trawa

Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 513140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2400 dnia: Październik 22, 2018, 11:38:02 am »
Mi się tam bardzo podobał, trzymał w napięciu, świetnie wykreowana postać Bullseye'a, dylematy Matta.  Ale kim jestem, żeby kłócić się z wyrocznią w postaci 8azyla.:D Mimo wszytko polecam spróbować, już pierwszy odcinek zwiastuje klimat całości, jednak potem nieraz potrafi zaskoczyć. Także Antari, jeśli nie straszne Ci negatywne zdanie 8azyliszka, to polecam choćby spróbować parę pierwszych odcinków.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2401 dnia: Październik 22, 2018, 12:38:20 pm »
Mi się tam bardzo podobał, trzymał w napięciu, świetnie wykreowana postać Bullseye'a, dylematy Matta.  Ale kim jestem, żeby kłócić się z wyrocznią w postaci 8azyla. :biggrin: Mimo wszytko polecam spróbować, już pierwszy odcinek zwiastuje klimat całości, jednak potem nieraz potrafi zaskoczyć. Także Antari, jeśli nie straszne Ci negatywne zdanie 8azyliszka, to polecam choćby spróbować parę pierwszych odcinków.
Dobrze wiedzieć. Po średniawych Defenders i gównianym Iron Fistcie wreszcie jakiś dobry serial superhero od Netflixa. Tak wogóle to DD chyba jedyny dobry serial na tę chwilę od Marvela.

Offline misiokles

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2402 dnia: Październik 22, 2018, 12:46:58 pm »
JJ jest również dobrym serialem tylko z bardzl wolnym tempem.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2403 dnia: Październik 22, 2018, 12:52:01 pm »
JJ jest również dobrym serialem tylko z bardzl wolnym tempem.
To jest problem z tymi serialami Netflixa, niektóre powinny się skończyć po 6 góra 8 odcinkach. Tymczasem z jakiegoś powodu ktoś tam gdzieś zadecydował, że każdy sezon musi mieć po te 13 odcinków przez co na chama rozwlekają fabułę o niepotrzebne wątki albo te, które tego nie potrzebują przez co mocno przynudzają. Wszystko, żeby się zmieścić w tych 13 epizodach.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 01:16:23 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2404 dnia: Październik 22, 2018, 03:35:57 pm »
Akurat w przypadku trzeciego sezonu jest tyle sprawnie poprowadzonych wątków, że 13 wydaje się dobrą ilością, akcja nie jest rozwleczona. Oczywiście na pierwszy plan wychodzi to co lubimy najbardziej, czyli Fisk kontra Matt. Reszta wątków jednak jest także ważna i wydaje się być potrzebna do opowiedzenia historii.

Offline Marvelek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2405 dnia: Październik 22, 2018, 08:52:45 pm »
DD uważam za najlepszy netflixowy serial a sezon trzeci napisany jest wręcz rewelacyjnie. To co jest najlepsze to fakt, ze mamy zupełnie autorski scenariusz, ale przy tym napisany z widocznym na każdym kroku korzystaniu z komiksowej bibliografii. W serialu widziałem inspirację Millerem, Smithem, Bendisem, Brubakerem a nawet Waidem. To bardzo ważne by odpowiednio zbilansować serial: aby fani komiksu byli zadowoleni ale jednocześnie serial trzymał w napięciu także ich.
Zarzut bazyliszka o brak strojów jest co najmniej dziwny. Z komiksowymi adaptacjami taki już jest problem: komiks jest kolorowy a projekty strojów sięgają lat 60. i 70. więc jest pstrokato. Pamiętam wywiad z Braianem Singerem, którego zapytano dlaczego w X-Men nie wprowadził oryginalnych kolorowych strojów. Odpowiedział, że początkowo stroje były kolorowe, ale kręcone sceny wyglądały groteskowo więc z nich zrezygnowano. Przykład jak ciężko wprowadzić oryginalny strój w świat filmowy to właśnie DD. Bardzo ciężko mi się było do niego przyzwyczaić a w sezonie 3 cieszyłem się z "back in black".
Idąc tokiem rozumowania bazyla, DD powinien biegać w żółtoczerwonym stroju, bo taki był jego pierwotny kostium. W tej recenzji dostrzegam coś jeszcze: patrzenie na ten serial oczami dziecka - jeżeli przez pół odcinka bohaterowie nie okładają się po mordach, to znaczy, że są dłużyzny. Takie spojrzenie to nic złego, ale po dobrym serialu oczekuję przede wszystkim wciągającej fabuły i tą otrzymałem.Co do innych seriali, to bardzo miło zaskoczył mnie 2 sezon Luke'a Cage'a. Z początku wydawało mi się, że nie będzie zbyt dobrze, ale serial pozytywnie się rozkręcił i wciągnął mnie na tyle, że czekam na 3 sezon. Bardzo dobry poziom ma wg. mnie Jessica Jones. Co do Iron Fista, to mam przeciwne zdanie o tym, że sezon 2 był lepszy niż 1. Oba sezony były kiepskie, ale w pierwszej odsłonie podobała mi się relacja między Warthem i jego siostrą, początkowo ciekawy był wątek Howarda. Podobały mi się również pierwsze odcinki. Nie wiem, czy był to celowy zabieg, czy wyszedł przypadkiem, ale koncepcja, w której Danny jest traktowany jak wariat przez to co robi i mówi była całkiem spoko. Serial szybko się jednak posypał, było dużo głupawych dialogów jak to między Dannym i Coolen podczas akcji w dokach. Drugi sezon był jeszcze bardziej żałosny, choć doceniam kilka dobrych momentów. Jak dla mnie najsłabszym serialem był Defenders - przez 4 odcinki, czyli połowę serialu próbowałem dotrwać do napisów: głupawe gadki nad chińszczyzną itp. Mam nadzieję, że nie będzie 2 sezonu, choć to w jaki sposób zakończyli 2 sezon Luke'a może wskazywać, że jednak 2 sezon dostaniemy.

