Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 23, 2013, 05:42:26 pm »
Ale najgorsze była chyba jednak symbolika Chrystusowa, przekazywana z subtelnością kolanoskopii.
Tak się czepiasz filmu, jakbyś faktycznie wziął udział w jakiejś drodze krzyżowej, a nie w seansie kinowym. "Człowiek ze stali" jest dobrze wyważony i ta symbolika w ogóle nie razi (było nie było można to też uznać za nawiązania do chociażby "Kingdom Come").

Offline Weil Deshalb

Odp: Superman
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 23, 2013, 07:02:12 pm »
Tak się czepiasz filmu, jakbyś faktycznie wziął udział w jakiejś drodze krzyżowej, a nie w seansie kinowym. "Człowiek ze stali" jest dobrze wyważony i ta symbolika w ogóle nie razi (było nie było można to też uznać za nawiązania do chociażby "Kingdom Come").

Dla mnie ta symbolika była jednak źle wyważona. I faktycznie czułem się, jakbym oglądał drogę krzyżową (mój kumpel żartował, że w sequelu Superman będzie musiał się zmierzyć z deskami i gwoźdźmi z kryptonitu. A całość wyreżyseruje Mel Gibson). W scenie
Spoiler: pokaż
w kościele
nawet spodziewałem się, że Clark powie: "Hm... A co by zrobił mój poprzednik?". A gdy
Spoiler: pokaż
Superman ułożył się w niby-ukrzyżowanej pozycji
parę osób na sali - w tym ja i mój kumpel - ryknęło śmiechem, a ja mruknąłem pod nosem: "Truly, this man was the son of Krypton".
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:28:34 pm »
Dla mnie ta symbolika była jednak źle wyważona. I faktycznie czułem się, jakbym oglądał drogę krzyżową (mój kumpel żartował, że w sequelu Superman będzie musiał się zmierzyć z deskami i gwoźdźmi z kryptonitu. A całość wyreżyseruje Mel Gibson). W scenie
Spoiler: pokaż
w kościele
nawet spodziewałem się, że Clark powie: "Hm... A co by zrobił mój poprzednik?". A gdy
Spoiler: pokaż
Superman ułożył się w niby-ukrzyżowanej pozycji
parę osób na sali - w tym ja i mój kumpel - ryknęło śmiechem, a ja mruknąłem pod nosem: "Truly, this man was the son of Krypton".
Mam wrażenie, że to Ty chcesz ukrzyżować "Człowieka ze stali", wbijając w niego kliny swoich uprzedzeń, braku dobrej woli i niepotrzebnych skojarzeń. Ten film jest dobrze zrobiony i dopiero po zaakceptowaniu tego faktu można dyskutować dalej. Ja na przykład uważam, że przybrany ojciec Clarka zrobił mu pranie mózgu i w konsekwencji sprawił, że biedak będzie miał wyrzuty sumienia do końca swojego długiego życia. Z drugiej strony wiadomo przecież, że Superman (tak jak Chrystus) jest Żydem. W wymiarze symbolicznym judaizm wyraźnie odcina się tutaj od katolicyzmu, który unieszczęśliwia ludzi, ponad miarę obciążając ich sumienia. :idea: 

Offline Weil Deshalb

Odp: Superman
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 23, 2013, 11:04:12 pm »
Mam wrażenie, że to Ty chcesz ukrzyżować "Człowieka ze stali", wbijając w niego kliny swoich uprzedzeń, braku dobrej woli i niepotrzebnych skojarzeń.

E, bez przesady. Po prostu film - i jego łopatologiczna symbolika - mi się nie spodobał, to wszystko. Ale metafora bardzo zgrabna!

Cytuj
Ja na przykład uważam, że przybrany ojciec Clarka zrobił mu pranie mózgu i w konsekwencji sprawił, że biedak będzie miał wyrzuty sumienia do końca swojego długiego życia.

I tu się zgodzę,
Spoiler: pokaż
poświęcenie Jonathana
było zupełnie niepotrzebne.

Cytuj
Z drugiej strony wiadomo przecież, że Superman (tak jak Chrystus) jest Żydem. W wymiarze symbolicznym judaizm wyraźnie odcina się tutaj od katolicyzmu, który unieszczęśliwia ludzi, ponad miarę obciążając ich sumienia.

Ciekawa teoria.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline peta18

Odp: Superman
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 24, 2013, 06:37:01 am »
Bylem w kinie wczoraj i przyznac musze, ze z tak prostej komiksowej historyjki wycisnieto calkiem zgrabny dramat sf. Jezeli chodzi o filmy Snydera to The Watchmen (Ultimate Cut) to Supek nie przebije, ale jest bardzo dobrze. Symbolika judeo-chrzescijanska, az tak bardzo nie razi, pewnie nie zwrociłbym na nia uwagi gdyby nie wpisy na forum :) Poza tym nie kazdy musi wiedziec, ze np. El to bog Abrahama i zwrocic szczegolna uwage, ze Kal-El ma 33 lata. Razi za to lokowanie produktu - juz wiem, ze najlepszy aparat to Nikon D3 ;)

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 24, 2013, 03:39:13 pm »
The Watchmen (Ultimate Cut)
Czy to ukazało się u nas na DVD?

Offline SirBlackheart

Odp: Superman
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:15:48 pm »
Czy to ukazało się u nas na DVD?


U nas, niestety, nie. A powinno, bo to, moim zdaniem, jedyna słuszna wersja tego filmu.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:16:27 pm »
co straciłem posiadając zwykłą wersję?

Offline SirBlackheart

Odp: Superman
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:18:50 pm »
Kilka ważnych scen, w tym arcyważną ze starym Puchaczem i jej reperkusje. Sporo dobrych scen przy kiosku (młody komiksiarz i marudny kioskarz), wmontowaną w całość "A Tale Of Black Freighter", etc. Sceny na Marsie są chyba też nieco bardziej rozwinięte. 

Offline peta18

Odp: Superman
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:34:17 pm »
Czy to ukazało się u nas na DVD?
Niestety zeby obejrzec te wersje pozostaje albo wydanie oryginalne (niestety nie ma polskich napisow na wydaniu angielskim DVD/Blu Ray) albo zrodla "alternatywne". A mysle, ze naprawde warto.

PS. co do Supka, to niestety chrastianistyczny motwy upada na koncu w ostatniej scenie z Zodem :) Czytalem wiele opini, ze film jest za dlugi i przez to w pewnym momencie nuzy, osobiscie wogole tego nie odczulem, jak dla mnie moglby byc jeszcze dluzszy :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:35:45 pm »
Duży spoiler, ale tutaj wszystko opisane:


http://film.org.pl/dir_cut/watchmen.html

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:44:57 pm »
Czytalem wiele opini, ze film jest za dlugi i przez to w pewnym momencie nuzy, osobiscie wogole tego nie odczulem, jak dla mnie moglby byc jeszcze dluzszy :)
A ja, szczerze mówiąc, mam ochotę pójść na "Człowieka ze stali" jeszcze raz. :)

A tych "Strażników" w rozszerzonej wersji to też muszę kiedyś koniecznie obejrzeć.

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 24, 2013, 04:55:25 pm »
Ja widziałem "Man of stell" dopiero raz. Ciężko powiedzieć coś błędach, lukach i nielogicznych zachowaniach po pierwszym razie. Wydaje mi się, że film jest przemyślany i ciężko będzie doszukać się błędów :
Spoiler: pokaż
np. scena śmierci Johnatana wydaje mi się jak najbardziej uzasadniona i nie widzę w niej patosu, bo cały czas ojciec wmawiał Klarkowi, że niepowinien się ujawniać, powinien przemyśleć swoje postępowania odnośnie ratowania innych. Jeżeli ojciec chciałby, aby Klark go uratował, to stałby się dla niego niewiarygodny w tym, co mówi i wtedy pojawił by się klops - możesz innych poświęcać w imię wiekszego dobra, ale mnie to jednak uratuj. Ta scena i jej uzasadnienie wydaje mi się o wiele bardziej złożone dla całej koncepcji filmu.

Offline Itachi

Odp: Superman
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 24, 2013, 06:30:59 pm »
Czy może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi z tą promocją Atom Comics z darmowym komiksem All Star Superman?
To jest tylko jeden zeszyt?

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 24, 2013, 07:37:32 pm »

W tym przypadku jest to chyba wydanie specjalnie zrobione do promocji filmu.Ogólnie jest coś jeszcze takiego jak Free Comic Book Day - co roku każde wydawnictwo na początku maja rzuca jednozeszytowe wydanie jakiegoś swojego komiksu do wzięcia za darmo podczas zakupów w sklepie komiksowym i na początku właśnie mi się skojarzyło z tym wydarzeniem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything