Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 31, 2013, 12:02:37 pm »

Czytałem różne rzeczy na "Paradoksie". Zazwyczaj takie, do których dawałeś tutaj linki. Wśród nich były rzeczy słabe i rozpaczliwie słabe.
Wypowiadasz się w swoim imieniu czy imieniu wszystkich forumowiczów?
Z doświadczenia wiem, że na polecanej przez Ciebie stronie publikowane są rzeczy o jakości żenująco niskiej.
Aaaa! Jednak to Twoje prv zdanie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 31, 2013, 12:48:08 pm »
N.N. Cieszy mnie Twoja szczerość w kontekście mojej osoby, a przy okazji czuję się wielce zaszczycony, że tak znany znawca jak Ty zechciał poświęcić odrobinę swego arcycennego czasu na co najmniej pobieżne zlustrowanie tekstów zamieszczonych na "Paradoksie" (przy czym od żadnego z nich się nie odżegnywałem; najwyraźniej pamięć po raz kolejny Cię zawodzi). A Twoja troska o dobre poczucie potencjalnych czytelników wspomnianego serwisu wręcz rozczula.

Niemniej mimo wszystko jeszcze raz pozwolę sobie wstępnie zachęcić do lektury przynajmniej niektórych propozycji w ramach "Czerwca ze Stali" - np. wywiadów z twórcami, którzy odcisnęli istotne piętno na mitologii Kal-Ela.

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 31, 2013, 02:00:51 pm »
Wypowiadasz się w swoim imieniu czy imieniu wszystkich forumowiczów?  Aaaa! Jednak to Twoje prv zdanie.
Nie wiem, czy zauważyłeś zdanie w moim podpisie:"Jedno spojrzenie na komiks - moje własne". Zawsze wypowiadam się w moim imieniu, a już na pewno wtedy, kiedy wyrażam oceny czegoś. Jedną z rzeczy, jakie użytkownicy tego forum bronią najzajadlej, jest ich prawo do wyrażania własnych opinii nawet wtedy, gdy mówią o czymś, na czym się absolutnie nie znają. Też broniłeś takiego prawa. Skąd wieć pomysł, że moją wypowiedź nalezy skwitować piszac "Aaaa!". Własciwsze byłoby w tym miejscu sakramentalne "Nie znasz się". Polecam.

Offline Szekak

Odp: Superman
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 31, 2013, 03:43:24 pm »
N.N. Cieszy mnie Twoja szczerość w kontekście mojej osoby, a przy okazji czuję się wielce zaszczycony, że tak znany znawca jak Ty zechciał poświęcić odrobinę swego arcycennego czasu na co najmniej pobieżne zlustrowanie tekstów zamieszczonych na "Paradoksie" (przy czym od żadnego z nich się nie odżegnywałem; najwyraźniej pamięć po raz kolejny Cię zawodzi). A Twoja troska o dobre poczucie potencjalnych czytelników wspomnianego serwisu wręcz rozczula.

Niemniej mimo wszystko jeszcze raz pozwolę sobie wstępnie zachęcić do lektury przynajmniej niektórych propozycji w ramach "Czerwca ze Stali" - np. wywiadów z twórcami, którzy odcisnęli istotne piętno na mitologii Kal-Ela.
Chętnie poczytam te teksty, tylko małe pytanko, jak coś się będzie pojawiać, będzie info na facebooku?

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 31, 2013, 06:31:51 pm »
Taką praktykę dotąd stosowano, więc pewnie tym razem też tak będzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 06:37:11 pm wysłana przez Nawimar »

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:23:58 am »
Jak podaje DC Multiverse, IGN umieściło swoją listę 25 najlepszych komiksów z Supermanem.

http://uk.ign.com/articles/2013/06/05/top-25-superman-stories?page=1

Miło, że All Star Superman tak wysoko.

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:29:36 pm »
W Superman - Action Comics Vol. 1: Superman i Ludzie ze Stali. Jest chyba pomieszanie stronami. Wygląda to tak: Pomiędzy stroną gdzie Superman stoi w fortecy Braniaca i patrzy na Ziemię, a stroną gdzie jest okładka jak Superman jako dziecko jest wysyłany z Kryptona jest strona z polowaniem Nimroda na Wyspie Dinozaurów. Wątek z polowaniem jest kontynułowany po "Pieśń rakiety" w historii " Kiedy Superman nauczył się latać".


http://i41.tinypic.com/1rxb1j.jpg
http://i44.tinypic.com/19bp4.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 12:56:23 pm wysłana przez isteklistek »

Offline mummu

Odp: Superman
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 11, 2013, 01:09:49 pm »
W Superman - Action Comics Vol. 1: Superman i Ludzie ze Stali. Jest chyba pomieszanie stronami. Wygląda to tak: Pomiędzy stroną gdzie Superman stoi w fortecy Braniaca i patrzy na Ziemię, a stroną gdzie jest okładka jak Superman jako dziecko jest wysyłany z Kryptona jest strona z polowaniem Nimroda na Wyspie Dinozaurów. Wątek z polowaniem jest kontynułowany po "Pieśń rakiety" w historii " Kiedy Superman nauczył się latać".

mój już czeka w paczkomacie
dam Ci wieczorem znać czy masz unikalny numer  :biggrin:

Offline peta18

Odp: Superman
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 11, 2013, 01:10:03 pm »
W Superman - Action Comics Vol. 1: Superman i Ludzie ze Stali. Jest chyba pomieszanie stronami. Wygląda to tak: Pomiędzy stroną gdzie Superman stoi w fortecy Braniaca i patrzy na Ziemię, a stroną gdzie jest okładka jak Superman jako dziecko jest wysyłany z Kryptona jest strona z polowaniem Nimroda na Wyspie Dinozaurów. Wątek z polowaniem jest kontynułowany po "Pieśń rakiety" w historii " Kiedy Superman nauczył się latać".


http://i41.tinypic.com/1rxb1j.jpg
http://i44.tinypic.com/19bp4.jpg
Mi sie wydaje ze te 2 strony to "zajawka". Ale nie czytalem jeszcze, przekartkowalem tylko.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 11, 2013, 02:01:44 pm »
Trochę to trwało, ale niby się wszystko zgadza, jeżeli chodzi o treść. Action Comics Vol. 8 kończy się dwiema stronami z Nimrodem, gdzie jest wyraźnie napisane "Prolog", w polskim wydaniu pominięto pasek z tym napisem. Nie wiem, czy tak jest w oryginalnym wydaniu HC, ale kolejność zeszytówek Action Comics nie pokrywa się z chronologią wydania zbiorczego w polskim wydaniu.   

Offline kelen

Odp: Superman
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 11, 2013, 02:18:36 pm »
Jak to kolejność się nie zgadza? Jaka jest w polskim wydaniu?
EDIT! Cytuję, co odpowiedział mi Tomek Sidorkiewicz w sprawie kolejności. Wszystko jest ok:

Cytuj
Tak, kolejność zesztówek nie odpowiada zawartości tomu - wydawca w USA   umieścił historię z Metropolis w jednym wątku, historię Kuberta osobno, a   dodatki do zeszytów na końcu. Egmont przedrukowuje za wydaniem   oryginallnym.
I w kontekście tamtych dwóch stron
Cytuj
  Zakonczenie jednego z zeszytów. Poźniej pierwsza plansza z dinozaurem   (Could you kill a bulletproof man), pozniej druga (there's no such thing   as bulletproof), a potem okladka kolejnego zeszytu.

Dobrze jest. 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 04:04:19 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 11, 2013, 04:22:17 pm »
Dzięki za informacje, wszystko zostało rozwiazne. Nie ma teorii spiskowej, nie ma żadnych zgrzytów.

Offline Tai

Odp: Superman
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:31:34 pm »
Na początku gdy Egmont zapowiedział Supermana to nie istniała numeracja tego tomu. Nawet na wcześniejszych fotkach nie było napisu '' Tom 1 ''. Albo zmienili zdanie, albo nie informowali o tym, że wydadzą kiedyś tom 2. Myślałem, że to tylko taki jednorazowy komiks z okazji filmu '' MOS ''. Egmont był nastawiony tylko na Gacka, a wychodzi, że możemy dostać jeszcze inne komiksy o Supermanie. Ciekawe tylko co będzie w drugim tomie. Kontynuacja z '' Action Comics '' lub zaczerpną materiał z drugiej serii '' Superman ''. W końcu w tym tomie pozbyli się napisu '' AC ''. Liga Sprawiedliwości też ma mieć numer 1. Można z tego wywnioskować, że na razie Egmont będzie w ramach kolekcji '' Nowe DC Comics '' korzystać tylko z czterech lub pięciu serii. Oczywiście są to tylko moje przypuszczenia.

Offline kelen

Odp: Superman
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:50:46 pm »
Z tego co się dowiedziałem, dodanie numeracji do AC oznacza to, że będzie kontynuowane i na pewno będzie wydana całość Morrisona.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:13:17 pm »
Też mi się tak wydaję. Zwłaszcza, że druga seria z Kal-Elem ("Superman vol.3") rozgrywa się pięć lat później niż "Action Comics vol.2" (czyli lepiej wydać po kolei Granta M.), a ponadto nie zebrała zbyt pochlebnych opinii. Już bardziej stawiałbym na debiutujący obecnie trzeci miesięcznik - "Superman Unchained" - tworzony przez Scotta Snydera i Jima Lee. O ile rzecz jasna Egmont dalej będzie kontynuował wątek Człowieka ze Stali.