trawa

Autor Wątek: Zrób to sam  (Przeczytany 1960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ketruk

Zrób to sam
« dnia: Październik 24, 2003, 04:04:35 pm »
Ostatnio we Wrocławiu widziałem w sklepie plastikową Wicht elves(była zrobiona całkiem nieźle) i nie tylko, co myślicie o odlewaniu figurek z formy i ile coś takiego kosztuje? Potrzebuje wiekszą ilość Chaos warhound, jeśli ktoś z was sam wykonuje formy lub wie kto coś takiego robi niech daje znać.

Offline Boodzik

Zrób to sam
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2003, 04:34:12 pm »
Takich tematów było już chyba kilka na forum. To po pierwsze. Po drugie:
http://www.inkluz.pl/inkluz48/main/felietony.html
Po trzecie: odlewanie dużej ilości figurek to w pewnym sensie piractwo.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline pyrek

Zrób to sam
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2003, 05:20:14 pm »
nie na wlasny uzytek do gry towarzyskiej. Na turniejach jest to zabronione (przynajmniej tych oficjalnych GW), zabronione jest tez sprzedawanie takich figurek. Ale zdazalo sie, ze w sklepach sie takie pojawialy (np. w Kazimierzu dolnym widzialem), albo, ze ktos sobie odlewal 120 szkieletow...
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline Barek

Zrób to sam
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2003, 05:35:11 pm »
ja tam nigdy nie widziałem takiego zakazu na turnieju...

a co do linków to poszukaj sobie na internecie, jest kilka stron temu poświęconych. Są to strony po polski. Wpisz  w wyszukiwarce słowa odlewanie figurek
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline veyDer

Zrób to sam
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2003, 05:51:12 am »
Na oficjalnych turniejach GW można mieć tzw. 'scratch-build', czyli konwersje wykonane całkowicie od podstaw. Jedynym warunkiem jest, aby COŚ w tej figurce było GW (np. czaszka na podstawce :D)
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline [Xavier]

Zrób to sam
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2003, 08:02:35 am »
Cytat: "veyDer"
Na oficjalnych turniejach GW można mieć tzw. 'scratch-build', czyli konwersje wykonane całkowicie od podstaw. Jedynym warunkiem jest, aby COŚ w tej figurce było GW (np. czaszka na podstawce :D)


A nie wystarczy, że figurka jest pomalowana / sklejona / itp. produktami GW?
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline Raistlin

Zrób to sam
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2003, 08:46:49 am »
dobre :D

"panie sedzio prosze powachac, tylko wasze farbki  ikleje tak smierdza, nie ma innnych tak smierdzacych produktow dostepnych na naszym rynku(i nie tylko)- wniosek ten model zostal sklejony i pomalowany waszymi produktami.........." :lol:
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Barek

Zrób to sam
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2003, 12:21:12 pm »
Cytat: "veyDer"
Na oficjalnych turniejach GW można mieć tzw. 'scratch-build', czyli konwersje wykonane całkowicie od podstaw. Jedynym warunkiem jest, aby COŚ w tej figurce było GW (np. czaszka na podstawce :D)


No dobrze, ale czy w naszym kraju są jakieś oficjalne turnieje GW?
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline High Elf

Zrób to sam
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2003, 02:21:22 pm »
Wiecie, jak dla mnie to jest to nie fair dla uczciwych graczy którzy na garstkę nowych sił wydają setki złotych...
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline veyDer

Zrób to sam
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2003, 04:43:15 pm »
Nikt im nie każe...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Barek

Zrób to sam
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2003, 04:48:37 pm »
Cytat: "High Elf"
Wiecie, jak dla mnie to jest to nie fair dla uczciwych graczy którzy na garstkę nowych sił wydają setki złotych...


Co to znaczy uczciwość?

W większości wypadków ludzie mają oryginalne figurki, gdyż jest łatwiej je kupić niż je odlać, oraz ze względów estetycznych. Nie sądzę, żeby ktoś miał takie figurki ze względów ideologicznych.

Odlanie figurki jest kłopotliwe i dlatego mało kto to robi, ponadto figurka odlana nie wygląda pewnie tak dobrze jak orginał (o ile oryginał tak wygląda :) ).

Ja będę teraz sobie robił charioty beastmenów i postaram się skopiować a potem przerobić lekko kopie dzików orkowych. Wypróbuję ten sposób, który rzucił któryś z forumowiczów - z malowaniem trawki jako sierści...

Czy ktoś zna nieśmierdzące metody odlewania figurek, bo te silikony ponoć śmierdzą...
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline Gotrek

Zrób to sam
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2003, 06:21:14 pm »
Ja zachecilem ostatnio kumpla do WFB. Gra mu sie podoba, ale nie chce mu sie placic takiej kasy :D Zamierza wiec robic odlewy. Ja tez bede musial je robic, bo zanim dostane 76 slavow z V ed. to chyba 7 ed. sie skonczy... :? Jesli macie jakies rady dla poczatkujacyh to nie wstydzcie sie ;) Jakis niesmierdzacy sposob bardzo mile widziany :D
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline Boodzik

Zrób to sam
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2003, 06:38:23 pm »
Nieśmierdzące? No nie wiem... Moja rada: rób formy w jakimś dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Latem najlepiej na swierzym powietrzu. A jako materiał na pozytywy bardzo dobrze sprawdza się poxilina.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline High Elf

Zrób to sam
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2003, 06:56:08 pm »
No tak, mniej kłopotu ale tak naprawdę odlew kosztuje duużo mniej. Zresztą nie moja sprawa ja po prostu staram się was przekonać że... Po otworzeniu blistera masz taką... Podnietę że to w ogóle żaden narkotyk chyba nie dorówna. A z odlewów tego raczej nie czujesz.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Barek

Zrób to sam
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2003, 07:02:26 pm »
Cytat: "High Elf"
No tak, mniej kłopotu ale tak naprawdę odlew kosztuje duużo mniej. Zresztą nie moja sprawa ja po prostu staram się was przekonać że... Po otworzeniu blistera masz taką... Podnietę że to w ogóle żaden narkotyk chyba nie dorówna. A z odlewów tego raczej nie czujesz.


A kolega to często bierze narkotyki  :D
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

 

anything