trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 520449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janek Pietkiewicz

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 26, 2003, 08:29:06 pm »
Właśnie obejrzałem szumnie reklamowany w sieci kilkuminutowy film "Batman: Dead End".

Spotkałem się z opiniami, że to lepsze od Burtona, a tu :?...

Offline graves

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 26, 2003, 08:33:11 pm »
Cytat: "Janek Pietkiewicz"
Właśnie obejrzałem szumnie reklamowany w sieci kilkuminutowy film "Batman: Dead End".

Spotkałem się z opiniami, że to lepsze od Burtona, a tu  :? ...

Mnie się podobał 8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Janek Pietkiewicz

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 26, 2003, 09:04:58 pm »
W porządku - w pewien sposób mi także przypadł do gustu...

Ale musisz przyznać, że jednak lepszy od Burtona nie był :twisted:

Offline graves

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 26, 2003, 09:10:30 pm »
Po ośmiu minutach -trudno zgadywać, ale pełnometrażowy Batman vs predator vs Aliens -chętnie bym obejrzał, szczególnie fajnie wyglądał Batman. Tym filmem udowodniono, że niekoniecznie musi mieć zbroję za setki tyś dolców, żeby było cool. Taki był bliższy komiksowemu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 08, 2003, 06:49:05 pm »
filmowe komixy... uwielbiam oglądać, choć niekoniecznie wszytkie są ok hehe
na pewno warte uwagi: X2 i X1, Batman 1i 2, Blade, Kruk,
może być: Spider, Superman 1 i 2
Hulk i DD jeszcze mam do obejrzenia...
no i czekam na Punishera, LOXG, Hellboy'a i Ghost Ridera.
no i X3 :twisted:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

N.N.

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 09, 2003, 09:01:39 am »
Cytat: "Janek Pietkiewicz"
Jestem przeciwny adaptacjom jako takim - nie tylko w kontekście filmowania komiksów.

Większość filmów na świecie to adaptacje - powieści, opowiadań, komiksów, reportaży itp. Powiedziałbym nawet, że gdyby nie było adaptacji, nie byłoby kina w ogóle.
Rozumiem jednak o czym piszesz. Sam się łapię na tym, że mniej mi się podobają filmy, które obejrzałem po przeczytaniu ksiązki, na podstawie której powstały. Zdarza się też na odwrót....
Z adaptacjami komiksów zawsze jest ta bieda, że one nigdy nie są w stanie oddać bogactwa wątków w komiksie. I zawsze będą bardziej filmami "o komiksie" niż na podstawie komiksu. Dlatego właśnie za lepszy film komiksowy uważam "Niezniszczalnego" (nie ja jeden - co widać we wcześniejszych postach) niż kolejne adaptacje rysowanych seriali....

N.N.

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 11, 2003, 09:15:01 am »
Wczoraj obejrzałem "Hulka" (dopiero) i uważam, że to dobry film. Z pomysłem na to, jak opowiedzieć historię głównego bohatera, z tajemnicą ważniejszą niż efekty specjalne, z ciekawymi rozwiązaniami formalnymi (ekran dzielony na części), z piękną Jennifer Connelly w głównej roli żeńskiej. Banner wydał mi się za bardzo ciapowaty, ale widać taka moda, bo i Peter Parker w "Spidermanie" też taki był.

Offline Iggy

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:34:24 pm »
czy ktos z was widzial film shadow ?jak dla mnie film mial klimat z komiksu wydawanego w usa

Offline yoxik

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:50:51 pm »
A Czy ktoś oglądał film Dog Soldiers jak dla mnie to istne przerobienie i udziwnienie scenariusza komiksu 30 dni nocy. Mamy tam zamiast wampirów wilkołaki, zamiast Alaski odludną zalesioną Szkocję no i noc która czy długa czy krutka wygląda tak samo, jest ciemna. A film polecam, ja na nim się nieżle bawiłem 8)
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

N.N.

