Autor Wątek: V jak Vendetta  (Przeczytany 77772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crouching Tiger

V jak Vendetta
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2003, 10:41:48 am »
Widzę, że Jax się głupio usmiecha :wink:

Offline graves

V jak Vendetta
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2003, 11:18:58 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "jax"
aha, i taki niuans: w kończącym opowiadaniu V przegląda akta niejakiej Valerie Susan - czyli córki(?) Wodza
może to ta sama Valerie co zostawiła list dla V i była więziona w celu numer IV - jeśli tak, można snuć dalsze spekulacje i gdybania
w każdym razie takich niedokończonych wątków jest więcej - chyba jednak pewna taśmowość pracy dla magzazynu Warrior zostawiła tu swoje piętno


Za jakis czas przeczytam to po raz drugi, bo rzeczywiscie jest tam mnostwo pobocznych watkow, ktore mi umknely.

Z tym sciaganiem maski przez Evey - to byly DWIE ROZNE TWARZE?!  :shock:

Niech ich szlag z takim rysunkiem.   :?

Twarze były różne i nie miałem żadnego problemy z rozróżnieniem ich.
Z tego co pamiętam, to najpierw była twarz ojca, póżniej jakaś inna, a na końcu twarz Eve
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

V jak Vendetta
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 29, 2003, 11:56:39 am »
Cytat: "graves"
Twarze były różne i nie miałem żadnego problemy z rozróżnieniem ich.
Z tego co pamiętam, to najpierw była twarz ojca, póżniej jakaś inna, a na końcu twarz Eve

tradycyjne ostrzeżenie: UWAGA SPOJLERY
coś słabo pamiętacie  :)
na początku był koleś
potem starszy koleś
potem ojciec
potem Eve (z początku I tomu)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Maciej

V jak Vendetta
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 29, 2003, 12:17:40 pm »
No i co w tym takiego dziwnego???
Od razu widać...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline OSHII...

V jak Vendetta
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 29, 2003, 01:38:03 pm »
Niech ktos mi wytlumaczy czemu znaczna czesc forumowiczow uwaza tom 1 V4V za znacznie lepszy w porownaniu z tomem drugim???? Dla mnie oba sa genialne (w pierwszym fajna atmosfera budowana przez kolejne zabojstwa, rozmowa z Temida, tajemnicza przeszlosc V a w drugim okrycie znacznej czesci sekretow V, kulminacja calej opowiesci i ciekawe zakaczenie)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
V jak Vendetta
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 29, 2003, 01:45:42 pm »
Cytat: "OSHII..."
Niech ktos mi wytlumaczy czemu znaczna czesc forumowiczow uwaza tom 1 V4V za znacznie lepszy w porownaniu z tomem drugim???? Dla mnie oba sa genialne (w pierwszym fajna atmosfera budowana przez kolejne zabojstwa, rozmowa z Temida, tajemnicza przeszlosc V a w drugim okrycie znacznej czesci sekretow V, kulminacja calej opowiesci i ciekawe zakaczenie)


A dlaczego znaczna czesc forumowiczow uwaza, ze Batman jest lepszy od Akiry?

Taki gust - widac...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 29, 2003, 02:03:39 pm »
ja mam v4v w jednym tomie i to jest dla mnie monolit, a polskie dzielenie wprowadza tu jakies sztuczne spory i oceny, ktore nie powinny zaistniec - 2 oceny w ankiecie? matkoboskaczestochoska!

Offline mykupyku

V jak Vendetta
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 29, 2003, 02:11:22 pm »
Cytat: "2dope"
ja mam v4v w jednym tomie i to jest dla mnie monolit, a polskie dzielenie wprowadza tu jakies sztuczne spory i oceny, ktore nie powinny zaistniec - 2 oceny w ankiecie? matkoboskaczestochoska!



racja, ja też mam w jednym tomie i nie traktuję jej jako historię dwuczęściową - choć w polskim wydaniu mam ją podzieloną, to wolałbym głosować na całość, bo oba tomy zostały już wydane i wiele osób je ma


wystarczy zrobić punkt w ankiecie V4V t.1-2, myk
opyright by mykupyku

Offline Crouching Tiger

V jak Vendetta
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 29, 2003, 04:25:58 pm »
"Vendetta" to zdecydowanie jedna i bardzo konsekwentnie rozegrana historia. Jestem za traktowaniem obu tomów jak jednego.

Offline wilk

V jak Vendetta
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 29, 2003, 05:37:09 pm »
Cytat: "jax"
... postać .... zaczęła ... inaczej .... się poruszać, ....

A jezeli tak podpowiadala ci twoja swiadomosc? Miales swiadomosc ze jest to ta a nie inna postac. Moze o to tylko chodzi? (mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi, nie che spoilerowac)


Cytat: "jax"
tradycyjne ostrzeżenie: UWAGA SPOJLERY
coś słabo pamiętacie  
na początku był koleś
potem starszy koleś

Echhhh a jednak....
UWAGA PONIZEJ SPOILERY!
Na poczatku byl murzyn
a potem homoseksualista

Tak tak panie i panowie - to o to tu chodzilo. Mialo to zwiazek oczywiscie z pobytem V w obozie a wiadomo kogo tam trzymano. Poza tym u pierwszego wydatne wargi i krecone wlosy a u drugiego kolczyk :P

N.N.

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 29, 2003, 09:22:10 pm »
Cytat: "2dope"
ja mam v4v w jednym tomie i to jest dla mnie monolit, a polskie dzielenie wprowadza tu jakies sztuczne spory i oceny, ktore nie powinny zaistniec - 2 oceny w ankiecie? matkoboskaczestochoska!

Ja mam "Potop" w czterotomowym wydaniu, a moja babcia w dwutomowym, ale i ona i ja uważamy, że to jest jedna  powieść. Oba tomy "V jak Vendetta" wyszły w tym samym czasie i można je było kupić razem, więc myślę, że możemy i powinniśmy głosować na całość...

Anonymous

  • Gość
V jak Vendetta
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 30, 2003, 05:22:18 am »
czy ja dobrze widze, ze ktos czytal i nie skojarzyl ze sciaganie maski odbylo sie tylko w glowie evey?  :o  stad te rozne wizje

Offline jax

V jak Vendetta
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 30, 2003, 07:39:06 am »
Cytat: "wilk"
Cytat: "jax"
... postać .... zaczęła ... inaczej .... się poruszać, ....

A jezeli tak podpowiadala ci twoja swiadomosc? Miales swiadomosc ze jest to ta a nie inna postac. Moze o to tylko chodzi? (mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi, nie che spoilerowac)

Wiem o co Ci chodzi, ale chyba nie - w razie czego mógłbym pokazać palcem  :)
A co do spojlerowania to tu jesteś wstrzemięźliwy, ale już za chwilę nieźle dajesz.. :D

Cytat: "wilk"
Cytat: "jax"
tradycyjne ostrzeżenie: UWAGA SPOJLERY
coś słabo pamiętacie  
na początku był koleś
potem starszy koleś

Echhhh a jednak....
UWAGA PONIZEJ SPOILERY!
Na poczatku byl murzyn
a potem homoseksualista

Tak tak panie i panowie - to o to tu chodzilo. Mialo to zwiazek oczywiscie z pobytem V w obozie a wiadomo kogo tam trzymano. Poza tym u pierwszego wydatne wargi i krecone wlosy a u drugiego kolczyk :P

Taa..przemknęło mi przez głowę przez chwilę, że to Murzyn (ale potem o tym zapomniałem  :) ).  Tylko dlaczego nie wygląda on  na Murzyna już od pierwszego spojrzenia?  A kolczyka u drugiego rzeczywiście nie zauważyłem.  Rozważałem też wariant że to może ten sam koleś tylko w 2 wersjach młodszej i starszej.  Ale to świadczy o wspaniałej czytelności rysunków Lloyda - jak można tak rysować aby czytelnik miał wątpliwości czy młody biały gej to wcześniejsza wersja starszego Murzyna  :shock: :?:  :?:  :?  :?

nawiązując jeszcze do wypowiedzi  2dope - ten kto nie myślał że to się dzieje w głowie Evey niech napisze proszę jak inaczej tłumaczył te różne twarze..jestem ciekawy (koleś noszący 4 maski jedna na drugiej :?:  :) )
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
V jak Vendetta
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 30, 2003, 09:08:25 am »
Cytat: "N.N."
Ja mam "Potop" w czterotomowym wydaniu, a moja babcia w dwutomowym, ale i ona i ja uważamy, że to jest jedna  powieść. Oba tomy "V jak Vendetta" wyszły w tym samym czasie i można je było kupić razem, więc myślę, że możemy i powinniśmy głosować na całość...


Chwilowo unionisci prowadza w rankingach.

Za jednym tomem sa: 2dope, myku, Crouching tiger, N.N., graves, marucin

Za dwoma: wilk, MaxNecro, xionc, jax

Jesli komus jeszcze robi to roznice, to prosze o zabranie glosu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline MaxNecro

V jak Vendetta
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 30, 2003, 09:16:24 am »
Cytat: "N.N."
Ja mam "Potop" w czterotomowym wydaniu, a moja babcia w dwutomowym, ale i ona i ja uważamy, że to jest jedna  powieść. Oba tomy "V jak Vendetta" wyszły w tym samym czasie i można je było kupić razem, więc myślę, że możemy i powinniśmy głosować na całość...
N.N. :!:
Przyznaj się.. Miałeś zajęcia z retoryki?? Bo jeśli tak to napewno miałeś piątke :!:
Jak możesz porównywać Vendette z Potopem? Czy V ukazała się od razu jako całość :?: