trawa

Autor Wątek: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.  (Przeczytany 238539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kainti

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:12:26 pm »
Polecam Gadget Trial, tutaj http://yu-ri.is.moelicious.be/ jest przetlumaczone demo i patch tlumaczacy do pelnej wersji oraz pare screenow. Podobny styl rozgrywki do tych powyzej tyle ze w futurystycznych realiach, tez swietne ;).

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 06, 2008, 08:26:21 pm »
Jest przeszedłem Pianissimo!! Narazie raz ale i ten wyczyn jest jak miracle, bo naprawdę już zwatpiłem. Gra visualniw jest wspaniała, bardzo ładna kreska i dbałąsc o ten element, muzyka tez daje rade spodobał mi sieten kawałek tak z +/- połowy gry. No i naprawdę w tej grze czuc ten styl lat hmm... 40? sam nie wiem juz jakie to lata były w USA. :-?

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 08, 2008, 02:36:20 pm »
Jest przeszedłem Pianissimo!! Narazie raz ale i ten wyczyn jest jak miracle, bo naprawdę już zwatpiłem. Gra visualniw jest wspaniała, bardzo ładna kreska i dbałąsc o ten element, muzyka tez daje rade spodobał mi sieten kawałek tak z +/- połowy gry. No i naprawdę w tej grze czuc ten styl lat hmm... 40? sam nie wiem juz jakie to lata były w USA. :-?
A może mi napisać jako spojler kim była ta główna bohaterka ? Ona zginęła czy nie ?

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 08, 2008, 02:57:57 pm »
Cytuj
A może mi napisać jako spojler kim była ta główna bohaterka ? Ona zginęła czy nie ?
A tego scenariusza to nie mam..., ja mam na razie ten z dziewczyną z szelkami (wydatny biust). dodadam tylko od siebie ze nie wszystkie CG są w pakiecie do ściągnięcia z sieci albo moja wersje jest po upgradzie.

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 08, 2008, 06:42:56 pm »
dodadam tylko od siebie ze nie wszystkie CG są w pakiecie do ściągnięcia z sieci albo moja wersje jest po upgradzie.
Zawsze jakichś brakuje, ale na pewno są wszystkie erotyczne. Jak włączysz grę masz coś takiego jak CG gallery lub coś takiego.
Tam się zapisują automatycznie CG lub można je wszystkie odblokować  ściągając odpowiedni plik.
I właśnie takie CG są w sieci czyli odblokowane z gry. Oryginalnie to w formacie BMP czyli bez utraty jakości lecz większość osób zamienia je na JPG.
Oprócz zdjęć postaci występują jeszcze ładne tła w postaci krajobrazów, a nawet ikony itp.

Offline Frey Ikari

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 08, 2008, 07:17:32 pm »
Osobiscie nie interesują mnie zbytnio H scenki tylko ładne postacie i ładne tła a najlepiej obydwa razem na jednym obrazku.  No i muzyka mnie interesuje szkoda ze nie ma osobnych plikow MP3. : :-?doubt:

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 08, 2008, 08:05:37 pm »
Jak to nie ma jak są.
Ja mam akurat wszystkie melodie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:18:56 pm »
Pozwólcie że wyskoczę jak diabeł z pudełka: gra ktoś może w stare konsolówki/automatówki? Jakby nie spojrzeć, one też są mangowe.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Niuniek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:50:31 pm »
Stare to może nie jest, ale można napatrzeć się na cicisznych (a może cicikowych) biszy:
www.lf2.net - Naprawdę fajna bijatyka, prawie ma fabułę, a gra się bardzo przyjemnie. Ma nawet multiplayera, więc można pograć forumowo, co z resztą zdarzało mi się z Nolim. Choć MP nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany.  ;-)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:06:01 pm »
Nie do końca o to mi chodziło - ja przede wszystkim emulatory męczę (NES, SNES, Sega Mega Drive, GameBoy Advance, Commodore 64...). Ale kierunek jak najbardziej dobry: 2D i arcade, a nie żadne tam visual novels. W ogóle nie rozumiem jak można nazwać grą coś, w czym tylko się czyta i klika, czyta i klika... No chyba że są tam typowo growe wstawki - patrz Utawarerumono. Szkoda tylko że taktyczne, a nie zręcznościowe...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:01:58 pm »
W ogóle nie rozumiem jak można nazwać grą coś, w czym tylko się czyta i klika, czyta i klika...

Tencz, z łaski swojej... nie baw się w anfana
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Niuniek

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:04:20 pm »
Jakiś czas temu grałem w Zeldę (Minish Cap) na emu GBA. Wkręciło mnie miszczowsko. Jakiś tydzień grania po 4-6 godzin. Osobiście polecam, szczególnie jak ktoś ma GBA i nudne lekcje/będzie mieć nudne wykłady.  ;-)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:21:34 pm »
Tencz, z łaski swojej... nie baw się w anfana
Wyrażam tylko swoje zdanie, nie bierz tego do siebie i nie obrażaj się. Przecież mnie znasz nie od dziś i wiesz że dla mnie liczy sie przede wszystkim akcja. Naprawdę nie jestem przekonany czy visual novels można nazwać 100% grami. Gra to moim zdaniem taki wytwór, w którym masz wpływ na akcję. A te visualki które do tej pory widziałem, przypominają mi taką starusieńką serię książkową "Wehikuł czasu". Czytałeś rozdzialik, a po nim musiałeś podjąć decyzję za bohatera i przenieść się na odpowiednią stronę. Ilość możliwości wybitnie ograniczona, po kilku razach rozwiązanie znało się na pamięć. Moje arkadówki mają tę przewagę, że można je kończyć nieskończenie wiele razy.

Jakiś czas temu grałem w Zeldę (Minish Cap) na emu GBA. Wkręciło mnie miszczowsko. Jakiś tydzień grania po 4-6 godzin. Osobiście polecam, szczególnie jak ktoś ma GBA i nudne lekcje/będzie mieć nudne wykłady.  ;-)
Zelda akurat nigdy mnie zbytnio nie kręciła. Albo pełnoprawny RPG z walką taktyczną dzieloną na tury, albo totalna naparzanka z chodzeniem w jednym kierunku, bez niepotrzebnego kręcenia się po mapie i kombinowania typu "co to ja teraz miałem za kamień przesunąć żeby pójść dalej".
Ale GBA w wersji normalnej by się przydał. Ma tę zasadniczą przewagę nad emulatorem, że można go wszędzie zabrać ze sobą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 11:28:32 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:49:54 pm »
Wyrażam tylko swoje zdanie, nie bierz tego do siebie i nie obrażaj się.
Nie obrażam się, tylko mówię wprost że gadasz teraz niczym anfan: "nie lubię czegoś, więc tego czegoś nie można nazwać (czymśtam)"

Cytuj
Czytałeś rozdzialik, a po nim musiałeś podjąć decyzję za bohatera i przenieść się na odpowiednią stronę.

No i w zupełności wystarczy. Ile interaktywności (wyborów) na minutę powinna wg ciebie mieć gra, żeby ją móc jeszcze nazywać grą a kiedy już nie? Dyskusja jałowa niczym rozmowa o zawartości cukru w cukrze :/
Od siebie jeszcze dodam, że grałem w takie visualki że do dziś nigdy nie udało mi się osiągnąć - ba! nawet zbliżyć - do 100% wszystkich możliwych scen/zakończeń, i bynajmniej nie dlatego że ich jakoś specjalnie nie lubiłem.

Cytuj
Ilość możliwości wybitnie ograniczona, po kilku razach rozwiązanie znało się na pamięć
Taa, prawie jakbym grał po kilku razach w jakąś strzelaninkę: o, tu zaraz wyskoczy taki gość, tu taki boss, a tam taki... :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Najlepsza gra mangowa w którą kiedykowiek graliście.
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:55:46 pm »
cpt. Misumaru Tenchi są doskonałe gry typu Visual Novels jak np Fate Stay Night i mimo że ja też takich gier nie lubię to jednak chwilami mogę se w to zagrać.