Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 21, 2010, 11:20:28 pm »
via Wykop - okładki zeszytów Supermana & Co. sięgające Złotej Ery miażdzą 8)
Po prostu istny czad! :D

Offline Red_AV

Odp: Superman
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:03:33 am »
"Red Son" czyta się świetnie. Sam koncept jest ciekawy i u podstaw odrobinę "zabawny" (harcerzyk komuchem). Historia interesująca.
...ale Batman (jego czapa wymiata)
No i twist fabularny na końcu - zacny!

Wymieniłeś to co najlepsze, moim zdaniem, w tym albumie:)
Pomysłowe zestawienie znanych postaci w alternatywnej wersji naszej rzeczywistości. Superman z komunistycznym skrzywieniem to nadal superbohater, tylko po przeciwnej stronie żelaznej kurtyny. Ciekawie rozpisana fabuła daje dużo rozrywki i frajdy w poznawaniu "nowego porządku". Bez głupich przegięć i kombinacji - tak mógłby wyglądać świat DC gdyby Superman nosił na klacie sierp i młot wujka Stalina. Bardzo spodobało mi się również zakończenie ale nie chcę psuć niespodzianki.

ps. Batman i jego czapka przejdą do historii  ;-)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Superman
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 07, 2010, 10:48:34 am »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Superman
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 07, 2010, 11:32:21 am »
Bo?
Znaczy, że w ogóle wyszedł, czy też ma mieć jakąś super zawartość? Pod tym linkiem niewiele widać.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline mackey

Odp: Superman
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 07, 2010, 01:36:22 pm »
Bo będzie wydany w 2 razy większym formacie. Dla fanów Quitely'ego zakup obowiązkowy. A i scenariusz również bdb.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Dembol_

Odp: Superman
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 07, 2010, 01:42:30 pm »
Bo będzie wydany w 2 razy większym formacie. Dla fanów Quitely'ego zakup obowiązkowy. A i scenariusz również bdb.
Będzie można wszelkie fałdki i zmarszczenia obejrzeć w 2x większym rozmiarze. :lol:
All-stara chciałem już dawno kupić, ale zawsze wypadał z listy. Fajnie, że będzie Absolute.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Superman
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 07, 2010, 02:36:35 pm »
Bo będzie wydany w 2 razy większym formacie. Dla fanów Quitely'ego zakup obowiązkowy. A i scenariusz również bdb.
Ok, przekonałeś mnie. :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Red_AV

Odp: Superman
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 07, 2010, 04:46:20 pm »
Dla mnie Allstar Superman to wielkie rozczarowanie.
Sama kreska Quitely'a jest ok (choć bardziej podobał mi się w WE3) ale na dłuższą metę męczą komputerowe kolory Granta a przy bliższym przyjrzeniu się widać ubogie tło (choć to już kwestia gustu).
Co do samej historii to strasznie męczyłem się żeby przebrnąć do końca, tylko epizod z Luthorem był znośny... chyba głównie dzięki temu że bazował na Lexie a Supermana nie było wcale.
Mówi się o tym komiksie dużo dobrego i stawia go w pierwszej piątce "musisz mieć jeżeli chcesz poznać Supermana". Dla mnie to potężne rozczarowanie i to nie dlatego że jest "tylko" dobry, jest po prostu słaby.

Offline nayroth

Odp: Superman
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 07, 2010, 05:37:14 pm »
Absoluty chyba sie zdewaluowały nieco. Kiedyś znaczyło to nowe kolory i masę dodatków, a wspomniany AllStar co ma z tego poza wiekszym formatem? 320 stron to tyle co 2 HC'ki wzięte do kupy. Też mi...

Co nie zmienia faktu że zarówno AllStar jak i ForTomorrow bardziej zasługują na wydanie niż Gaimanowski Whatever happened...

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Superman
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 07, 2010, 06:26:46 pm »
(...) a wspomniany AllStar co ma z tego poza wiekszym formatem? 320 stron to tyle co 2 HC'ki wzięte do kupy. Też mi...
Spokojnie, do publikacji jeszcze ponad pół roku, a wydawca musi puścić stosowne info na Amazona odpowiednio wcześniej, zanim jeszcze ogłosi to w swoich zapowiedziach. Nie zdziwię się, jeśli to po prostu konieczność wpisania czegokolwiek w rubrykę "ilość stron" sprawiła, że ktoś pacnął łączną ilość z obydwu wydań zbiorczych. Bliższe szczegóły znane pewnie będą najpóźniej w lipcu, kiedy DC wypuści info o zapowiedziach na październik.

Offline mackey

Odp: Superman
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 07, 2010, 07:00:36 pm »
Najczęściej jest to w tak wczesnym etapie "nie mniej niż" - chociaż ostatnio Absoluty rzeczywiście jakby coraz uboższe w dodatki.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline nayroth

Odp: Superman
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 07, 2010, 07:10:02 pm »
Wiadomo, pożyjemy, zobaczymy.
A jednak Abs. ForTomorrow ma 340 str. czyli - wow! - 10 kartek więcej niż trejdy.
To i tak lepiej niż Abs. GL Rebirth (wg zapowiedzi 224 str.) który jest/bedzie totalną kompromitacją marki Absolute.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Superman
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 07, 2010, 07:32:04 pm »
To fakt. Myślałem, że może będzie zawierał Rebirth + pierwsze TPB nowego GL. Ale gdzie tam.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Julek_

Odp: Superman
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2010, 09:53:37 pm »
Absoluty to nie dla mnie; dodatki mnie nie rajcują, powiększony (znacznie!) format raczej irytuje, a i nieporęczne toto straszne w lekturze. Pomijając cenę, która jest po prostu koszmarna.

Jestem zdecydowanie fanem delikatnie powiększony hacekeów, zbierających po dwa trejdy (no, maks 18 zeszytów), które są dla mnie optymalnym zestawieniem ceny do liczby stron i poręcznością lektury.

Och i jak już jestem w temacie - z Omnibusami bywa różnie, bo są mniejsze i większe.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Superman
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 08, 2010, 11:01:39 am »
Bo?

Bo nie lubię zamkniętych historii, miniserii etc. dzielonych na dwa, trzy trejdy. Ja wiem, że o kasę chodzi, ale dla mnie takie dzielenie jest dopiero nieporęczne. Woję mieć całą historię w jednym trejdzie.

A All-Star dodatkowo jest takim komiksem, który według mnie zasługuje na Absolute'a; jako ten jedyny, uniwersalny komiks o Supermanie, który zawiera esencję tej postaci.

Oczywiście są Absoluty, których kupować nie warto, jak Hush czy nadchodzący Green Lantern. Jeśli jednak w formacie Absolute wydana zostanie świetna historia z fajnymi dodatkami to fajnie mieć takie cacuszko w kolekcji. Osobiście nie mam takiego fetyszu, by mieć wszystkie Absoluty, wszystko ma swoje granice...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 11:21:17 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »