Autor Wątek: CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?  (Przeczytany 3663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Sarnecki

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« dnia: Październik 23, 2003, 10:09:05 pm »
Mam pytanie,jeśli byś miał dziecko/ masz dziecko powiedziałbyś / powiedziałabyś mu o RPG?

Offline Petra Bootmann

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2003, 10:20:31 pm »
Wiesz, to chyba normalne... "Nie, nie możemy ci powiedzieć dlaczego spraszamy znajomych i opowiadamy sobie bajki przy świeczkach". Jak każde inne hobby. I lepiej, żeby dzieciak coś robił, a nie ćpał pod blokiem. I obojętne czy jest to rpg, brydż, wędkowanie czy żeglarstwo. A delikatne "monitorowanie" hobby już należy do wychowania
zucam kamieniem.

Offline Adam Waśkiewicz

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2003, 08:00:59 am »
Zaiste, powiedziałbym dziecku swemu o RPG. Zresztą chyba nie trzebaby mówić, przecież nie jest to hobby, z którym możnaby jakoś kamuflować się przed dzieckiem - klaser ze znaczkami można schować w szafie, ale z grupą znajomych raczej nie da się tego zrobić.

 Prawdę powiedziawszy, kwestia wydaje mi się zupełnie sztuczna.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Hex

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2003, 10:07:56 am »
Stary to nie mówieniu np. dziecku o czymś czy komukolwiek brzmi znów jako nasza wina i ukrywanie się aby ludzie nas ... nie wiem co śadzili oceniali czy ... czuli się gorsi (zazdrscili) RPG to hobby a nie satanizm czy coś takiego
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Krzysztof Sarnecki

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2003, 05:15:38 pm »
Założe się że kilka osób by nie powiedziało , a wiecie dlaczego "To zabiera czas, dziecko powinno się uczyć a nie grać w jakieś dziwne rzeczy...". Tak mówiła matka mego koleki ze starej klasy.

Offline Krall Arrakis

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2003, 10:18:32 am »
Uważzam że np. moje dziecko powinno wiedzieć o rpg. Rpg powinno się rozszerzać, coraz więcej osób się interesować tym. Sama bym zabierała dzieciaka na sesjie. Rpg jest cudowne. :D nawet jeśli w czsie wczorajszej sesji złamałam se prawą rękę i teraz wszystko muszę robić lewą.

Offline High Elf

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2003, 02:28:55 pm »
Już to powiedziałem - mojemu młodszemu bratu. Miał on wtedy 5 lat i się mnie spytał czemu my gramy w gry planszowe. Nie jest to mój syn ale zawsze dziecko. A swojemu dziecku napewno bym powiedział.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Blacklotos

  • Gość
CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2003, 12:32:08 pm »
Ja bym nie powiedział. Bałbym się, że zamiast sie uczyć będzie zajmowało się tym czym ja jak byłem młody :). Ale tak serio to ja mysle, że jak ja będe miał dzieci to rpg będzie tak oczywistą sprawą jak kino czy komputer.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2003, 01:31:55 pm »
Usuwam z przykazu Adama Waśkiewicza!

Offline Oski86

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2003, 07:16:39 pm »
Powiedziałbym, jak najbardziej. Nie ma się czego wstydzić, czy z czym kamuflować. Normalne hobby ot co.
e are all gonna die anyway...

Offline High Elf

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2003, 07:54:40 pm »
Normalne hobby... Jednak przez wielu postrzegane jako satanizm lub zwyrodnienie.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Mariano

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2003, 06:10:59 pm »
Oczywiście, że powiedział bym o rpg. Przynajmniej dziecko rozwijało by swoją wyobraznie, zaczeło czytać książki (które nie są cienkie  :twisted: ), poznawało nowe słownictwo, dokształcało by się poszukując np nieznanych mu słów w różnych słownikach lub musiał by się troche zainteresować historią by wiedzieć co to sakiewka, puklerz...
i]Redaktor:[/i] www.mtgnews.pl

Offline Kupa Sarneckiego

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2003, 08:05:08 pm »
O jaką sytuacje chodzi w odpowiedzi 3

Offline Oski86

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2003, 03:52:43 pm »
Np. Twoje dziecko popełni samobójstwo albo przestanie cię uznawać za wzór do naśladowania bo stwierdzi
- Ale głupi ten mój rodzic
e are all gonna die anyway...

Offline Boodzik

CZy wytumaczysz / wytłumaczyłeś dziecku co to RPG ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2003, 04:08:32 pm »
Nie widzę sensu, żeby punkty 4 i 5 były osobno. To ankieta o procentowym udziale płci pięknej w RPG?
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

 

anything