gra, świetnie udźwiękowiona, z fajnym animowanym intrem (wygląda jak fragment anime, w niczym nie ustępuje; w ogóle design został w pełni zapożyczony z gry). Mam ochotę na takie połączenie vn z j.rpg, choć wolałbym coś w stylu nieśmiertelnego Knight of Xentar ;] Tylko trochę psuje grę fakt, że znam fabułę z anime. Mam nadzieję, że w grze będzie jednak bardziej rozbudowana.

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 07, 2008, 11:58:13 am »
Właśnie skończyłem Utaware. Gra jest świetna. Kolejny raz mirror moon zrobili świetne tłumaczenie gry na język angielski. Gra jest kolejnym połączeniem v-n i taktycznego rpg. anime jeszcze nie oglądałem, ale jeżeli jest chociaż w połowie tak fajne jak gra to chyba się za nie zabiorę.

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 10, 2008, 06:50:06 pm »
Właśnie skończyłem Utaware. Gra jest świetna. Kolejny raz mirror moon zrobili świetne tłumaczenie gry na język angielski.

Grać jeszcze nie grałem (czekałem aż dossie się wersja PS2, żebym można było grać z pełnym VO), ale zostawianie w tekscie angielskim rzeczy w rodzaju "Obaasan" nie nazwał bym świetnym tłumaczeniem. Szczególnie że to Obaasan ma na górze footnote "Grandma".

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:14:26 pm »
No widzisz, rozni ludzie maja rozne definicje dobrego tlumaczenia, ja jak widze jedno ogolne tlumaczenie brother zamiast wszelkich wariacji nii-sana to z pewnoscia nie jest do dla mnie dobre tlumaczenie.

Poza tym w przypadku Utawarerumono niektore slowa ktore moga sie wydawac ze zostaly pozostawione z japonskiego i maja ta notke na gorze (obaasan akurat nie, ale jest ich troche) sa w rzeczywistosci slowami wymyslonymi przez tworcow gry, a te notki na gorze byly w oryginale w postaci furigany.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:15:41 pm »
A ja mozolnie przechodzę ścieżki Ever 17 i muszę stwierdzić, że fabuła i historie postaci są najlepsze z wszystkich vn w jakie grałem. Klimatem sporo gier bardziej mi pasowało, ale pod tymi dwoma względami E17 nie ma sobie równych.

Potem zabiorę się na poważnie za Utaware

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:29:38 pm »
Cytuj
A ja mozolnie przechodzę ścieżki Ever 17 i muszę stwierdzić, że fabuła i historie postaci są najlepsze z wszystkich vn w jakie grałem.
Może dlatego że to jest sedno tej gry, to te elementy mają byc lepem na graczy..., no są nie da się ukryc.

Ja gram teraz w Tsukihime graficznie nie powala ale i teżnie liczyłem na to po produkcji z tyloma latami na karku. Na razie jest fajnie tylko że do czytania jest strasznie sporo co zajmuje dużo czasu.