Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 534421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 04, 2003, 12:29:16 pm »
Cytat: "Zamorano"
Kuvery uważaj, bo najwieksza karą może byc spełnienie mażeń :wink: ,ze przypomnę "From Hell", czy "Wiedźmina".

Co ty chcesz od "From Hell"? Całkiem fajny film... Jak na niego szedłem, to miałem duszę na ramieniu, bo bałem się, że zobaczę na ekranie sceny odrobione kadr po kadrze z komiksu: wydłubywanie oczu, podrzynanie gardła, obcinanie piersi, wypruwanie flaków i tak dalej... Na szczęście filmowcy okazali się rozsądni i darowali mi to przeżycie.
Owszem, zostało tam tylko troszkę komiksu, ale jako film "Z piekła rodem"calkiem dobrze się broni. Na pewno jest o kilka klas wyżej od "Wiedźmina"

Offline Kuvery

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 04, 2003, 12:41:40 pm »
Aaa... zapomniałem o Kriss, oczywiście Leatitia Casta 8)  z przefarbowaną czuprynką na hebanową czerń...

Offline Zamorano

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 04, 2003, 02:48:59 pm »
Cytat: "N.N."

Co ty chcesz od "From Hell"? Całkiem fajny film...


Jako samodzielny film z cyklu policjant i jego psychol to on się nawet broni. Jako adaptacja Moora uważam ,że nie - troszeczkę nie ta nomen omen liga. ( nie chodzi mi tu o przemoc)
 L. Casta jako Kriss - tak. 8)
A kogo byście widzieli jako Pelissę  w erkanizacji "W Poszukiwaniu ..."?
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

N.N.

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 04, 2003, 04:14:33 pm »
Cytat: "Kuvery"
Aaa... zapomniałem o Kriss, oczywiście Leatitia Casta 8)  z przefarbowaną czuprynką na hebanową czerń...

Pomysł jak z Lyncha - jedna aktorka w rolach dwóch kobiet rywalizujacych o tego samego mężczyznę. To nadałoby "Thorgalowi" jakiejś głebi, ktorej - niestety, niestety - komiksowi szalenie brakuje...

Offline wilk

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 04, 2003, 11:06:25 pm »
Cytat: "Zamorano"
A kogo byście widzieli jako Pelissę  w erkanizacji "W Poszukiwaniu ..."?

Vanessa Paradis  :P

Offline MaxNecro

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 05, 2003, 10:13:50 am »
Największym hiciorem byłby Wilq z Arturem Baciśiem w roli głównej :!:  :mrgreen:  :!:

Offline Zamorano

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 05, 2003, 11:10:16 am »
Cytat: "MaxNecro"
Największym hiciorem byłby Wilq z Arturem Baciśiem w roli głównej :!:  :mrgreen:  :!:


ROTFL !!!

GORSKY I BUTCH- z Stuhrem juniorem , i Lindą pomalowanym pastą do butów :)
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline hypercube

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 05, 2003, 11:49:43 am »
Nie wiem cego, ale ani razu nie wspomnieliście o ... "Asterix i Obelix: misja Kleopatra" :) IMHO niezły film, klimat troszeczkę inny, ale gry słowne podobne. Ja z wielką niecierpliwością czekam na "hellboya" - to mój ulubiony komix, film mam nadzieję, że też taki będzie.
X-meny 1 i 2 to chyba najlepsze filmy na podstawie komiksu. Zwłaszcza jeśli chodzi o efekty specjalne i kostiumy (bo kostium w spidermenie to raczej pic na wode...)
  Acha, a co do "from hell" - to film udany, właściwie scenariusz do tego komiksu jest wybitnie filmowy.
Jeszcze krótko o :
"Hulk" - nuuudy
"daredevil" - obejrzałem raczej z przyjemnością... Nie wiem co wam się tak nie podobało.

Ps. A może słyszeliście o sytuacji odwortnej? Tzn. z filmu, zrobiny komix ? Bo ja kojarzę tylko predatora i xenomorpha............
eszcze wymyślę co tu wpisać :)

Offline surmik

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 05, 2003, 11:56:51 am »
Cytat: "hypercube"

Ps. A może słyszeliście o sytuacji odwortnej? Tzn. z filmu, zrobiny komix ? Bo ja kojarzę tylko predatora i xenomorpha............


A Kloss? ;o)]

Przy okazji:

Mariusz Pudzianowski jako Marv z Sin City , hehe.. :o)
Pozdrowienia,
Marek

SAD

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 05, 2003, 12:36:55 pm »
Cytat: "hypercube"
bo kostium w spidermenie to raczej pic na wode...)
Co ci się w nim nie podobało? Przecież bardzo podobny do oryginalnego.

Offline hypercube

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 05, 2003, 12:43:27 pm »
Plastikowy... jednolity... twardy... gruby...
Kosiumy w x-menie t bardzo precyzyjna robota. A tutaj ?
Takie... no niewiem... sztuczne?? Ale przyznasz, do x-mena pod tym względem daleko?
Kloss? Sorrki, pamięć mi szwankuje :)
eszcze wymyślę co tu wpisać :)

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 05, 2003, 06:40:28 pm »
NO CUSZ JAKOS NIE OGLADALEM JUZ DAWNO zadnyh filmuf opartyh na komixah ale sa takie kture moge polecic....dwie pierwsze czesci BATMANA czyli ten niesamowity klimat Gotham i szaleni anty-bohaterzy....i wogle swietnie pomyslane postacie....a tak poza batmanem to byly glopwnie rozczarowania....takze nastepne czesci NIETOPERZA.....JUDGE DREDD nieciekawy i gorszy od komixuf....gdzies tam zabraklo tego judge'owego humoru...fstyd sie pszyznac ale innyh filmuf fabularnyh nie pamietam.....no jest jeszcze nieporywajacy LARGO WINCH....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 05, 2003, 06:46:18 pm »
Cytat: "thorn"
. Franolski Asterix już jest na celuloidzie, może jest to pieśń przyszłości


NO JAK MOGLEM ZAPOMNIEC O REWELACYJNYM filmie ASTERIX - OPERACJA KLEOPATRA....kapitalne tlumaczenie....trohe nowyh gaguf....o wiele lepszy od jedynki
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

SAD

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 06, 2003, 08:48:07 am »
Cytat: "hypercube"
Plastikowy... jednolity... twardy... gruby...
Kosiumy w x-menie t bardzo precyzyjna robota. A tutaj ?
Takie... no niewiem... sztuczne?? Ale przyznasz, do x-mena pod tym względem daleko?
Oj, hypercube, toś palnął. Kostium Spider-Mana nie był plastikowy, tylko jedwabny. Składał się aż ze 120 kawałków, więc to bardzo precyzyjna robota. Jeśli chodzi o pozostałe użyte przez ciebie słowa, to odnoszą się one właśnie do kostiumów z X-Men, w żadnym razie nie do Spider-Mana. Tobey Maguire (Spider-Man) wspominał kostium jako bardzo lekki i cienki, nie ograniczający wcale ruchów. Z kolei James Marsden (Cyclops) mówił, jak musiał się cały czas starać, żeby się nie przewrócić, bo kostium miał z tak sztywnej skóry, że ciężko było mu zginać łokcie i kolana.

Offline jax

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 06, 2003, 09:54:44 am »
Cytat: "Mav82"
Cytat: "Kuvery"
He he he, miałem na myśli produkcję zagraniczną z nadzorem autorów Thorgala. Ja mógłbym im coś niecoś doradzić, np. w obsadzie kobiecych ról  8) jestem gotowy do współpracy  :)


mortensen thorgalem ?

Genialny pomysł.
Cytat: "Mav82"

scorupco aaricią ?

Fatalny pomysł.  Zamiast drętwej lali potrzeba jakiejś energicznej osóbki.
(jakoś mi nie przychodzi nikt odpowiedni do głowy).  Może Aleksandra Woźniak? :lol:  :lol:
Albo ta co grała księżniczkę w krainie Rohanu w Dwóch Wieżach. (choć rysy nieco nie pasują)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

 

anything