trawa

Autor Wątek: De profundis - jak to dokładnie wygląda.  (Przeczytany 2183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Padishah

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« dnia: Październik 11, 2006, 09:59:07 pm »
Witam.
Mam takie ptanko, ogólnie sens łapie, że się tworzy postąc w latach 20 lub tu i teraz, no i że z jej perspektywy pisze się listy do ludzi, których dane znajde sobie gdzieś.
No i tu moje pytanie co tak dokładnie się mniej więcej pisze w tych listach?
Czy to jest na zasadzie, że pisze się wydarzenia z życia wymyślonej psotaci, swego rodzaju pamiętnik. Czy to ma być takie klimatyczne listy w stylu:
"... znowu słyszałem te dziwne odgłosy z piwnicy, coś na kształt płaczu dziecka. Wziołem lampę i powoli zaczołem schodzić na dół, skrzypieniu schodów towarzyszyło bicie zegara, była północ! Ciemność, cisza i nagle ten cień, ta twarz ... obudziłem się w łóżku, nic więcej nie pamiętam. Początkowo  myślałem, że to kolejny chory sen, ostatnio miewam ich sporo. Ale piwnica była otwarta i mogę przysiąść, że na ziemi widziałem ślady małych stóp. Mówiłem Piotrowi, ale stwierdził, że zbytnio przeżywam kryzys firmy. Pomóż mi stary jesteś moją ostatnią deską ratunku. Co mam zrobić? Na policji mnie pewnie wyśmieją"

No i ktoś mi coś odpisuje, a ja np. sobie wymyślam, że przez przypadek natrafiłem na wycinek starej gazety i ta twarz to koleś, który zabił swoje dziecko itd.
nd the ground did tremble as the king marched to war.

Offline Adam Waśkiewicz

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2006, 11:33:21 pm »
Generalnie wygląda to właśnie tak, jak opisałeś. O ile się orientuję, istniało swego czasu kilka inicjatyw mających zrzeszać graczy zainteresowanych wymianą listów (zwykłych i/lub elektronicznych) utrzymanych w konwencji gry, ale chyba wszystkie one w końcu upadły, w każdym razie nic mi nie wiadomo o tym, by aktualnie coś takiego działało.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline ghost666

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2006, 06:17:58 am »
Dokładnie tak jak napisałem - pisanie w pierwszej osobie, to to co jest w tym najlepsze, szczególnie jak sie długo gra, pisze listy późną nocą...

Ja byłbym chętny zagrać :). Jakbyś chciał to na PW.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Padishah

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2006, 06:24:25 pm »
Pamiętam, gdzieś natrafiłem na forum, gdzie była lista ludzi chyba aktualna (napewno z 2006), ale bym musiał poszukać.

Mam takie pytanko czy można to sobie LEGALNIE skądś ściągnąć, w końcu to chyba cienka broszurka za 10 zł była, to po tych 6 latach może już gdzieś to udostępnili.

No i o ile mnie pamięć nie myli to jest akcja w świecie Lovercrafta, tak ?? No jeśli tak to eee z cthulu mój jedyny kotnakt to dwie sesje zewa (współczesność i bez dziwnych rzeczy) i tyle. Książek nie czytałem, bo jakoś nie trafiły mi się w ręcę, raczej czytuję coś w stylu Zelaznego (chociąż biorąc pod uwagę ostatnie lata to w sumie już chyba tylko go, wszystko co wydał poza Amber bo nie umię znaleźć peirwszych dwóch części) no i teraz trochę na temat R-funkcji Rwaczewa (praca magisterska  ;) ).

Czy to jakiś problem jest, czy powiedzmy społeczność ludzi w to grająca w swoich listach wymienia uwagi na temat ssss'ZchaCFcv (z tego co widziałem to chyba takie tam imiona demonów sączy coś ). Nie chciałbym zrobić z siebie głupka, że podstawowych rzeczy nie znam (chociaż jest to jakiś pomysł na postać).

OK ogólnie pytanie brzmi, czy pierwsza lepsza osoba bez przygotowania merytorycznego (brak podręcznikobroszurki czy wiedzy na temat świata Cthulu) może się brać za pisanie takich listów?
nd the ground did tremble as the king marched to war.

Offline Idaan

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2006, 07:05:41 pm »
Przedwieczna Groza nie byłaby Przedwieczną Grozą, gdyby wszyscy wiedzieli o istnieniu Cthulhu& spółki. Zwykle w prozie Lovecrafta bohater dowiaduje się tylko strzępków prawdy, a i tak płaci za to szaleństwem. A jakieś zbiory opowiadań powinny być w każdej większej bibliotece.

Kiedyś ktoś mi opowiadał o DP i strasznie mi się spodobała ta idea, ale nie miałem jeszcze neta, żeby sprawdzić co i jak. Można gdzieś jeszcze kupić podręcznik? Na allegro jakoś się nie pojawia.

Offline Padishah

De profundis - jak to dokładnie wygląda.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2006, 08:19:34 pm »
To może się do nas dołączysz, nas znaczy mnie i ghosta666, bo chyba chce ale póki co na PW nie odpisał więc nie wiem na 100%. Możnaby spróbwać. Na początku np. mailem, a później na ręczne przejść (ale ostrzegam mam pismo doktorskie).

Co do literatury nie wątpie, że jest dostępna, ale jakoś nigdy nie miałem okazji sięgnąć po nią.

No patrz no i właśnie o takie coś chodzi, że nawet nie wiem co to ta Przedwieczna Groza jest, samo Cthulhu w sumie też  :roll:
nd the ground did tremble as the king marched to war.

 

anything