trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 209775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawelcd

Odp: Superman
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 08, 2016, 08:36:48 am »
@Corto Maltese


Wielkie dzięki za info i link. Zgadzam się, że vol 1 i vol 2 prezentują lepszy poziom. No ale
Spoiler: pokaż
Zod to Zod
i w historii o Supku nie mogło go zabraknąć.
Spoiler: pokaż
Motym z nowym/nową Lexem
też bardzo ciekawy.

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:17:10 pm »
Lektura @Luthora mnie jednak rozczarowała. Niby fajnie było zobaczyć "Miesiąc z życia Lexa" ale konkluzja była wysoce niesatysfakcjonująca. Ot
Spoiler: pokaż
rozwalił przedszkole by postawić Supka w złym świetle. Ale czy to dało jakieś rezultaty? Czy coś zrobiono z tym później? Jaki był następny ruch Luthora? Tego już nie wiemy. Akcja się urywa
przez to zakończenie podobało mi się jeszcze mniej niż w Czerwonym Synu. Poza tym rysunki są takie se.

Z chęcią przeczytałbym jakiś elseworld w stylu "Emperor Stark". Historię o tym jak Luthorowi się udało - zabił Supermana i samodzielnie rządził Ziemią. To mogłoby być ciekawe. Ale zaraz będzie Kryzys i poczytam sobie o Alexandrze Luthorze. Nie mogę się już doczekać. :)

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:53:26 pm »
8azyliszek: "Ale zaraz będzie Kryzys i poczytam sobie o Alexandrze Luthorze. Nie mogę się już doczekać. :)"

Podczas lektury pamiętaj proszę, że to komiks który liczy sobie już trzy dychy i powstał dla czytelnika o zdecydowanie odmiennych wymaganiach niż fani np. "Wiecznego Batmana". Wspominam na wszelki wypadek aby potem nie było narzekania, że "(...) ale Kryzys to ramota jest".

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:59:10 pm »
Z akogo ty mnie masz? Jak pisałem - ja zawsze uwzględniam kontekst historyczny. I to nie ja grymaszę na klasyki z WKKM. I mi się Tajne Wojny podobały i je doceniam. Liczę że tyle samo frajdy sprawi mi o 2 lata późniejszy i Kryzys.

Offline donTomaszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 12, 2016, 02:59:56 pm »
Bazyl sie tak na ten Kryzys napalil, ze bankowo pisac o nim bedzie pozytywnie - w sensie - "ladne rysunki, ciekawa, niewtorna fabula".
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 12, 2016, 03:02:11 pm »
Jakbym miał czas, to bym pisał jak o Secret Wars. ;)

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2014/06/tajne-wojny-wkkm-26-i-40.html

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 12, 2016, 03:03:24 pm »
8azliszek: "I to nie ja grymaszę na klasyki z WKKM."

Zatem git. Bo obawiam się niestety, że przeważać będą opinie typu: "Przecież to w niczym nie przypomina zarówno Wojny Domowej jak i Rodu M!".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 03:06:46 pm wysłana przez Nawimar »

Offline pawelcd

Odp: Superman
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 25, 2016, 06:47:57 pm »
W JLA vol. 1 Superman jest żywą bateryjką i lata w kostiumie biało-niebieskim. Można prosić o naświetlenie tej zmiany, jak to się stało, że utracił/zyskał swoje moce?

fragsel

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:08:08 pm »
było wyjaśnione w Polskich TM Semic... jakoś tak w 1997 czy 98...

o, tu masz opisy...
czytaj od 4/1998
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_batman_i_superman_1998&kat=str

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:09:38 pm »
Po śmierci, zmartwychwstaniu  i ślubie Supermana jego tradycyjne moce zaczęły szwankować,/scenarzyści chcieli wymyślić "coś nowego" i Superman stał się człowiekiem z energii. Najpierw Niebieskim, potem czerwonym. Arek Wróblewski opisywał to na Kartkach ze Stali w TM-Semicowych Supermanach. Ale dokładniej o co chodziło to nie wiem, bo nie mam ich pod ręką. W każdym razie pomysł był do kitu i po jakimś czasie wrócili do tradycyjnych mocy.

Offline pawelcd

Odp: Superman
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:21:51 pm »

@fragsel
@8azyliszek


Wielkie dzieki!. Poczytam wskazane materiały.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Superman
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:52:19 pm »
Na Wikipedii o tym motywie jest nawet osobny artykuł: https://en.wikipedia.org/wiki/Superman_Red/Superman_Blue

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 25, 2016, 08:17:44 pm »
Ooo - według tego linka normalny Superman powróci już w JLA 3 od Egmontu. A Czerwony powinien się pojawić w 5 tomie Superman & Batman. Fajnie.

Offline 8azyliszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 30, 2016, 02:00:53 pm »
Superman Ziemia Jeden vol.3 przeczytany. I uważam go za trochę słabszy niż poprzednie części. Bo to jest mój podstawowy problem z tymi wszystkimi alternatywnymi światami -
Spoiler: pokaż
mimo drobnych różnic, wszystko jest takie samo. Ile można oglądać kolejne "pierwsze" spotkanie Zoda i Supermana? No ile? Mi pierwsze dwa wystarczyły. Poza tym wszystko jest bardzo podobne do siebie - olbrzymi kompleks wyższości, przekonanie że jest się lepszym, podstęp, prawie zabicie Supermana i kolejna przegrana spowodowana przeciąganiem tego wszystkiego. No i jeszcze pojawienie się Luthora - kobiety. Bitch please. Straczyński poszedł tutaj na łatwiznę i niczym mnie nie zaskoczył ani nie zachwycił. Poza "ukrytą lesbijką" było też mało humoru
.

Ogólnie - nie chcę by Ziemia Jeden zawitała w De Luxie. Niech dadzą coś ze Starego DC.

Offline Corto Maltese

Odp: Superman
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 30, 2016, 02:28:12 pm »
Chyba trochę źle podchodzisz do komiksów z Earth One czy innych Ziemi. To jest inne spojrzenie na daną postać, a nie coś z worka "what if?". Czy Superman jest czarnoskóry, czy ze Związku Sowieckiego, czy Earth One, określone elementy muszą być, by pozostał Supermanem. Ten tom, moim zdaniem, jest słabszy od poprzednich dwóch jednak nadal to dobry komiks. Pomysł z
Spoiler: pokaż
The Luthors
akurat bardzo na plus, podobnie jak
Spoiler: pokaż
motyw zniszczenia Kryptona przez Zoda
. Na minus podejście Clarka do
Spoiler: pokaż
tej prostytuującej się dziewczyny
. W wywiadzie udzielonym newsaramie, który linkowałem już, http://www.newsarama.com/23444-jms-q-a-on-superman-earth-one.html, Straczynski wspomina, że pomysł z
Spoiler: pokaż
Zodem
był naturalną ścieżką rozwoju postaci. Jeżeli chcesz coś zupełnie innego, powinieneś sięgać po takie elseworld'y gdzie zmiany są większe, z założenia np. "Batman: In Darkest Knight" gdzie Batman nosi pierścień Green Lantern'a lub "JLA: The Nail" gdzie państwo Kent nie trafiają do kapsuły z małym Supermanem bo im opona w samochodzie pękła.
Założeniem Earth One było przedstawienie klasycznych bohaterów w nowej odsłonie. Także wiadomo było, że określone postacie, miejsca itd. muszą się pojawić. Jakbyś dostał możliwość pisania przygód Punishera z Ziemi 8 to sądzę, że też byś pewne elementy zachował, nie wywracał postaci do góry nogami. Z szacunku dla fanów.

 

anything