Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 534565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1875 dnia: Sierpień 24, 2017, 11:07:43 am »
Rozumiem, że są psychofani, którzy rękami i nogami będą bronić tego filmu ze względu na Jokera i HQ lub Leto i Robbie. Jednak film nie jest porywający i średnio mi się chce do niego wracać. Postacie są strasznie przerysowane np. Diablo koleś, który od samego początku robi za pacyfistę i nagle nie wiem dlaczego i skąd wzięła się ta zażyłość z innymi członkami legionu, że zaczyna walczyć z tekstem "jesteście moją rodziną".

Offline Cringer

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1876 dnia: Sierpień 24, 2017, 11:15:40 am »
Rozumiem, że są psychofani, którzy rękami i nogami będą bronić tego filmu ze względu na Jokera i HQ lub Leto i Robbie.
oj nie wiem, Leto to raczej zebrał falę krytyki, i to również od osób którym film się podobał.
Niemniej jednak film klapą finansową nie był i tu nawet psychofanem nie trzeba być aby się z tym zgodzić.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1877 dnia: Sierpień 24, 2017, 11:32:07 am »
Dane są z tej strony: http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=dc2016.htm

Racja, że jest zysk i nie ma strat, ale czy to sukces finansowy i można otwierać szampana?

Offline absolutnie

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1878 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:00:23 pm »
Dane są z tej strony: http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=dc2016.htm

Racja, że jest zysk i nie ma strat, ale czy to sukces finansowy i można otwierać szampana?


Film zarobił ponad cztery razy tyle, ile kosztował. Jeśli to nie jest sukces finansowy, to co to jest?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1879 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:10:14 pm »
Rozumiem, że są psychofani, którzy rękami i nogami będą bronić tego filmu ze względu na Jokera i HQ lub Leto i Robbie. Jednak film nie jest porywający i średnio mi się chce do niego wracać. Postacie są strasznie przerysowane np. Diablo koleś, który od samego początku robi za pacyfistę i nagle nie wiem dlaczego i skąd wzięła się ta zażyłość z innymi członkami legionu, że zaczyna walczyć z tekstem "jesteście moją rodziną".
No tak, bo każdy kto ma inne zdanie niż ty to psychofan i idiota. Fajne świadectwo o sobie wystawiasz, fajny poziom.


Masz prawo do swojego zdania, dla ciebie może być to gniot, dla kogoś innego świetny film i oboje macie tyle samo racji, bo to kwestia czysto subiektywna. Obiektywne są jedyne wskaźniki finansowe, a te są świetne, film okazał się wielkim sukcesem zarabiając 745 milionów i to bez premiery w Chinach i to sprawia, że studio będzie dalej pracować nad kolejnymi filmami powiązanymi z SS. DC w kinach ostatnio zresztą radzi sobie wyśmienicie, bo Wonder Woman zaszokowała swoim sukcesem wszystkich i jest to najlepiej zarabiający origin story ever gdzie w samych stanach ma już ponad 400 milionów, więc widocznie wiedzą co tam robią. A plotki należy traktować z przymróżeniem oka, bo większość okazuje się nieprawdziwa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:14:12 pm wysłana przez Szekak »

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1880 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:24:21 pm »
Nikogo nie nazwałem idiotą. Podałem przykład jednego z elementów, który zgrzyta w filmie. Możesz obronić ten element, bo mogę się mylić i on ma sens, albo podać jakiś inny przykład, dlaczego ten film jest świetny poza castingowymi decyzjami. Ciekawi mnie, które Ci się podobały i napisz dlaczego. Kolejna rzecz to wystarczy spojrzeć na kilka ostatnich filmów SH:
1. Deadpool  budżet 58 mln / zarobił $783
2. Wonder Woman 149/800
3. BvS 250/ 873
4. Guardians 2 200/862
5. Captain America: Civil War 250/ 1153

Wydaje mi się, że szału nie ma i w zasadzie większość filmów superhero jest na zbliżonym poziomie - wyłamuje się Deadpool, jeżeli chodzi o zysk, ale sukces komercyjny nie oznacza, że film jest bardzo dobry może być zły jak SS. Kolejna sprawa - nie wiem jak włodarze studia wyliczyli sobie zysk, ile chcieli by zarobić.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1881 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:32:24 pm »
Ale nazywając innych psychofanami od razu odbierasz im prawo do własnego zdania, więc czemu teraz zadajesz mi pytania, skoro i tak już określiłeś kim jestem, jeżeli nie mam takiego zdania jak ty? Ja się nie mam zamiaru z tobą kłócić i przekonywać na temat subiektywnych odczuć. Mi się film bardzo podobał, fajny humor, ciekawa akcja, świetny Joker. Większość się zachwyca Wonder Woman, a mi na przykład lepiej podszedł SS czy BvS który przez większość jest krytykowany. Ot, kwestia gustu, dla ciebie film jest zły, dla mnie dobry, nic z tym nie zrobisz.


