Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 238755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:04:09 pm »
Poza tym w przypadku Utawarerumono niektore slowa ktore moga sie wydawac ze zostaly pozostawione z japonskiego i maja ta notke na gorze (obaasan akurat nie, ale jest ich troche) sa w rzeczywistosci slowami wymyslonymi przez tworcow gry, a te notki na gorze byly w oryginale w postaci furigany.

Popraw mnie jeśli się mylę, ale w angielskim czegoś takiego jak furigana nie ma. Przy tłumaczeniu z hiszpańskiego na polski nie zostawisz chyba tych ichnich odwrotnych wykrzykników i pytajników, co?
Broń boże tłumaczyć nazwy własne ze świata gry, ale zostawianie japońskiego wygląda co nieco amatorsko (a może raczej powinienem powiedzeć profesjonalnie, patrząc na sytuację fansub/oficjalne tłumaczenie). Co innego z takim ninja czy nawet katana, to są już ogólnie przyjęte i używane w angielskim słowa. Ale definicji obaasan tom jeszcze w Websterze nie widział.

A tak przy okazji, wrzuciłem sobie Fate/Stay Night na DSa, jedyna szansa żebym w grę pograł (czas w kibelku/dojazdach do pracy zawsze można wykorzystać). Nie powiem, ciekawie się to prezentuje (nawet wokale z PS2 się dało upchnąć).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2008, 08:25:04 pm wysłana przez Knurek »

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 11, 2008, 11:28:02 am »
Sporo jest anime na podstawie gier, ale większość z nich ogranicza się do głównego wątku w grze. Czy jest jakieś anime, które uznalibyście za lepsze niż gra na podstawie której zostało nakręcone?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 11, 2008, 06:18:51 pm »
podaj mi przykład filmu lepszego od książki i w ogóle bedziemy w domu :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 11, 2008, 06:46:13 pm »
No dobra. You win  :doubt: . A nie wiecie czy gra Gungrave jest dostępna po angielsku? (Tak to anime też jest na podstawie gry)

Offline maszkov

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 11, 2008, 08:18:26 pm »
ja gralem w soul calibura 3-4 i dead or alive 4.... same bijatyki ale co tam..xD




I na ch*j się gapisz...

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 11, 2008, 08:48:35 pm »
Takie właśnie są najlepsze ;)
A jak odreagować można

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 16, 2008, 08:31:50 pm »
Przeszedłem już prawie wszystkie scenariusze w Tsukihime i Kohaaku moim zdaniem można śmiało postawic koło Kotonhy czy Kaede, prawdziwe zakonczenie Hisui gdzie poraz pierwszy je zobaczyłem zgwałciło moj umysł z orbity, to było uberowe. Szkoda ze tego zakonczenia nie wybrali do wersji anime, anime by moim zdaniem tylko zyskało, no ale fakt faktem nie było by wtedy Ciel i Arcueid.

Chciałem pograc w school mate ale narazie sprawia problemy może jeszcze pogram.

Zaczełem grac w Dies Irae, intro sparwiło ze zaczełem ziewac ale to pewnie dlatego ze nijak nie zakumałem o co chodzi. Zaraz po intrze przywitały mnie odgłosy II wojenne i zaczeło się robic ciekawie, w pewnym momencie zjawił się jakiś psychol w mundurku inspirowanym SS padły cięzkie słowa takie jak Requiem czy Lux perpetua a mnie mina coraz bardziej się wydłuzała i pojawił się drugi gośc ;bisz; w mundurku stylizowanym na oficera SS a ja robiłem jednocześnie takie coś  :-? :shock: :neutral:... Na razie dalej nie zapuszczałem się bo jeszcze tego co zaboczyłem nie przetrawiłem... Wrazenie jak na razie: o0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2008, 08:35:04 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 17, 2008, 03:35:42 pm »
Zaczełem grac w Dies Irae, intro sparwiło ze zaczełem ziewac ale to pewnie dlatego ze nijak nie zakumałem o co chodzi. Zaraz po intrze przywitały mnie odgłosy II wojenne i zaczeło się robic ciekawie, w pewnym momencie zjawił się jakiś psychol w mundurku inspirowanym SS padły cięzkie słowa takie jak Requiem czy Lux perpetua a mnie mina coraz bardziej się wydłuzała i pojawił się drugi gośc ;bisz; w mundurku stylizowanym na oficera SS a ja robiłem jednocześnie takie coś  :-? :shock: :neutral:... Na razie dalej nie zapuszczałem się bo jeszcze tego co zaboczyłem nie przetrawiłem... Wrazenie jak na razie: o0

Jak ripowałem muzykę z tej gry to pobieżnie przejrzałem CG i nie polacałbym kontynuować. Chyba że lubisz jakieś mięsne tentaclowe bloby gwałcące panienki, czy podobne klimaty.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 17, 2008, 05:23:49 pm »
Polecam wam świetne gry anime (hentai) firmy Innocent Grey.
Są to 3 gry o genialnej kresce i fabule. Kolejność jest taka.
1. Cartagra
2. Pianissimo.
3.Karanoshojo
Te gry to horror( i to dosyć brutalny). Szczególnie ta ostatnie chociaż wcześniejsze też.
Zobaczcie stronę producenta.
http://www.gungnir.co.jp/innocentgrey/index2.html

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 17, 2008, 07:01:21 pm »
Polecam wam świetne gry anime (hentai) firmy Innocent Grey.
Są to 3 gry o genialnej kresce i fabule. Kolejność jest taka.
1. Cartagra
2. Pianissimo.
3.Karanoshojo
Te gry to horror( i to dosyć brutalny). Szczególnie ta ostatnie chociaż wcześniejsze też.
Zobaczcie stronę producenta.
http://www.gungnir.co.jp/innocentgrey/index2.html

A z kolei w Cartagrze jest piękna scena gwałtu w oczodół (prawy, fachowa robota).
Co kto lubi...

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 17, 2008, 07:09:05 pm »
Knurek głupoty piszesz więc  nie wyskakuj mi tu z takimi tekstami.
Gwałtu w oczodół ? Wyjaśnij to co napisałeś bo dawno takiej bzdury nie czytałem.

Offline Knurek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 17, 2008, 07:25:39 pm »
Gwałtu w oczodół? Wyjaśnij to co napisałeś

Czekaj, usciślij może, którego wyrazu w zdaniu nie znasz. 'Gwałt', partykuły 'w' czy 'oczodół'?

bo dawno takiej bzdury nie czytałem.

Oj, anfan, tak to jest jak się swoich postów nie czyta.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 17, 2008, 08:10:22 pm »
Knurek przykro mi to mówić ale w dalszym ciągu widzę że nie rozumiesz co sam napisałeś.
Pokaż mi screena gdzie jest to pokazane.
I nie udawaj że nie wiesz o co się pytałem chyba że jesteś dzieckiem, które nie rozumie tekstu pisanego.

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 17, 2008, 09:33:15 pm »
Knurek nie jedno już widziałem więc więc spoko bolero controlero, napewno dam radę, jak na razie to grafa jest uber dobra i z materiałow z grą niczego takiego nie zauwazyłem.




Co do tych gier to w jednej nie pamiętam nazwy faktycznie była dziewczyna bez oczu ale nie wiem czego to było skutkiem. Tak czy inaczej anfan na priv zapodaj wersje demo to sie przekonam sam.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 17, 2008, 10:17:04 pm »
Prawdę mówiąc to chyba najlepsza grafika jaka istnieje w grach anime. Może są podobne, ale widziałem tego naprawdę dużo i ten styl rysowania jest doskonały bo nie tylko się liczy jakość grafiki, ale także styl odpowiadający za wygląd postaci.
Frey umiesz korzystać z torrentów ? Tam znajdziesz te wszystkie 3 gry.

 

anything