Autor Wątek: ...Gdzie sie podziały...  (Przeczytany 2592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Killah

...Gdzie sie podziały...
« dnia: Październik 24, 2003, 02:07:55 pm »
Temat ten zakładam w związku z zamknietym już głosowaniem organizowanym przez Krakowski Klub Komiksu, na stronie www.k03.prv.pl, a dokładnie o jego XII kategorię, czyli "Najlepsza strona internetowa". Chodzi o to, że przez długi czas trzy pierwsze miejsca okupowały strony: www.wilq.pl,  www. wrak.pl i www.x-men.pl. Dzisiaj dowiedziałem się, że już po zamknięciu głosowania stronie www.x-men.pl odjęto ok 130 głosów (!)  - wczoraj około godz. 23:30 była jeszcze druga  z kilkoma głosami straty do lidera, który miał tych głosów niewiele ponad 270. Od znajomego należącego własnie do KKK dowiedziałem sie, że wielokrotne głosy oddane z jednego adresu IP sa kasowane na bieżąco, więć prosiłbym kogoś kompetentego o wyjasnienie, dlaczego  odjęcie tak dużej liczby punktó miało miejsce juz po zamknięciu głosowania.

Gwoli scisłości, nie próbuje tutaj nikogo oskarżać o jakiekolwiek przekręty, prosiłbym tylko o rozjasnienie całej sytuacji.
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline Wojtpil

Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2003, 08:54:21 am »
Nistety afera goni aferę to polska codzienność. Wystarczy włączyć tv, czasem internet ...
Prawdy nigdy nie poznamy
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline mykupyku

...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2003, 09:33:31 am »
opyright by mykupyku

SAD

  • Gość
...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2003, 10:27:01 am »
Zaraz zaraz, kasowane wielokrotne głosy z tego samego IP? A jak mój brat chciał podać swoje nominacje z tego samego kompa, co ja podawałem, to wyświetlił się komunikat, że ponowny głos z tego kompa będzie możliwy dopiero za 24 godziny. Czy we właściwym głosowaniu już tego nie było?

Offline Killah

...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2003, 08:00:36 pm »
Ok, chłopaki- ogromne dzięki za odzew. Dzisiaj odbyłem sobie miłą pogawedkę (zero ironii) z Kamilem Śmiałkowskim( pozdrawiam!), który wyjasnił mi, co i jak, co jednak nie znaczy , że całkowiecie sie zgadzam z tym, co powiedział. Dowiedziaęłm się, że na Avalon w czwartek ok. 23:30 wplynelo ok. 50 glosow, co bylo dla organizatorow  - wedlug nich przynajmniej - plebiscytu oznaka, że były to głosy osób postronnych i nie miały one racji bytu, więc zostały usuniete, pomimo, ze pochodzą z różnych IP. Ani z  mojej ani Avalonu strony nie mamy żadnych pretensji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to poprostu zabawa i jako taka powinna byc przyjemnością, a nie pretekstem do skakania sobie nawzjem do gardeł.


BTW. Sobota na MFK rzadzi :)
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2003, 10:39:29 pm »
na przyszłośc lepiej rozróżniać Avalonowców od tych co na Avalon głosują... ale już po sprawie więc nie ma co się rozwodzić.
p.s. sobota na MFK to je to  :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

SAD

  • Gość
...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2003, 12:22:02 pm »
Cytat: "Killah"
Dowiedziaęłm się, że na Avalon w czwartek ok. 23:30 wplynelo ok. 50 glosow, co bylo dla organizatorow - wedlug nich przynajmniej - plebiscytu oznaka, że były to głosy osób postronnych i nie miały one racji bytu, więc zostały usuniete, pomimo, ze pochodzą z różnych IP.
Aha, czyli głos każdego kto zagłosował o tej godzinie został usunięty. Bo o tej godzinie przecież osoby "niepostronne" nie głosowały. Super. Moje szczęście, że głosowałem wcześniej. Ciekaw tylko jestem, czy ci, których głosy niesłusznie usunięto, też uważają to za zabawne. Tyle mojego rozwodzenia się (chyba, że ktoś odpowie).

Offline Killah

...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2003, 02:02:53 pm »
SAD: ja sie tym przestałem przejmować - jak już mówiłem, jest to plebiscyt organizowany KKK (choć skądinąd wiem, że o tym, któe głosy zostają usuniete decyduje monsieur Obważanek) , więc to oni "rzondzom". - czy nam się to podoba, czy nie. Notabene było tez ponoć sporo głosów oddanych na tylko 1 kategorie...
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
...Gdzie sie podziały...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2003, 03:47:19 pm »
to była tylko zabawa i tak też ją traktujmy. nie ma się co rozwodzić nad tym jak przebiegało głosowanie. to nie były zawody o Puchar Świata :wink:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

 

anything