Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 519450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2085 dnia: Grudzień 28, 2017, 05:26:01 pm »
Antari, przecież ja się z Tobą zgadzam. Moja poprzednia wypowiedź była humorystyczna. Dla mnie nie ma problemu by Batman był radykalny jak w "Strikes Again", byleby nie był przy okazji idiotą jak w "The Boy Wonder", a w filmie miał kilka potknięć. Po otrzymaniu gazety od Lexa Luthora powinien przeanalizować dokładnie dowód, a nie lecieć od razu na Supermana. To była manipulacja na poziomie filmu o nastolatkach. Potrzeba podreperować u Batmana Afflecka tylko zdolności detektywistyczne, czyli coś czego było zero w każdym poprzednim filmie o Batmanie, a reszta niech idzie według wizji reżyserów. Liczę że Matt Reeves w swoim filmie ustanowi temu Batmanowi jakiś status quo. Do tej pory pobawili się nim Snyder, Ayer, i Whedon, a ten bohater potrzebuje kompetentnego filmowca który go poprowadzi, tak jak Bale miał Nolana. Wymagam po prostu konsekwentnej wizji na te postać, a to czy będzie ona zbieżna z moimi zachciankami to inna sprawa. Bo jak na razie Affleck wygląda i gra bardzo dobrze, ale nie dostaje solidnego skryptu.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2086 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:21:39 am »
Zgadzam się, Affleck zdecydowanie pasuje do roli Gacka. Byłoby szkoda, gdyby zrezygnował z tej roli przez słabą sprzedaż dotychczasowych filmów. Co ciekawe najlepsze sceny z jego udziałem to moim zdaniem te, w których nie ma na sobie kostiumu nietoperza (na przyjęciu u Lexa, początek BvS z walącym się wieżowcem, spotkanie z Flashem w Justice League, sceny z udziałem Diany, Alfreda itd.). I tu zakradł się kolejny argument za odmiennością filmowego Batmana od komiksowego pierwowzoru. Moim zdaniem Batmanem można być także bez kostiumu i logicznym się wydaje, że przez tyle lat nauczył się załatwiać pewne sprawy także jako Bruce Wayne (jak sugerował w jednej scenie Alfred).

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2087 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:23:39 am »
przez słabą sprzedaż dotychczasowych filmów.


..ekhm... BvS zarobił na świecie więcej niż GOTG, GOTG2 i Spiderman Homecoming. Nie nazwałbym tego słabą sprzedażą.   Justice mniej, owszem, ale nadal więcej niż Thor Dark World, Iron man 2 i Ant Man

Offline radef

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2088 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:25:33 am »
..ekhm... BvS zarobił na świecie więcej niż GOTG, GOTG2 i Spiderman Homecoming. Nie nazwałbym tego słabą sprzedażą.   Justice mniej, owszem, ale nadal więcej niż Thor Dark World, Iron man 2 i Ant Man
Popatrz na budżety tych filmów czy na bohaterów w nich występujących.
"Batman vs Superman" miał średni wynik, natomiast "Justice League" to totalna klapa.
Porównaj sobie wyniki tych filmów z Avengers czy "Kapitan Ameryka: Wojna superbohaterów" - wówczas zobaczysz, że filmy DC bardzo cienko prą w box office.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 11:28:50 am wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2089 dnia: Grudzień 29, 2017, 06:05:19 pm »
O ile zgodzę się z pierwszą częścią wypowiedzi, to z drugą już nie - Legion Samobójców zarobił bardzo dużo, a Wonder Woman zarobiła jeszcze więcej i odniosła spektakularny, acz niespodziewany sukces.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2090 dnia: Grudzień 29, 2017, 06:14:54 pm »
Przy czym do Avengers prowadził trochę większy build-up niż do JL. Poza tym litości... nawet zmasakrowany przez widzów i krytyków SS zarobił 750 mln. Nie do końca klapa. A skoro powołujesz się na Kapitana Amerykę to przypominam Ci  Winter Soldier, który zarobił mniej, bo "tylko" 714.

