trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 205243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Superman
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 02, 2015, 11:23:38 pm »
Dla tych co chcą przeczytać fajnego Supermana i fajne DC, polecam poczytać Injustice.


Oto, dlaczego: http://www.newsarama.com/23129-top-moments-from-tom-taylor-s-injustice-gods-among-us-run.html

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 02, 2015, 11:38:41 pm »
Dla tych co chcą przeczytać fajnego Supermana i fajne DC, polecam poczytać Injustice.


Oto, dlaczego: http://www.newsarama.com/23129-top-moments-from-tom-taylor-s-injustice-gods-among-us-run.html
Kruca, tyle ludzi lubi tę serię, aż dziw, że nasi rodzimi się nią nie zainteresują. Kawał solidnego elseworlda, który cholernie wciąga.

Offline Holsten

Odp: Superman
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 26, 2015, 08:20:34 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Superman
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 24, 2015, 11:41:09 am »
Co byście polecili z odstępnych po Polsku albumów dla totalnego laika w temacie Supermana? Własnie kończę "blu-rayowy maraton" ze wszystkimi częściami Supermana i tak mnie naszło na jakąś historię komiksową. Nie chce się zagłębiać w całe uniwersum, więc dobrze byłoby, gdyby była to jakaś zamknięta całość, może być bardzo kosmiczna i z kryptonitem, bo takie były w czasach TM Semic jeśli dobrze pamiętam heh.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 24, 2015, 11:58:28 am »
Superman 1/90 i 1-4/91
Superman: Na wszystkie pory roku
All Star Superman

Dla mnie najlepsze komiksy z Supermanem jakie u nas wyszły.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 24, 2015, 12:01:10 pm »
Ja z sentymentu poleciłbym "Time and time again", ja wiem, że to był chaos, ale jaki piękny chaos  :lol:


Superman 5/93 do (chyba) 8/93.
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 24, 2015, 12:16:14 pm »
podbijam oba posty (zwłaszcza pierwszą linijkę postu Ramireza) i dorzucam Superman 11-12/91
ale tak serio to byłem swego czasu sporym fanem Supcia ale poza Semicami nie znajduję po polsku czegoś co by mi się wbiło w pamieć...

to prawdopodobnie wina Batmana, ale Supek tak jakoś na trzecim planie u nas...

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 24, 2015, 12:24:40 pm »
dorzucam Superman 11-12/91

Aż taka dobra ta historia z Brainiaciem? Nie pamiętam jej w ogóle... Może rozejrzę się za nią na allegro.

A historia "Blackout" dobra jest? Nie pamiętam, czy mi się podobała, czy tylko dobrze się zapowiadała, ale rozczarowała. Też kiedyś nosiłem się z zamiarem kupienia tego, ostatecznie nie kupiłem, ale wciąż chodzi mi po głowie.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 24, 2015, 12:30:10 pm »
Dość nietypową jak na Supermana opowieścią okazało się "Czerwone Szkło" (nr 9-10/1993). Sporo pozytywnych emocji odczuwałem również przy lekturze "Rządów Supermanów" (1-10/1996). Chociaż akurat tę historie wypadałoby podczytywać po wcześniejszym zapoznaniu się ze "Śmiercią Supermana" (nr 5-8/1995) oraz "Pogrzebem Przyjaciela" (nr 9-12/1995).
 
Ramirez95: "Trylogia Brainiaca" jak dla mnie klasyk. Także ze względu na udany występ Metallo oraz rysunki George'a Pereza. Co do "Blackout" to miałem bardzo mieszane odczucia. Taka trochę opowieść bez pointy i jakby siląca się na humor. Zdaje się jednak, że dostępna za grosze więc pewnie i tak warto.
 
Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał jeszcze o numerze 2/93 w którym zagościł Hal Jordan i Guy Gardner co jako ówczesny, fanatyczny wielbiciel Korpusu Zielonych Latarni, przeżywałem jak przysłowiowa stonka wykopki. Fabuła może nie ścina z nóg, ale jeśli ktoś toleruje SF to możliwe, że raczej nie będzie się nudził. Ponadto całkiem nieźle zaprezentował się Guy (świr totalny), a Dan Jurgens (rysownik tego komiksu) był wtedy w bardzo dobrej formie. Druga historia z tego zeszytu to bardzo istotny epizod w życiu jednej z najważniejszych osobowości mitologii Człowieka ze Stali.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2015, 12:41:10 pm wysłana przez Nawimar »

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 24, 2015, 12:42:40 pm »
Dość nietypową jak na Supermana opowieścią okazało się "Czerwone Szkło" (nr 9-10/1993).

Też bardzo ją lubię, choć finał trochę mnie rozczarował.

Ramirez95:

Ech, fajnie by było.  :sad:

Zdaje się jednak, że dostępna za grosze więc pewnie i tak warto.

No właśnie niekoniecznie. Jak kilka lat temu skupywałem trochę różnych Tm-Semiców na allegro, to ceny były 5-10 zł za zeszyt. Teraz widzę choćby na przykładzie tego Brainiaca i Blackout, że nawet 20, 25 zł wołają. Sporo

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 24, 2015, 01:03:28 pm »
Ramirez82: "No właśnie niekoniecznie."
 
Nigdy bym się nie spodziewał! Tyle z tego, że pułapu najdroższych "Żbików" pewnie nie osiągną. Za "Trylogie Brainiaca" byłbym skłonny tyle zapłacić, ale za "Blackout" już raczej nie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Superman
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 24, 2015, 01:06:17 pm »
Ramirez82: "No właśnie niekoniecznie."
 
Nigdy bym się nie spodziewał! Tyle z tego, że pułapu najdroższych "Żbików" pewnie nie osiągną. Za "Trylogie Brainiaca" byłbym skłonny tyle zapłacić, ale za "Blackout" już raczej nie.


Ja też przeglądałem i z tego co widzę to ta Trylogia nie jest pełna, tzn są tylko dwie części w tej cenie...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 24, 2015, 01:19:17 pm »
Jarosław_D: "Ja też przeglądałem i z tego co widzę to ta Trylogia nie jest pełna, tzn są tylko dwie części w tej cenie..."
 
To akurat tyle ile trzeba. Na numer 11/1991 złożyły się dwie pierwsze części (nasze TM-Semici miały podwójną objętość zeszytów amerykańskich), a 12/1991 to konkluzja tej opowieści plus opowiastka z okazji Bożego Narodzenia (w swojej klasie też w gruncie rzeczy niezła).
 
Przy okazji przypomniał mi się jeszcze kolejny numer tj. 1/1992 czyli wyścig Supermana z Flashem. Z ówczesnej perspektywy bardzo emocjonujący, a do tego całkiem sporo gościnnych występów mało u nas znanych postaci (obie formacje Ligi Sprawiedliwości).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Superman
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 24, 2015, 01:29:00 pm »
Jarosław_D: "Ja też przeglądałem i z tego co widzę to ta Trylogia nie jest pełna, tzn są tylko dwie części w tej cenie..."
 
To akurat tyle ile trzeba. Na numer 11/1991 złożyły się dwie pierwsze części (nasze TM-Semici miały podwójną objętość zeszytów amerykańskich), a 12/1991 to konkluzja tej opowieści plus opowiastka z okazji Bożego Narodzenia (w swojej klasie też w gruncie rzeczy niezła).
.


Czyli to jest cała historia w tym jednym zeszycie? Nie trzeba kupować następnego? Tej konkluzji znać nie trzeba? :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 24, 2015, 01:35:36 pm »
Jarosław_D: "Czyli to jest cała historia w tym jednym zeszycie? Nie trzeba kupować następnego? Tej konkluzji znać nie trzeba? :)"
 
Pewnie, że konkluzje znać warto bo jest najmocniejszą częścią tej opowieści. Całość Trylogii zawarta jest w dwóch wymienionych zeszytach - 11-12/1991.
 
Osobiście żałuję, że nie opublikowano u nas historii z udziałem Brainiaca pomiędzy jego debiutem w numerze 5/1991, a Trylogią. Z retrospekcji w pierwszej części Trylogii widać, że działo się w tym czasie sporo ciekawych rzeczy (Clark jako Gangbuster etc.)