Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 206751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 19, 2015, 10:20:47 pm »
fajne są te wydania zbiorcze, w dodatku zawierają historie u nas pominięte

Offline angelscorpion

Odp: Superman
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 20, 2015, 07:41:32 am »
Dzięki Nawimar za odpowiedź, tego trzeba było :smile: Tutaj zgodzę się z kolegami, iż fajnie by było, gdyby ktoś to ponownie wydał, ale wątpliwe. A szkoda, bo sądząc po tym, jakie ma opinie Supek z New 52 dotychczas u nas wydany, myślę że to właśnie historii z lat 80/90 brakuje wielu zapaleńcom z czasów TM-Semic, którzy chcieliby ponownie to wszystko poczytać i wrócić się do tamtych czasów :wink:

Offline mack3

Odp: Superman
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 20, 2015, 11:44:55 am »
Uwielbiałem supka z tamtych czasów. Bardziej niż Batmana. Świetna kreska, fantastyczne przygody... potem (takie mam wrażenie) zaczęło być coraz gorzej...

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:00:41 am »
Angelscorpion - drobiazg :) Ja ogólnie w cuda wierzę, a biorąc pod uwagę to co dzieje się o d kilku lat na naszym rynku tym mocniej. Dlatego nie tracę nadziei, że któryś z naszych wydawców jednak sięgnie po ten tytuł. W końcu jak stwierdził jeden z prominentnych redaktorów polski czytelnik lubi to co już zna. A jeśli na zasadzie wartości dodanej otrzymałby jeszcze pełną wersję tego co znał w pociętej formulę to być może tym bardziej byłby skłonny sięgnąć po ten tytuł. Zwłaszcza, że lata 1986-1991 dla Supka były być może najlepszym okresem.

Offline Holsten

Odp: Superman
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:30:27 am »
Mnie osobiście lektura żadnego Supermana nie sprawiła tyle przyjemności ile dało mi obcowanie z pierwszymi zeszytami wydawanymi przez TM-Semic.

Offline angelscorpion

Odp: Superman
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 21, 2015, 12:55:03 pm »
Oby się coś ukazało  :D skoro znowu poczytamy Lobo, to i może inne tytuły  8) ja zacząłem czytać zupka od Time and Time Again i mnie wciągło, z wcześniejszych historii znam pojedyncze. W tamtych czasach problem był z dystrybucją - nie wszędzie docierały wszystkie tytuły Semików, a szkoda. Ponowię pytanie: czy ktoś się orientuje w historiach po powrocie Supera z zaświatów, czy poznał on "genezę" młodego Luthora? Z opinii wyczytanych na forum raczej były później słabe historie.

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:03:59 am »
A co powiecie o Superman Unchained, które jest planowane na grudzień 2015 przez Egmont? Snyder + Lee chyba zapowiada się dobrze. Więcej nic nie wiem więc nie bijcie. Ktoś czytał? Tak patrząc po kilku obrazkach to wygląda ok.


Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:27:07 am »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:40:26 am »
Fantastyczna recenzja do pokazania jak ludzie się różnią w ocenach... abstrahując od jakości scenariusza (który dla mnie nie podołał stawianym sobie celom) to ten komiks pokazał mi już ostatecznie jak bardzo Lee nie chce się już rysować. Oprócz paru "epickich" przedstawień (sławna plansza rozkładówka, patetyczne pozy) w tym komiksie jest tyle spi****lin, że to aż woła o pomstę do nieba (zwłaszcza twarze 3/4 ludzkiej obsady, która miała nieszczęście spaść na drugi plan kadrów).

Serią się jarałem przed premierą ale gdy już zadebiutowała przerwałem zakupy zeszytowe w trakcie i pozbyłem się wszystkiego oprócz numeru #1, ot, bo może kiedyś skoczy w wartości (taaa, jasne). Rozczarowanie...

Oczywiście moja opinia może się brać się z tego, że jestem wolny od bycia psychofanem Lee mimo sentymentów semicowych.
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:28:45 am »
No cóż kuba g, z tego co czytałem na forum to jak na razie większość w Twoich "opinii" na temat poszczególnych pozycji komiksowych jest dość kontrowersyjnych. Do mnie jednak nie przemawiają i każdy tytuł odbieram inaczej.

Recenzja podlinkowana przez Nawimara za to mnie zachęciła i z pewnością będę wyczekiwał tej pozycji. Szykuje się fajny grubasek. Kilka plansz które widziałem też zdecydowanie do mnie przemawiają i jakoś nie dostrzegam "rysowania na siłę".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:37:52 am »
No cóż kuba g, z tego co czytałem na forum to jak na razie większość w Twoich "opinii" na temat poszczególnych pozycji komiksowych jest dość kontrowersyjnych. Do mnie jednak nie przemawiają i każdy tytuł odbieram inaczej.


Nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, lepiej oczekiwać więcej niż mniej. Choć nazywanie tego "kontrowersyjni" jest samo w sobie bardzo "kontrowersyjne".
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:41:41 pm »
Nie ma w tym nic złego, po prostu czasami pewne osoby mają gust zbieżny z naszym i wystarczy czyjaś jedna opinia do podjęcia decyzji w temacie zakupu. Akurat nasze są mało zbieżne z tego co widzę, więc w temacie niewiele mi pomoże.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:53:05 pm »
Luz. Wiesz, osobiście życzę Ci, żebyś zachęcony linkiem z recenzji, który Cię przekonał, był też zadowolony z lektury, bardziej niż po podzielał moje odczucia. Nie piszę tego bo potrzeba mi żeby przytakiwać mojej ocenie. Zadałeś pytanie czy ktoś czytał, tak się składa, że czytałem (a niewiele osób chyba czytało tu Unchained bo jednak gildia z pewnymi wyjątkami jest bardzo... polskojęzyczna) więc się podzieliłem opinią się uwzględniając to co napisano też wcześniej  :wink:
perły przed wieprze

Offline Antari

Odp: Superman
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 22, 2015, 06:54:12 pm »
Nie chcę ciągnąć za język ale jeżeli wierzyć słowom

Cytuj
Serią się jarałem przed premierą ale gdy już zadebiutowała przerwałem zakupy zeszytowe w trakcie i pozbyłem się wszystkiego oprócz numeru #1...

nie przeczytałeś całości, a raptem kilka zeszytów.

A jak czytamy w recenzji:

Cytuj
Poza tym w opowieści jest wiele elementów, które stają się w pełni czytelne dopiero podczas lektury całości. Specyfika scenariuszy Snydera polega bowiem na tym, że czytając jego komiksy po raz drugi – jako tworzącą zamkniętą całość historię, a nie jako osobne odcinki publikowane co miesiąc – dostrzegamy szereg drobnych, rozsianych tu i ówdzie elementów, które stanowią niezwykle istotne uzupełnienie struktury narracyjnej.

Może jednak warto dać mu drugą szansę?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Superman
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:07:58 pm »
Nie, przeczytałem całość, po prostu reszta poszła z comixology a nie z papieru (stąd moje zaznaczenie, że przerwałem zakupy zeszytów). Gdybym nie znał całości to siedziałbym cicho albo zaznaczył, że "nie czytałem całości"  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 07:11:29 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

 

anything