  • Gość
Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 11, 2003, 10:58:48 pm »
Cytat: "Iggy"
czy ktos z was widzial film shadow ?jak dla mnie film mial klimat z komiksu wydawanego w usa

Pamiętam "Shadow", rzeczywiście bardzo komiksowy. Z nim jest jednak problem, bo oryginalnie "Shadow" był powieścią odcinkową (wydawaną w broszurkach). Póxniej przerobiono go na komiks, a stosunkowo niedawno (na przełomie 80/90) zrobiono nową wersję komiksową. Przy czym to była specyficzna historia, bo najpierw wydano komiksy o dzialalności Shadowa w latach czterdziestych, a potem opowieści o jego powrocie w czasach współczesnych. Te historie o powrocie Shadowa robili Chaykin, Sienkiewicz i Kyle Baker. Film powstał na fali ożywionego zainteresowania Shadowem i też rozgrywał się w latach czterdziestych, czyli tak jak powieści. Tam chyba nawet nie było wzmianki, że ta historia ma coś wspólnego z komiksem.

Offline pookie

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 30, 2003, 04:49:46 pm »
Hale Berry w kostiumie:



Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że to jakaś kaczka dziennikarska, bo wygląda okropnie.
 for Pookie

Offline graves

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 30, 2003, 05:04:11 pm »
Cytat: "pookie"
Hale Berry w kostiumie:

Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że to jakaś kaczka dziennikarska, bo wygląda okropnie.

Tragedia :?  -nieco sado-maso :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Darkwolf1

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 30, 2003, 05:42:14 pm »
Cytat: "Iggy"
czy ktos z was widzial film shadow ?jak dla mnie film mial klimat z komiksu wydawanego w usa


Shadow to ciekawy film.
Ma bardzo fajny klimat.
Spodobał  mi się on tak  że już od dłuższego czasu mam go na kasecie. :)

Offline Rhobaak

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 30, 2003, 06:10:44 pm »
Ostatnio powstaje coraz więcej filmowych adaptacji komiksów, co nieuchronnie prowadzi do tworzenia rzeczy słabych takich jak Spiderman, Daredevil, Blade, Spawn, ostatnie Batmany (Hulka nie oglądałem, ale jeśli to kiedyś zrobię, to tylko z 'obowiązku'). Jeśli chodzi o 'te lepsze' to zdecydowanie wyróżnia się 'The Crow', 'Batman' i 'Batman Returns' Burtona, 'X-Men'. Jeśli brać pod uwagę anime, to jeszcze GitS i Akira.
A 'Dick Tracy' miał chyba rzeczywiście najbardziej komiksowy klimat.

'Batman: Dead End' był całkiem interesujący, Burtona może nie przebił, ale w końcu to tylko parominutowy, niskobudżetowy filmik. A jako taki, jest bardzo dobry.

Co do oczekiwań/nadziei to mamy LoXG (ale z tego, co się słyszy to chyba nie zachwyci...), X3, Batman w reżyserii Nolana, nowy Punisher... Jest na co czekać. Oby tylko nie zabrali się za Sandmana.

Cytuj
Hale Berry w kostiumie:

To chyba jakiś żart... A jeśli nie to ja wysiadam... Ale jak kiedyś usłyszałem, że Hale Berry ma grać Catwoman, to też myślałem, że ktoś sobie żartuje... IMHO jeśli Catwoman, to tylko w wykonaniu Michelle Pfeiffer.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline MaxNecro

Filmowanie komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 30, 2003, 06:12:58 pm »
Cytat: "pookie"
Hale Berry w kostiumie:
Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że to jakaś kaczka dziennikarska, bo wygląda okropnie.
Eee tam... Nie wierze że to Hale.. W Hollywood mają chyba lepszych fachowców od kostiumów.. To zdecydowanie jakaś wizja twórcza The Sun'a albo innego Super Expressu