trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2355 dnia: Październik 15, 2018, 12:59:43 pm »
Ucieszę się jak to będzie dobry film.

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2356 dnia: Październik 15, 2018, 01:01:10 pm »
Będzie jaki będzie, ale przecież aktor może robić dobrą robotę też w słabym filmie, i pytałem jak się zapatrujecie na Afflecka w tej roli. Reżyserować będzie Matt Reeves od Planety Małp.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2357 dnia: Październik 15, 2018, 01:12:21 pm »
Ja się zapatruję. Afleck jakimś moim ulubieńcem nie jest, ale to jest jedyny słuszny Batman jak dotąd. Strój z BVS też jest super (w JL już mniej).

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2358 dnia: Październik 15, 2018, 01:17:21 pm »
Ten trailer Hellboya to kolejny film na modłę Strażników/ Thora 3 - czyli smiesznie i kolorowo - jajca ...  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2359 dnia: Październik 15, 2018, 01:26:41 pm »
Muszą być jajca, bo inaczej wiara  będzie płakać, że nie takie jak MCU. :razz:

Offline Szekak

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2360 dnia: Październik 15, 2018, 02:30:27 pm »
Wygląda na to że Affleck jednak zagra znowu Batmana. Cieszycie się czy żałujecie?
Ja sie mega ciesze, Batfleck rulezzz. A skad info? Bo nic nie widze.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 02:37:37 pm wysłana przez Szekak »

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2361 dnia: Październik 15, 2018, 03:37:28 pm »
Reżyser sobie zrobił fotkę w jaskini Afflecka w której ma swoją kolekcje komiksów, a sam Affleck był widziany ze skryptem w siedzibie Warner Bros w dobrej kondycji fizycznej. Od przyjaciela Afflecka doszły do nas wiarygodne słuchy, że Affleck pozazdrościł Phoenixowi że ten robi fajne rzeczy z Jokerem i sam nie chce skończyć z Batmanem by jeszcze "choć raz" pokazać coś fajnego.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2362 dnia: Październik 15, 2018, 03:50:18 pm »
Również podpisuję się pod pochwałami dla Affleckowego Batmana.

W ogóle mam taki trochę kontrowersyjny pogląd na kwestię przedstawienia Gacka w filmowym uniwersum. Uważam, że aby postać w ogóle miała rację bytu trzeba by ją przedstawić inaczej niż w komiksie, podobnie jak robią to z postaciami włodarze z MCU.

Sama idea gościa popyrającego w kostiumie nietoperza w nocy aby straszyć przestępców, który dodatkowo chce być "taki straszny i poważny", jest taka głupia, że nic dziwnego, iż filmy się nie sprzedają. No bo taki Iron-man czy Cap, brzmią już o wiele poważniej niż gość z uszami nietoperza.

Ja zrobiłbym to inaczej. Batmana ale bez kostiumu. Zamiast tego marynarka, koszula, krawat lub kamizelka. Najlepiej czarne. Batman z filmowego uniwersum DC działałby w cywilu i pomagał ludziom swoimi środkami finansowymi, powiązaniami biznesowymi, działalnością filantropijną i charytatywną oraz w razie potrzeby, nocą mógłby podwinąć rękawy i obić mordy paru osiłkom. Ale w cywilu. Choć jeżeliby pokombinować (jak np. w niektórych scenach BvS było pokazane) nie musiałby nawet tego robić aby pokazać swój heroizm. Warto wspomnieć kilka scen z linków poniżej, które nie zostały tak naprawdę nigdy odpowiednio docenione, bo skupiono się na hejcie na Snydera.

Taki Batman na ekranie kina jest dla mnie o wiele bardziej wiarygodny niż debil skaczący w masce nietoperza po dachach. Może trochę za bardzo przypominałoby to Bonda, ale można by się postarać o drobne akcenty, które by oddzielały jedną idee od drugiej.






Myślę, że cytat z jednej scen z BvS na przyjęciu najdobitniej to oddaje "We just have a bad history with freaks dressed like clowns."

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2363 dnia: Październik 15, 2018, 04:06:54 pm »
To jest problem balansu między Batmanem, a Brucem. Animacja Batman TAS miała to idealnie wyważone, gdzie było odcinki, że Batman schodził na drugi plan. Poza tym tam Batman był detektywem a nie tylko gadżeciarzem za którego urządzenia wszystko robiły. Wydaje mi się, że to nie przejdzie tak jak chciał robić Snyder, którego za mocno obrzucono błotem - wszyscy chcą, aby było jak najwięcej kostiumu i akcji.

