trawa

Autor Wątek: Już w łonie matki nadał Pan mu imię.  (Przeczytany 8558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manfred

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 01, 2004, 06:07:21 pm »
Ja używam róźnych imon dal postaci czsami z książek i filmów a czasem coś sam wymyśle :twisted:
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Kmicic

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 01, 2004, 06:46:53 pm »
Ja często jak myślę nad imionami i wychodzą mi strasznie naciągane to wtedy tworze anagramy. Parę propozycji?:
 - Orez
 - Nes
 - Karub
ORONA 1973 KIELCE

Offline bloodreaper

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 12, 2004, 09:31:29 am »
Wymyślenie odpowiedniego imienia dla mojej postaci stanowi dla mnie zawsze duży problem , bo musi być łatwe do wymówienia, poważne i uniwersalne. Najczęściej imiona biore z książek ale równie często wymyślam je sam. Dla wielu których znam wymyślanie imion to najtrudniejsza rzecz w tworzeniu kart postaci bohaterów

Offline Rozbójnik

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 21, 2004, 06:03:43 pm »
Mój kumpel (gramy w neuroshime) nazwał postać: Zszywacz - od wykonywanego zawodu - lekarza polowego
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Offline Woolf

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 21, 2004, 06:10:53 pm »
Ja w zasadzie głównie wymyślam imiona ... kiedys losowałem kostkami w WFRP :P ale wychodziły potem niezłe jaja.. Osobiście gram teraz człowiekiem o imieniu Samildanach ! Imie pochodzi z książki pt. Rycerze Mrocznej Chwały , którą pozatym gorąco polecam fanatykom ksiązek fantasy  :twisted:

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 22, 2004, 10:32:51 am »
Cytat: "Woolf"
Imie pochodzi z książki pt. Rycerze Mrocznej Chwały , którą pozatym gorąco polecam fanatykom ksiązek fantasy  :twisted:


David Gemmell, zgadza się? Podejrzewam, że faktycznie jest dobra (taka ekstrapolacja innych jego książek  :) ).

Losowanie imion czasami, muszę przyznać daje zaskakujące wyniki. I ciekawe.
Jedyny problem, że żadnego nie mogę sobie przypomnieć. :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline magratkaa

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 22, 2004, 12:58:42 pm »
Wczoraj rozpoczęłam kampanię "demona" i tam mam niestety listę imon dostępnych dla upadłych. :x
Ale jeśli chodzi o inne systemy to uważam, że wymyślanie imion jest najprzyjeniejszą częścią tworzenia postaci, mogą być wiele mówiące - wtedy powinny pasować do historii postaci, czy też nic nie znaczące zlepki sylab, imiona z kalędarza, albo imiona starych, zapomnianych bohaterów
Ogólnie rzecz biorąc - co kto lubi
A life without power will not be worth living
I would die without your gifts
I will not live as your Thrall"

Offline Comar

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 28, 2004, 11:01:17 am »
Jeśli gramy w erpega dziejącego w mniej więcej naszym świecie (Chtulhu, WOD, nawet Warhammer) to przeglądam naszą domową biblioteczkę, a dokładniej nazwiska autorów. Od jednego biorę fajne imię, od drugiego nazwisko.
Czasem nazwisko biorę z książki, filmu albo gry (np. nazwisko mojej pierwszej postaci do Deadlands'ów wziąłem z "Alone in the Dark 3" - Jedediah Stone).
W systemach fantasy biorę jakieś imię albo nazwę i nieco ją zmieniam. Np. mojego t'skranga w Earthdawnie nazwałem N'yart na cześć mojego ulubionego boga z Cthulu - Nyarlathotepa.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline dusty

Już w łonie matki nadał Pan mu imię.
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 28, 2004, 04:47:54 pm »
Ja do ostatniej Kampani (jako gracz) wymyśliłem imię Elejadriel dla mojej nowej elfki  a wzieło się ono od litery "E" a potem przeczytałem w podreczniku do WFRP (a do czego innego jak nie do bestowego systemu RPG) jak się nazywa bogini ELFÓW (ELF brzmi dumnie) i tak domyśliła się reszta sama.