trawa

Autor Wątek: V jak Vendetta  (Przeczytany 76498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

V jak Vendetta
« dnia: Październik 18, 2003, 05:01:18 pm »
Niektórzy już mają, a ci co nie mają będą mieć w poniedziałek (no, chyba że nie zamawiali). Dlatego pomyślałem, że czas najwyższy założyć topic. Jak wrażenia?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Anonymous

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2003, 05:19:30 pm »
zniecierpliwienie?
skakanie po ścianach w oczekiwaniu?
takie są pierwsze wrażenia :D
inne jak juz go będe miał w łapach

marucin

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2003, 05:32:36 pm »
NO domnie dizisiaj doszlo, przepieknie wydane za naprawde rozsadna cene 50zl, troche format mnie zdziwil sa nizsze niz ine komiksy (toche mniejsza wysokosc) ktos wie czy tak wygladalo w orginale. No dobra przejdzmy do zawartosci
Moim zdaniem bomba, super sie czyta , chociaz trzeba przyznac ze leciutkire to nie jest, moor jest wielki i sie zdziwilem ze napisal cos tak dobrego na poczatku swojej kariery. czytalo mi sie go jak ksiazke,
 co do oprawy graficznej ciezko mi sie wypoiedziec, wszystko w odcieiach szarosci bez rzywych barw, wysztsko troche rozmazane , takie psychodeliczne, jak ze zlego koszmaru . chyby mi sie podoba,ciezko powieidziec ,
Jedna zecz jest ciekawa brak efektow dzwiekowych co daje temu dzielu wielka sile ,sprawia ze wszystko staje sie jakby powazniejsze , smutne, szare , rzeczywiste. Chyba jeszcze raz przeczytam, raz tro za malo zeby zroumiec
Trzeba to przyznac komiks jest swietny , zreszto post wydaje rzadko ale  z klasa i dobrym smakiem , wiec takich rzeczy.

Anonymous

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2003, 05:46:36 pm »
format oryginalu: 26 x 17 x 1.3 cm

Offline Błendny Komboj

V jak Vendetta
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2003, 05:58:54 pm »
Cytat: "marucin"
NO domnie dizisiaj doszlo, przepieknie wydane za naprawde rozsadna cene 50zl, troche format mnie zdziwil sa nizsze niz ine komiksy (toche mniejsza wysokosc) ktos wie czy tak wygladalo w orginale. No dobra przejdzmy do zawartosci
Moim zdaniem bomba, super sie czyta , chociaz trzeba przyznac ze leciutkire to nie jest, moor jest wielki i sie zdziwilem ze napisal cos tak dobrego na poczatku swojej kariery. czytalo mi sie go jak ksiazke,
 co do oprawy graficznej ciezko mi sie wypoiedziec, wszystko w odcieiach szarosci bez rzywych barw, wysztsko troche rozmazane , takie psychodeliczne, jak ze zlego koszmaru . chyby mi sie podoba,ciezko powieidziec ,
Jedna zecz jest ciekawa brak efektow dzwiekowych co daje temu dzielu wielka sile ,sprawia ze wszystko staje sie jakby powazniejsze , smutne, szare , rzeczywiste. Chyba jeszcze raz przeczytam, raz tro za malo zeby zroumiec

Szata graficzna wymaga odpowiedniego nastawienia, nie ułatwia lektury ale atmosferę tworzy naprawdę niesamowitą. A wielokrotna i uważna lektura służy "Vendecie", więc nie zaszkodzi jeszcze raz przeczytać.

2dope, ten format to taki szeroki jak B5 tylko trochę niższy?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline freshmaker

V jak Vendetta
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2003, 09:56:39 pm »
swietny komiks. ostatnio czytam wszystkie komiksy moore'a i zauwazylem pewna prawidlowosc. wieksze dziela ktore stanowia pewna calosc (watchmen, from hell vendetta) charakteryzuja sie wielowatkowoscia, poczatek zawsze jest zagmatwany ale z czasem wszystko zaczyma do siebie idealnie pasowac. trudno jest od razu ogarnac koncepcje moore'a, ale zawsze jest niebanalna i sensowna. diabel tkwi w szczegolach.
szata graficzna mi nie przeszkadza. jest klimatyczna. balem sie przez chwile ze funduje sobie powtorke z orwella ale zostalem milo zaskoczony.
swietnie wydany, dobra cena
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

V jak Vendetta
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2003, 10:35:34 pm »
jeszcze dodatkowa historyjka z gzymsem jest swietna.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Anonymous

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2003, 02:42:12 am »
bardziej symboliczna jest ta z odźwiernym

Offline freshmaker

V jak Vendetta
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2003, 07:38:57 am »
zgadzam sie, ale ta poprzenia jest nieoczekiwanie smieszna. w vendecie dominuje raczej patos niz humor, wiec takie male odstepswo jest mile widziane.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline rorkboy

V jak Vendetta
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2003, 04:10:07 pm »
ja czytalem kiedys na skanach pokopalo zdrowo. boje sie polskiego tlumaczenia. ladnie sie laczylo z czytanymi wowczas orwellem i mac pariadka. mocna wolnosciowa literatura
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline graves

V jak Vendetta
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2003, 08:28:27 am »
Wczoraj skończyłem pierwszy tom -dzisiaj zaczynam drugi (już nie mogę się doczekać -jak tyllko wrócę do domku -to się zabieram za niego).
Jest Super. Napisze coś więcej po skończeniu całości. Na razie mnie nieco zatkało.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

V jak Vendetta
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2003, 08:32:51 am »
czytam - jest baardzo dobrze
grafa pachnie trochę komiksem niezależnym, ale 'wybaczam' bo w tym komiksie pasuje świetnie
na poczaątku zirytowały mnie kolory - wolę albo b&w albo pełnoprawne kolory a nie pseudokolory - jednak to negatywne wrażenie zniknęło już po 1 stronie lektury :)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Mav82

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2003, 07:06:54 pm »
qrcze, ja caly czas czekam (i nie moge sie doczekac...)

Offline mykupyku

V jak Vendetta
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2003, 09:34:51 pm »
w oryginalnym wydaniu kolory są cieplejsze, znacznie lepiej nasycone, co pogłębia aurę tajemniczości i mroku

POST wydał v4v z kolorami zimnymi, bladymi - nie wiem czy to celowy zabieg czy wina edycji, ale mi podoba się oryginalne nasycenie i klimat

a sam komiks jest bardzo dobry, kolejny świetny album za rozsądną cenę z POSTU
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

V jak Vendetta
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2003, 09:58:37 pm »
Cytat: "Mav82"
qrcze, ja caly czas czekam (i nie moge sie doczekac...)

ja też czekam i czekam... i dopiero teraz mnie olśniło ze sie nie doczekam bo go wcale nie zamówiłem, ech ty głupi!!!
wiec czekam na MFK i tam go sobie kupię

 

anything