trawa

Autor Wątek: Profesjonalnie czy amatorszczyzna?  (Przeczytany 5155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogoo1

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2003, 05:45:13 pm »
Odświeże temat i się spytam:
Gramy z chłopakami od 2 miesięcy ale mamy dość tych kartonowych płacht robiących za ściany. Jak zrobić tak żeby na domku (z cegły bądź z kartonu) zrobić ładną teksturę cegieł tudzież kamieni??

Pozdrawiam

Offline Cwany

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2003, 07:21:34 pm »
najprostyrzy sposub smarujesz sciane wikole lub innym klejem moze byc jakis taki do papieru nawet
posypuje np. bulka tarta jak wyschnie malujesz codexem jak wyschnei oczewiscie robisz drybusha bialym kolorkiem i masz
wyglada calkie mcalkiem

Offline Dracon2

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2003, 07:55:22 pm »
albo tak samo ale piasek dla szynszyli, to chaos blackiem i drybrush codex greyem

Offline Ogoo1

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2003, 08:27:43 pm »
Nie nie nie nie :D
Ften sposób będę miał ścianę taką jednolitą a nie o to w tych klockach chodzi  :) . Chciałbym aby na moich budyneczkach można było rozróżnić osobne cegły/głazy dzięki temu ruiny bedą wyglądać fajniej. W każdym razie dzięki.

Pozdrawiam

Offline Cwany

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2003, 08:36:15 am »
to moge ci zapoponowac sciagniecie jakis do sklejanie domkow, sa naprawde dobrze teksturowane

Offline Ogoo1

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2003, 09:00:51 am »
Nie nie nie nie  :lol:
Jak wydrukuje dobie budynek to będzie ładnie wydrukowane ale nie będzie to tekstura, a zresztą uważam że są mało klimatyczne.

Pozdrawiam

Offline drachenfeles

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2003, 09:18:02 am »
Spróbuj użyć balsy do konstrukcji, wycinasz sobie małe deseczki, ukaładsz z nich podłogi i drewniane ściany, potem malujesz brązowym sprayem, tylko delikatnie, cieniutkimi warstwami. Wychodzą bardzo fajne cieniowane powierzchnie drewniane.

Offline Ogoo1

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 10, 2003, 09:51:00 am »
Hmmm sprobuje z tym drewnem ale podobno ładnie wychodzi też malowany brązowym tuszem. Sprobuje kiedyś też tego ze szprajem. Ale pytanie ponawiam. Jak zrobić ładną texturę kamieni/cegieł ??

Dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam

Offline drachenfeles

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 10, 2003, 10:32:38 am »
Powiem, jak ja zrobiłem.
Na wyciętą ściankę z balsy nałożyłem grubo wukolu, a następnie wziąłem drobne kamyczki i poukładałem je tak, by powstał kamienny mur.
Gdy skończyłem posypałem wszystko drobnym piaskiem i zostawiłem na noc. Rano wytrzepałem piasek, który się nie przykleił. Klej mniej więcej zasechł. szczeliny pomiędzy kamieniami zostały ładnie wypełnione piaskiem. Całość pokryłem warstwą szarego, matowego sprayu podkładowego, ma on taką właściwość, że tworzy lekko chropowatą powierzchnie i uniemożliwia wypadanie ziarenek piasku. Tak przygotowaną ścianę malujemy wedle upodobania, ja zrobiłem najpierw wash na czarno, a potem przecierkę szarym i wyszły całkiem niezłe głazy.

Offline Krisu

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2003, 09:36:06 pm »
Na skomplikowanych rzeczach się nie znam. Zaczynzłem od kartonu, potem bawiłem się plasteliną i modeliną, a na końcu gipsem.
Kiedyś można było dostać formy do budowania gipsowych elemętów (fragmęt muru, baszty, a nawet pojedyńcze cegiełki 1x1x2 cm). Potem tylko klej i lepsze to niż LEGO.
an jest moim pasterzem i zła się nie ulęknę!
  -Viva Inquisition-

Offline Dwalthrim

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2004, 09:24:39 pm »
Od kartonu to chyba zaczynal kazdy. Jak sie nie ma balsy to najlepiej uzywac styropianu lub wlasnie kartonu. Zawsze wszystko popkrywam wikolem z piaskiem poczonwszy od podstawki,a na scianach ruin skonczywszy. Do podkladu calkiem spoko nadaje sie zwykly akryl w sprayu ze sklepu z farbami. Jak chcialem miec teksture to przylepialem kamyczki lub kawalki kartonu któtre po wtopieniu sie w wikol z piaskiem i suchym malowanku wygldaly gitowo! Bardzo fajne teksturki drukniente na kartonie mozna kupic tez w sklepach z modelami kolejek, maja tez tam tansze drzewka i posypki niz w sklepach z figurkami.
Okna mozna robic ze zwyklych listewek-polecam sezon letni i kolekcjonowanie patyczków od lodów zwlaszcza jak macie mlodsze rodzenstwo :). Nigdy nie trzeba sie martwic o parapety i ramy. Duze krzyzyki do umieszczania miendzy plytkami glazury tez sie nadaja do okien. Ja jak nie chce mi sie kombinowac z drzwiami to przylepiam drukniente gotowce, moze jest to pujscie na latwizne a le pszyspiesza prace & Final! Kolumny i takie gadgety do swiontyni mozna ponoc dostac w sklepach z ozdobami cukierniczymi do weselnych tortów.
Tak naprawde robienie makiet jest po jakims czasie choroba zawodowa. Za kazdym razem gdy wpadnie mi cos malego lub duzego do renki co ma ciekawy ksztalt or samfin od razu zaczynam sie zastanawiac co z tego zrobic!!! Dobrze jest przyporzondkowac smiotka do danego projektu - unikniemy natenczas przezucania wszystkiego w poszukiwaniu jakiegos drobiazgu, a klej wysycha... Juz mam kilka takich pudelek z róznymi ciekawymi rzeczami, które z czasem schodza i sie przydaja. Fajne sa tez  makiety ruin domów z 2j wojny swiatowej w skali 1:35 sa plastikowe i latwe w obróbce - przeróbce na ruinki Mordheimowe :)  polecam! Robia je min. w Darlowie!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline MiSiO

Profesjonalnie czy amatorszczyzna?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2004, 02:02:18 pm »
http://uk.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/m_misio/album?.tok=ph74t6ABECBq_zNI&.dir=/2fa5&.src=ph

ja gram na tym terenie... wszystko (tereny) robione z tektury