Offline isteklistek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2406 dnia: Październik 22, 2018, 09:18:44 pm »
Iron Fist ma jedną wadę, że główni bohaterowie pozytywni - Dany, Colleen, negatywni - Davos są mało charyzmatyczni i niewiele się nimi udało ugrać. Za to jest bardzo mocny drugi plan Ward, Joy, Mary, nawet Misty. Gdyby więcej było drugiego planu, to mogłoby się to udać i jakoś 3 sezon dałoby się uciągnąć. Pomysł na 2 sezon z pięścią jako uzależnieniem był ciekawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 09:21:50 pm wysłana przez isteklistek »

Offline sum41

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2407 dnia: Październik 22, 2018, 09:22:09 pm »
To Luke Cage nie byl juz WYDARZENIEM KULTURALNYM oj jaka szkoda  :roll:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline radef

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2408 dnia: Październik 22, 2018, 09:24:10 pm »
Jestem właśnie po 10 odcinkach 3. sezonu "Daredevila" i jeżeli na początku miałem wątpliwości czy będzie on dobry, to im dalej, tym lepiej. Szczególnie odcinki, które dziś oglądałem (9. i 10.) to majstersztyki, pełne zwrotów akcji, ciekawej fabuły i... komiksowych nawiązań. Oby finał mnie nie zawiódł.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xShen

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2409 dnia: Październik 22, 2018, 09:44:35 pm »
Jestem po dwóch odcinkach Titans i mile mnie zaskoczył ten serial.
W komiksach DC dużo nie siedzę, ale jest brutalnie, choreografia walk nie wali tandetą. Oglądam dalej.

Offline Jutrzen

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2410 dnia: Październik 23, 2018, 07:35:53 pm »
Co do innych seriali, to bardzo miło zaskoczył mnie 2 sezon Luke'a Cage'a. Z początku wydawało mi się, że nie będzie zbyt dobrze, ale serial pozytywnie się rozkręcił i wciągnął mnie na tyle, że czekam na 3 sezon.
Nie będzie 3. sezonu. Got cancelled.

Offline OokamiG

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2411 dnia: Październik 23, 2018, 08:32:53 pm »
Pisałem o tym stronę wcześniej, także Iron Fist się skończył.

Offline Marvelek

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2412 dnia: Październik 24, 2018, 12:03:27 pm »
Nie będzie 3. sezonu. Got cancelled.
O Luku nie wiedziałem, w sumie szkoda, bo fajny serial. Twoja informacja niestety potwierdza moje obawy, że czeka nas 2 sezon Defenders.

Offline gobender

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2413 dnia: Październik 26, 2018, 07:06:32 am »
Stwórca doczeka się filmowej adaptacji.


https://io9.gizmodo.com/the-director-of-short-term-12-will-adapt-scott-mcclouds-1830006013




Oby lepszej niż sam komiks ;)

Offline Prometeusz

Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2414 dnia: Październik 29, 2018, 11:27:55 am »
Jak Wam sie Venom podobał?