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2364 dnia: Październik 15, 2018, 04:15:05 pm »
No i tak właśnie było w JL i wydać jak się skończyło.

Z wątkami detektywistycznymi masz rację, powinno być ich więcej, a gadżetów w stylu Bonda mniej. Myślę, że to by bardzo ładnie ich różnicowało. W końcu powinni pokazać, że Bruce to świetny strateg i śledczy a nie tylko mięśnie do oklepu. Sam Affleck nadaje się do roli takiego Gacka idealnie, ale w kostiumie wygląda jak głupek. Podobnie zresztą Bale u Nolana. I nie da się tu nic zrobić aby było inaczej. Dorosły facet w stroju nietoperza... to może przejść tylko w komiksie.

Offline LucasCorso

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2365 dnia: Październik 15, 2018, 06:03:08 pm »
Tak szybko jeszcze do Hellboya wracając:

Widząc Ian'a McShane przez chwilę miałem nadzieję, że ten Hellboy dzieje się w Universum Johna Wick ;)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2366 dnia: Październik 15, 2018, 06:35:49 pm »

Antari, dawno takich bzdur nie czytałem. Gość przebrany za flagę mniej głupkowaty od postawnego gościa ubranego na czarno-szaro, z drobnymi elementami stylizowanymi na nietoperza? Nie masz widzę wyczucia co do zawieszenia niewiary i komiksowości przełożonej na ekran.


I co to za nonsens, że "dlatego filmy się nie sprzedają"? A Batmany Nolana też się nie sprzedawały?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 06:38:53 pm wysłana przez Prometeusz »

Offline Antari

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2367 dnia: Październik 15, 2018, 11:51:38 pm »
Ogranicz się na drugi raz do argumentów rzeczowych bez wycieczek osobistych, bo słabo to wygląda ;)

Tak, weteran II Wojny Światowej wzbogacony o siłę na skutek eksperymentów oraz millioner/playboy/inżynier, który radzi sobie z traumą po wypadku budując zbroję; wygląda na ekranie lepiej niż samozwańczy mściciel przebierający się za nietoperza (z maską z odstającymi uszami), modulujący głos i walczący z przestępcami bez użycia broni "bo ma zasady". Sama idea jest tak głupia, że podziwiam scenarzystów, którzy stanęli przed zadaniem przekucia tego na ekran. 

Na Batmany Nolana poszli przede wszystkim akolici Nolana, myślałem, że dawno już to ustalono? Nolan świetnie poradził sobie z villainami ale Batman był absolutnie beznadziejną postacią. Joker Ledgera to z kolei idealny przykład dobrego przekucia postaci na ekran i nie jest to Joker z komiksów. Z Batmanem nie przeszło jak dotąd za wyjątkiem prób Snydera, który swoją wizję przypłacił karierą. Tu trzeba świeżego podejścia, a nie powielania tych samych błędów. Czarnego Nick'a Fury'ego też niektórzy nie mogli przeboleć. 

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2368 dnia: Październik 16, 2018, 05:17:03 am »
Tu trzeba świeżego podejścia. Czyli jakiego? Większość Batmanów to było świeże podejście. Raz udane bardziej, raz mniej. Dlatego to wyświechtana formułka, która nie mówi nic.

Offline laf

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2369 dnia: Październik 16, 2018, 06:53:07 am »
Antari, rozumiem Twój pogląd, choć się z nm nie zgadzam i bardziej mi w tej ocenie do @Prometeusza. Ale ja nie o tym. Chodzi mi o zdementowanie podanej przez Ciebie informacji:

Joker Ledgera to z kolei idealny przykład dobrego przekucia postaci na ekran i nie jest to Joker z komiksów.
Przecież wiadomo, że Ledger wzorował swą postać na "Jokerze" Briana Azzarello, a więc jest to jak najbardziej postać z komiksu. Oczywiście Ledger, tak jak każdy inny dobry aktor, dorzucił do tej postaci wiele od siebie (dlatego jego rola wypadła tak genialnie), niemniej jednak materiał wyjściowy pochodził właśnie od komiksu.