trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2070 dnia: Grudzień 09, 2017, 08:50:06 pm »
SPIDER-MAN: INTO THE SPIDER-VERSE Official Trailer


Fajnie wygląda  :smile:

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2071 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:32:07 pm »
Pierwszy raz o tym słyszę. Co to właściwie jest? Jest powiązane jakoś z nadchodzącym Venomem lub Spiderem z MCU?

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2072 dnia: Grudzień 10, 2017, 06:46:30 am »
Te animację zapowiedziano już jakiś rok temu. Produkuje tylko i wyłącznie Sony, film nie ma żadnych powiązań z MCU (jak zresztą żadna istniejąca animacja Marvela, mimo zbieżności fabularnych i identycznych designów ich kreskówki nie są w żaden sposób kanoniczne z filmami, jak to ma miejsce w świecie Star Wars), rozsądek każde także powiedzieć że z Venomem też nic nie będzie miał wspólnego. A skoro już o Venoma zahaczyliśmy, to Tom Hardy zapowiedział że główny bohater zostanie ujęty w filmie jako antybohater, próbujący wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Czyli bardzo klasycznie jeśli chodzi o Eddiego Brocka. Czekam na ten film bardziej niż na sequel "Homecoming", mimo że mało wskazuje by był to dobry film (reżyser dość przeciętny, scenarzyści niepewni, tylko obsada jak na razie zachęca). Nie mówiąc już o studiu które produkuje, do tej pory nie stworzyło dla mnie nic zasługującego na uwagę jeśli chodzi o adaptacje komiksów ze Spider-Manem. Lecz to nadal coś innego niż kolejny film Marvela nakręcony od schematu, dlatego trzymam kciuki za Sony i Foxa z ich X-Men, by szło im jak najlepiej.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2073 dnia: Grudzień 10, 2017, 06:55:08 am »
W przypadku X-men to chyba długo nie potrzymasz, biorąc pod uwagę plotki o rychłym zakupie Foxa przez Disneya.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 06:59:25 am wysłana przez gobender »

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2074 dnia: Grudzień 10, 2017, 02:06:42 pm »
Kupno Foxa wcale nie oznacza że od razu wcielą mutantów do MCU. Choćby sukces Deadpoola za tym przemawia, na którego w tym uniwersum nie ma miejsca. Myślę że najwyżej wezmą sobie główny skład X-Men, a Foksowi pozwolą kręcić mniejsze bardziej autorskie projekty jak Deadpool, X-Force, czy zapowiedziany Multiple Man. To oczywiście najgorszy przypadek jaki biorę pod uwagę. Całkowite zamknięcie X-Menów Foksa i przesiadka do MCU nie wchodzi w grę.

Offline Cringer

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2075 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:44:56 pm »
Foksowi pozwolą kręcić mniejsze bardziej autorskie projekty jak Deadpool, X-Force, czy zapowiedziany Multiple Man.
odniosłem wrażenie że właśnie Fox już nie chce kręcić filmów i bardzo im zależy aby zajął się nimi Disney (nie wiem czy wszystkimi ale przynajmniej komiksowymi) bo już pojawił się inny chętny do zakupu filmowego Foxa tylko znowu ten nie bardzo chce. Tyle że ten zakup gdy Disney wyrazi chęć to jeszcze będzie musiał zbadać amerykański urząd antymonopolowy (nie wiem jak to się tam u nich zwie) i nie wiadomo czy wyrazi na to zgodę.
Choćby sukces Deadpoola za tym przemawia, na którego w tym uniwersum nie ma miejsca.
Moim zdaniem wręcz przeciwnie, tę postać można od razu wprowadzić do MCU, Deadpool strzeli tylko jakąś uwagę do widza "Co on tu robi?!" i już jest.
Co do reszty X-menów to niedługo będzie okazja aby namieszać w rzeczywistości MCU, chociażby poprzez Rękawicę Nieskończoności. Podobno już w Avengersach 3 lub 4 ma się pojawić multiversum (chyba że coś przekręcam i dopiero po tych filmach) tak więc okazja idealna aby wprowadzić Xmenów. Inna możliwość to wzorowanie się na House of M, i tak np gdy Hydra eksperymentowała na Scarlet Witch stworzyła ona osobny wymiar gdzie przeniosła wszystkich mutantów i wymazała ich z pamięci ludzi. A teraz oni wracają.


A tak z innej beczki co sądzicie o nowym trailerze Ality?
Całość wygląda fajnie poza oczami głównej bohaterki. I ja wiem że to cyborg ale i tak te oczy są dla mnie odpychające. Za to świat Ality w tym trailerze prezentuje się rewelacyjnie. Może ten film przełamie klątwę :)

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2076 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:42:40 am »
"The agreement also provides Disney with the opportunity to reunite the X-Men, Fantastic Four and Deadpool with the Marvel family under one roof and create richer, more complex worlds of inter-related characters and stories that audiences have shown they love"
Z jednej strony cieszy możliwość poszerzenia i ujednolicenia filmowego uniwersum Marvela, ale z drugiej, czy w ramach MCU powstaną tak dobre filmy, jak Deadpool czy Logan? Szczerze wątpię.
W miarę szybko na moje wątpliwości (przynajmniej jeśli chodzi o Deadpoola) odpowiedział dyrektor generalny Disney'a - http://www.filmweb.pl/news/Deadpool+zachowa+w+Disneyu+kategori%C4%99+R-126247

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2077 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:12:42 am »
Najgorsze jest to, że parę dni po przejęciu mają już plany :(

Kijanek

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2078 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:43:35 am »

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2079 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:29:08 pm »
Szukałem czegoś w wyszukiwarce o Mad Maksie, i trafiłem przypadkiem do tego tematu na dyskusję o mordującym Batmanie w filmach. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się oburzyli przy "Batman v Superman" o sam fakt że Batman zabija, a nie o to że jednych zabija a innych nie. Zupełnie jakby tylko drobni najemnicy mogli iść do odstrzału, a Lex Luthor czy Harley Quinn którą uratował w "Suicide Squad" już zasługiwali na życie. Problemem nie jest tutaj zabijający Batman, bo Batman w kinie nie zabijał tylko w filmach Schumachera, i jeżeli film z Adamem Westem był emitowany w kinach - to i tam. Problemem w Batmanie Afflecka jest jego niekonsekwentne prowadzenie a nie samo odbieranie życia przeciwnikom. W komiksach Franka Millera (tych jak już Frank stracił kondycję) Batman był w stanie odebrać życie nawet swojemu przybranemu synowi...

Przeanalizujmy poprzednie filmy. W "Batman Returns" Bohater wrzuca do studni klauna z dynamitem i pozwala mu wybuchnąć. W "Batman Begins" dosłownie zabija Ra's al Ghula, a film później ma opory żeby odebrać życie Jokerowi. W "Dark Knight Rises" o ile pamiętam też Batman nie miał problemu by z samolotu ostrzeliwać pojazdy wrogów. Finałowa walka z Banem też zdaje się być dwuznaczna. Batman odpina mu rurki z gazem od maski (jak wiemy uśmierzały one jego ból) i cytuje jego słowa z pierwszej walki - "Dostaniesz moje przyzwolenie na śmierć". Odniosłem wrażenie, że scenariusz sugeruje nam że bez poprawnego działania maski Bane może umrzeć, więc to starcie również zdaje się sugerować że Mroczny Rycerz chciał wykończyć Bane'a.

Nie mam kompletnie problemu z tym żeby filmowy Batman zabijał jeśli twórcy filmów taką mają wizje. Są jeszcze inne cechy charakterystycznego tego bohatera - samotność, paranoja, wytrawna intuicja detektywistyczna, nieustępliwość. Można przedstawić zabijającego Batmana z tymi cechami i dla mnie to nadal będzie Batman. Choć nie twierdzę, że gdyby do tych cech ekranowy Nietoperz miał jeszcze swój charakterystyczny awers do odbierania życia, to nie byłoby idealnie dla fanów, czyli też dla mnie. Zobaczymy jak później rozwiną tego Batmana. Bo aktora wybrali bardzo dobrego, Affleck potrzebuje po prostu dobrego reżysera który wyciśnie z niego najlepsze soki. Aktorsko i wizualnie to jest dla mnie najlepszy z dotychczasowych odtwórców Batmana (przed pojawieniem się Afflecka, na 1 miejscu znajdował się u mnie Michael Keaton).

Offline Cringer

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2080 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:48:50 pm »
Zobaczymy jak później rozwiną tego Batmana. Bo aktora wybrali bardzo dobrego, Affleck potrzebuje po prostu dobrego reżysera który wyciśnie z niego najlepsze soki. Aktorsko i wizualnie to jest dla mnie najlepszy z dotychczasowych odtwórców Batmana (przed pojawieniem się Afflecka, na 1 miejscu znajdował się u mnie Michael Keaton).
jeśli Affleck go jeszcze zagra. Po porażce JLA coraz bardziej daję wiarę plotkom że Affleck wycofuje się z roli gacka.
Odnośnie samego zabijania to też nie mam z tym problemu. Jedynie moim zdaniem użycie broni palnej przez batmana było dziwne. Bo skoro jej używa zabierając przestępcom to nie lepiej aby sam ją nosił?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 10:40:19 am wysłana przez Cringer »

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2081 dnia: Grudzień 27, 2017, 11:18:28 pm »
Cytuj
Bo skoro jej używa zabierając przestępcą to nie lepiej aby sam ją nosił?

Hmm, nie jestem przekonany do tego pomysłu... ;)


Offline Cringer

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2082 dnia: Grudzień 28, 2017, 12:20:19 am »
no własnie o to mi chodzi. Batman nie używa broni palnej a w Batman v Superman siepał przestępców ostro. Jedynie jej użycie jestem wstanie zaakceptować w wizji przyszłości bo to były inne realia dla postaci ale w tej scenie w magazynie to lekko przegiął :)

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2083 dnia: Grudzień 28, 2017, 02:11:03 am »
Batman w "Dawn of Justice" ogólnie mocno przeginał już od początku. Przez cały seans widziałem w nim Batmana z "All-Star Batman & Robin: The Boy Wonder" i "Dark Knight Strikes Again", a nie z "The Dark Knight Returns" co zdaje się było intencją Zacka Snydera. Robin w tym uniwersum na sto procent szczury musiał jeść. ;)

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2084 dnia: Grudzień 28, 2017, 04:22:02 pm »
A dla mnie to jest logiczne. Batman z BvS czy pierwotnej wizji JLA to inny Batman. Stary, zmęczony, sfrustrowany, zgorzkniały. Poświęcił całe swoje życie walce z wiatrakami. Dla mnie logiczne, że w pewnym momencie przekroczył granicę i zaczął ogień zwalczać ogniem. Podobnie jestem w stanie uwierzyć w atak na eSa, gdyż Gacek zaślepiony był przez nienawiść do świata i ogólnie negatywne emocje. Idealnie wpisuje się tutaj Nolanowski slogan "You either die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain."

Problem większości ludzi jest jednak taki, że portretują Gacka jako krystalicznie czystą kartę bez skaz. Chcą wierzyć w swojego honorowego bohatera z dzieciństwa, który wypuszcza Jokera aby ten mógł godzinę później wymordować pół szpitala dziecięcego. No ale przecież nie używał w komiksach broni.

 

anything