Autor Wątek: Już w łonie matki nadał Pan mu imię.  (Przeczytany 8557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Petra Bootmann

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« dnia: Październik 17, 2003, 10:56:42 pm »
Witam.
Z pewnością wasze postaci posiadają imiona. Nie będę pytała o literę alfabetu, bo to już było. Interesuje mnie, skąd macie pomysły na imiona, czy są to kalki z filmów, książek. Czy są to jakieś nazwy, czy raczej zbitki sylab / głosek połączonych dla lepszego efektu apostrofem. I czy imię ma jakiś związek z postacią (nazwisko to wykonywany zawód) czy też nie. Proszę o wypowiedzi, najchętniej poparte przykładami.
zucam kamieniem.

Offline Bagpiper

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2003, 07:42:59 am »
Najczesciej imiona biore z historii (polski,Irlandii, Szkocii).

Offline Adam Waśkiewicz

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2003, 11:12:28 am »
Ja czasami używam imion postaci z filmów, książek, etc., czasami posiłkuję się przykładowymi imionami charakterystycznymi dla danej rasy, jakie podają twórcy konkretnego systemu, a czasami biorę zwykły wyraz, i jakoś go przerabiam, aż brzmi odpowiednio na imię dla bohatera.
 W systemach współczesnych znakomitym źródłem imion dla postaci wywodzących się z różnych kręgów kulturowych i różnych obszarów geograficznych może być strona CIA na której wymienieni są członkowie rządów większości państw (o czym już pisałem przy innym temacie) lub listy płac pojawiające się na zakończenie filmów.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Krzysztof Sarnecki

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2003, 11:54:44 am »
Ja mam 2 charakterystyczne dla mych postaci (zawsze krasnoludów)imiona: Xerf,Gromter.Nigdy nie ściągałem tylko je wymyśliłem. Nie lubie tego jak ktoś w mej drużynie zwie się Gandalf, Legolas, Gimli, czy Aragorn.
Raz takiego co zwał się Drizzt Do'Urden błagałem o zmianę imienia...

Offline Boodzik

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2003, 12:55:55 pm »
J zazwyczaj biorę imię jakiejś drugoplanowej postaci ze Star Wars (zwłaszcza powieści). Moi qmple nie wiedzą kim tam był Corran, Kyp czy Tsavong.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Darkous

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2003, 02:26:10 pm »
Jak wymyślam imie do postaci na kompie, to po omacku wpisuje trzy pierwsze litery,a potem poprawiam na dobrze wyglądające imie... Hm... a dokładniej, brzmienie ...
Jak do RPG, w czasie sesji, to bardzo różnie. Jak do swojej postaci, to sporo nad tym myśle, jak jestem MG, to byle jakie. Zwykle szukam gdziekolwiek pierwszej litery jaka mi sie w oczy rzuci, a potem szybko domyslam reszte. W taki sposób powtało wiele fajnych imion:Eldacher, Stresl, i wogole...
ic nie jest trudniejsze,a zatem bardziej wartościowe,niż móc decydować - Napoleon Bonaparte

Często i lekceważony wróg wydaje krwawą bitwe...

Offline Elverth

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2003, 09:01:28 pm »
Kiedyś mi wpadło do głowy fajne imie i go najczesciej uzywam jak gram elfem a jak nie elfem to biore imie jakiejs drugoplanowej postaci albo mocno modyfikuje jakies imie z ksiażki lub filmu
Peace, not War"

Offline Krzysztof Sarnecki

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2003, 09:15:36 pm »
Tak, najlepsze imiona pochodzą z głowy a nie kalki albo zmienianie!!!!

Offline Niziol

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2003, 09:40:34 pm »
W zwykłym wyrazie poprzestawiam literki, dodam kilka i najczęściej wychodzi jakieś imię pasujące do odgrywanej postaci.
url=http://jabberpl.org]Jabber[/url] ID: niz@chrome.pl

http://browsehappy.pl - masz kiepską przeglądarkę?
http://jabber.hk.pl - czyli jak przejść z GG na Jabbera

Offline Petra Bootmann

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2003, 09:21:05 am »
Generalnie prosiłam o przykłady.

Mi się zdarza używać imion z książek, ale raczej postaci drugo, trzecioplanowych: Wisenna, Milva. Ostatnio zdarza mi się nadawać imiona "polskie", jakieś nazwy znaczące: Kreska (biedna jednoręka złodziejka) lub Jarzębina. I często korzystam z nazw angielskich lub niemieckich (może to wpływ Warhammera?). Nadanie bohaterowi nazwiska Hoffnung jest kuszące.
zucam kamieniem.

Offline Krzysztof Sarnecki

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2003, 10:45:39 am »
Tak niemiecko podobne nazwiska są bardzo kuszące i pasują do różnych postaci...

Offline Oski86

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2003, 01:04:23 pm »
Zawsze staram się sam wymyślać imiona dla swoich postaci, jednak czasami trwa to bardzo długo bo próbuję wymyślić coś chwytliwego i z klimatem.... a jeżeli to nie pomaga to sięgam do mojej półeczki z anime, oglądam parę na szybkensa na kompie i zawsze skalkuje się jakieś imię ;)
e are all gonna die anyway...

Offline Krzysztof Sarnecki

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2003, 01:20:19 pm »
Te z różnych generatorów na komputerze są ( naszczęście) wymyślane z głowy. Ja z kolegą napisaliśmy programik a raczej on napisał a potem razem wymyślaliśmy do tego imiona.
Niektórzy ludzie mają za dużo pomysłów na imię (błogosławieni przez Boga) i robią takie generatory. A tak po za tym wszyscy są w jakiś sposób błogosławieni przez Boga.

Offline Oski86

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2003, 01:59:42 pm »
NO coś w tym jest  :wink:  Imiona  zawarte w generatorach przeważnie zawsze są klimatyczne i powiązane w jakiś sposób ze światem gry. Jednak ja odczuwam większą satysfakcję kiedy sam ochrzczę bohatera  :wink:
e are all gonna die anyway...

Offline Krzysztof Sarnecki

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2003, 02:34:56 pm »
Ja też bo nigdy nie biorę z generatorów lub kalkuję tylko sam z głowy.

 

anything