A Suicide Squad był wielkim sukcesem niezależnie od tego co powiesz i mało kto przed premierą dawał mu tak duże zarobki. Już sam fakt, że porównujesz do tych filmów, a nie np. do Dr. Strange, Ant-Mana czy Thora 2 pokazuje, że właśnie okazał się wielkim sukcesem. Te filmy które wymieniłeś też okazały się wielkim sukcesem finansowym, oprócz BvS któremu część prognoz dawała większe zarobki, więc nie jest to żaden argument z twojej strony, wręcz potwierdzenie. A włodarze sobie wyliczyli tak zysk, że właśnie teraz chcą robić spin-offy - takim sukcesem było SS.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1882 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:39:11 pm »
Nie wpadło mi do głowy, aby sprawdzić te tytuły, ale to chwila:

Thor Dark World - 170/644
Ant-man - 130/ 519
Dr Strange - 165/ 677

Dorzucę recenzję z kanału, który ma sporo subskrypcji i wyświetleń, jeżeli znasz lepszą, to wklej

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1883 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:43:18 pm »
No to sam widzisz, Thor 2, 644 miliony z premierą w Chinach i wieloma filmami poprzednimi promującymi tą produkcje. Kolejne potwierdzenie. Jeżeli znasz lepszą recenzje? xDDDD Ok, twoja recenzja jest najlepsza, już mi się ten film nie podoba!!! :biggrin:


Już wytłumaczyłem ci w czym rzecz. Dla ciebie film słaby, dla mnie dobry, nie będę się o to sprzeczał. Niektórzy wolą wesołe filmy Marvela, inni mroczne jak BvS, kwestia gustu, estetyki, wrażliwości, nie będę w to wchodził. Odniosłem się do twojego stwierdzenia, jakoby SS był klapą, co jest wierutną bzdurą i takie są fakty. No chyba, że chodziło ci o średnią ocen na rottenie, wtedy ok, ale wtedy byś się nie kłócił o wyniki finansowe i nie zmienia faktu, że studio uznaje film za wielki sukces dlatego będzie robić spin-offy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:48:31 pm wysłana przez Szekak »

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1884 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:52:53 pm »
Lepsza recenzja to taka, która jest bardziej krytyczna i analizuje film podając lepsze, ciekawsze argumenty - w tej recenzji takie elementy się pojawiają. Nie orientuje się kto na YT robi bardzo dobre, a kto słabe recenzje, może Ty znasz takie, które bronią filmu w ten sposób jak podlinkowana recenzja. Jak na razie z Twojej strony padło: "podoba mi się, bo mi się podoba", ale to w żaden sposób nie omija niewygodnych kwestii, np. postać Diablo.

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1885 dnia: Sierpień 24, 2017, 01:08:11 pm »
Każda recenzja jest subiektywnym zdaniem autora. Są recenzje pozytywne i negatywne, nie ma to dla mnie znaczenia, kolejny raz to mówię - nie będę w to wchodził. Przed chwilą spierałeś się na temat finansowych wyników, teraz to porzuciłeś, ok, czyli swoje dowiodłem, a recenzje i odczucia innych mnie nie interesują - tutaj dla mnie istotne są jedynie moje odczucia. :)

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1886 dnia: Sierpień 25, 2017, 01:52:24 pm »
Tak czy inaczej, pomijając zyski, SS to najsłabszy z filmów DCU i czy powstaną sequele tak mnie nie dziwi jak decyzje włodarzy WB, które z newsa na news są coraz bardziej niepokojące. Ostatni głosi, że również "The Batman" szykowany jest jako historia oderwana od budowanego z mozołem i bez jaj wspólnego filmowego uniwersum! Najpierw niepowiązany Joker, teraz Nietoperz...?

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1887 dnia: Sierpień 25, 2017, 01:56:39 pm »
Dla mnie najsłabszym filmem była Wonder Woman z DCEU.


Co do newsów, to nie należy wierzyć w każdą głupią plotkę, bo takie pojawiają się codziennie. To o czym piszesz zostało już zdementowane, dla mnie to było oczywiste, że jest to zwykła plotka. Niepowiązany Joker też był plotką.

Offline Gazza

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1888 dnia: Sierpień 25, 2017, 02:06:29 pm »
To o czym piszesz zostało już zdementowane, dla mnie to było oczywiste, że jest to zwykła plotka. Niepowiązany Joker też był plotką.
Mam nadzieję bo naprawdę kibicuję powstaniu fajnego wspólnego filmowego DCU.
Komiksy DC w niczym nie ustępują moim zdaniem marvelowym więc ubolewam, że mają mniej szczęścia w wykreowaniu własnej filmowej "inkarnacji".

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1889 dnia: Sierpień 25, 2017, 02:12:38 pm »
Nie masz się o co bać - Batman będzie oderwany od uniwersum tylko w takim znaczeniu, że będzie osobną historią, ale świat będzie ten sam i będzie też trochę nawiązań do reszty uniwersum, niemniej ma być klimat Batmana, stąd osobista, mroczna historia. Joker będzie dalej grany przez Leto i obecnie dość prawdopodobne jest, że dostanie swój film razem z Harley, który może zastąpić Syreny Gotham - ale to tylko wstępne plany i nic nie wiadomo, wiadomo jest natomiast, że na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by były tworzone jakieś filmy po za DCEU.