Offline radef

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2091 dnia: Grudzień 29, 2017, 07:26:11 pm »
O ile zgodzę się z pierwszą częścią wypowiedzi, to z drugą już nie - Legion Samobójców zarobił bardzo dużo, a Wonder Woman zarobiła jeszcze więcej i odniosła spektakularny, acz niespodziewany sukces.
Trochę za bardzo uogólniłem. Główne filmy z DC Universe, te w które włożono najwięcej pieniędzy i miały największe marki, poradziły sobie słabo lub bardzo słabo.
A skoro powołujesz się na Kapitana Amerykę to przypominam Ci  Winter Soldier, który zarobił mniej, bo "tylko" 714.
Wiesz dlaczego przywołałem "Wojną superbohaterów"? Ponieważ wbrew pierwszej części tytułu był to crossover. A "Zimowy żołnierz" jak na solowy film o średnio lubianym KA zarobił porządne pieniądze.
Jeżeli chcesz porównywać to porównaj sobie dwa tytuły, które weszły w podobnym czasie, oba opowiadały o konflikcie, który angażował dwóch najpopularniejszych bohaterów posiadanych przez markę.
Kapitan Ameryka: Wojna superbohaterów - 1,153 mld $
Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości - 0,873 mld $.
Chyba mi nie powiesz, że wynik dużo droższego "Batmana" nie jest co najmniej słaby?
A w tym roku, zobaczmy.
Spider-Man: Homecoming - 880,2 mln $
Strażnicy Galaktyki vol. 2 - 863,7 mln $
Thor: Ragnarok - 846,7 mln $
Wonder Woman - 821,8 mln $
Liga sprawiedliwości - 648 mln mln $
Czyli uwaga, pierwsze 3 miejsca - Marvel, czwarte miejsce, nie aż tak budżetowy film DC, a na piątym miejscu wielka superprodukcja DC angażująca większość największych marek i kosztująca ok. 300 mln $.
Wynik "Ligi sprawiedliwości" jest katastrofalny. Marvel bez angażowania największej swojej marki (Iron Man) położył DC na łopatki.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2092 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:55:47 pm »
Bo Disney znalazł recepturę na sukces i robi filmy wyladowane żartami które dają mega zysk. Warner ciągle szuka swojej recepty.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2093 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:57:06 am »
O ile zgodzę się z pierwszą częścią wypowiedzi, to z drugą już nie - Legion Samobójców zarobił bardzo dużo, a Wonder Woman zarobiła jeszcze więcej i odniosła spektakularny, acz niespodziewany sukces.

Nie wiem czemu przywołane zostały te 2 filmy skoro rozmowa toczyła się na temat Afflecka i jego występów w superbohaterskich produkcjach czyli BvS i JL. Jeżeli zrezygnuje z roli Gacka to z uwagi na klapę finansową tych 2 filmów, co radef już ładnie wyjaśnił. Na pewno nie zostanie tylko z uwagi na to, że WW i SS zarobiły w miarę ok...

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2094 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:21:46 pm »
Radef powiedział, że uogólnił i, że chodziło mu o te dwa filmy, więc sprawa wydaje się wyjaśniona już została.


No i Affleck grał też w Legionie Samobójców, ale mniejsza z tym. Jeżeli Affleck zrezygnuje, to nie będzie to miało nic wspólnego z JL. Po pierwsze, BvS nie było klapą finansową jak twierdzisz, a po drugie, Plotki o odejściu Afflecka z DCEU pojawiły się już baaaaaardzo dawno, na rok przed premierą Justice League, więc ciężko przypuszczać, by wynik finansowy JL odgrywał tutaj jakąś rolę, myślę, że Affleck sam nie wie czy chce dalej się w to bawić i rozważa tutaj kwestie czysto artystyczne, czy nie wolałby czasu poświęcić na swoje projekty i pieniądze które zarabiają filmy czy oceny filmów DCEU nie mają żadnego znaczenia, bo gość myśli po prostu nad tym w którym kierunku powinna pójść jego kariera.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2095 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:43:51 pm »
Radef powiedział, że uogólnił i, że chodziło mu o te dwa filmy, więc sprawa wydaje się wyjaśniona już została.


No i Affleck grał też w Legionie Samobójców, ale mniejsza z tym. Jeżeli Affleck zrezygnuje, to nie będzie to miało nic wspólnego z JL. Po pierwsze, BvS nie było klapą finansową jak twierdzisz, a po drugie, Plotki o odejściu Afflecka z DCEU pojawiły się już baaaaaardzo dawno, na rok przed premierą Justice League, więc ciężko przypuszczać, by wynik finansowy JL odgrywał tutaj jakąś rolę, myślę, że Affleck sam nie wie czy chce dalej się w to bawić i rozważa tutaj kwestie czysto artystyczne, czy nie wolałby czasu poświęcić na swoje projekty i pieniądze które zarabiają filmy czy oceny filmów DCEU nie mają żadnego znaczenia, bo gość myśli po prostu nad tym w którym kierunku powinna pójść jego kariera.

Tak, grał w SS kilka minut, było to tak istotne, że wcale o tym nie zapomniałem!  :cool: JL to był decydujący czynnik, po dobrym przyjęciu WW, JL miał poprawić ten wynik, a skończyło się spektakularną klęską. I nawet walory Gadot nie pomogły. Teraz już w gestii Afflecka pozostaje czy ewakuować się z tonącego statku czy iść z nim na dno. A tonąć zaczął już po premierze BvS. Żeby nie było kilka scen z BvS uważam za genialne, a JL podobał mi się bardziej niż cokolwiek od Marvela w ostatnim roku (nawet o wiele lepsze niż pusta Wojna Bohaterów).

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2096 dnia: Grudzień 30, 2017, 03:12:12 pm »
JL nie był żadnym czynnikiem, bo Affleck miał wątpliwości już na bardzo długi okres czasu przed skończeniem produkcji jak jeszcze nie mógł mieć żadnych podstaw do tego by uważać, że film mało zarobi. Jest taka strona o filmach Batmana i ona jest zazwyczaj doskonale poinformowana i ona już ponad rok temu podała, że Affleck przestanie być Batmanem. Wtedy to był pierwszy news z tego rodzaju i nikt w to nie wierzył, a okazało się to prawdą. Po BvS okręt nie tonął, wręcz przeciwnie, bo BvS miał świetny okres bo SS i WW zostały świetnie przyjęte w kinach, dlatego nie ma co dorabiać do tego drugiego dna, że Affleck rzekomo ma wątpliwości po wtopie jaką była JL, bo chodzi o coś innego, a jego wątpliwości narodziły się już dawno temu, mam wrażenie, że od czasu gdy nie mógł zrobić dobrego scenariusza do The Batman i studio zabrało mu ten projekt i powierzyło komu innemu.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2097 dnia: Styczeń 05, 2018, 01:14:25 pm »
http://www.filmweb.pl/news/Idzie+nowe+Uniwersum+DC+Comics+w+r%C4%99kach+producenta+%22Obecno%C5%9Bci%22-126441
Zmiana personalna we władzach DCEU. Ja obstawiam, że to będzie tylko czysta kosmetyka, a jedyne co się zmieni to lista płac.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2098 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:01:44 pm »
Też tak myślę.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2099 dnia: Styczeń 22, 2018, 07:40:08 pm »
Możecie się śmiać, ale patrząc na te ostatnią reklamę z Tytusem, widzę fajny potencjał na jakiś fajny seralik. Może niekoniecznie jakieś długie fromy, ale np kilka takich krótkich shortów a la pierwsze Clone Wars Tartakovskiego. I własnie z takim fajnym surowym lookiem, bez 3D polerki i pixarowych kolorów.
W sumie się dziwię czemu to jeszcze nie powstało.