trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Superman
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 19, 2010, 04:27:02 pm »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Destruktor

Odp: Superman
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 05, 2010, 07:56:50 pm »
Czy Ostatni syn Kryptonu został już całkiem zapomniany przez wydawnictwa komiksowe? czy w ogóle w przeciągu ostatnich kilku lat został wydany jakiś komiks z Supermanem poza S/B z Dobrego Komiksu, czy "Kingdom Come", "Batman: Hush", lub "Mroczny Rycerz Kontratakuje" w których Superman niestety jest tylko jedną z postaci. Wiem że w wymienionych przeze mnie komiksach S miał rolę tylko epizodyczne lub bardzo małe, jednak to jedyne tytuły jakie pamiętam sprzed kilku lat. Był chyba jeszcze "Superman vs. Predator" ale chodzi mi o solowy występ. Bo wydaje mi się że chyba tylko TM-Semic raczyło wydać takowe przygody Supermana :doubt:. Pozdrawiam, Destruktor.

Offline graves

Odp: Superman
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 05, 2010, 08:23:10 pm »
Czy Ostatni syn Kryptonu został już całkiem zapomniany przez wydawnictwa komiksowe? czy w ogóle w przeciągu ostatnich kilku lat został wydany jakiś komiks z Supermanem poza S/B z Dobrego Komiksu, czy "Kingdom Come", "Batman: Hush", lub "Mroczny Rycerz Kontratakuje" w których Superman niestety jest tylko jedną z postaci.
Został. Mam radę, po co pytać - wejdź na główną stronę i sprawdź bazę danych Gildii Komiks.
Superman na wszystkie pory roku :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline helsing

Odp: Superman
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 18, 2010, 12:37:48 am »
Jestem świeżo po lekturze nowego restartu dokonanego przez J.M. Straczynskiego - Superman Earth One. I muszę przyznać że jest to bardzo udane podejście. Już nie pamiętam historii z Człowiekiem ze Stali, która by mnie zainteresowała i wciągnęła. Nawet wielce chwalony All Star okazał się nudny i mało zrozumiały przez tą mnogość jakiś beznadziejnych Samsonów i spółki... Tutaj mamy wszystko od początku (mniej więcej), przystosowane do realiów XXI wieku z zachowaniem najważniejszych i najbardziej charakterystycznych motywów z życia Supermana i Clarka. Jest to również typowa opowieść o superbohaterze i promieniach z dupy, ale przynajmniej na dobrym poziomie. Rysunki też dają radę i można się nacieszyć paroma świetnymi planszami. Fajnie, że album stał się przebojem i będzie kontynuacja, mam nadzieję że nie trzeba będzie za długo czekać.

Nasunęła mi się też myśl, że ten komiks byłby świetny do wydania w Polsce. Rozpoznawalny bohater, przyjemne i neutralne rysunki, niezbyt gruby tomik, brak wymogu znajomości całej mitologii i sukces w USA. Jeżeli to by się nie sprzedało to znaczy, że u nas nie ma zupełnie miejsca na amerykańskich superbohaterów i nie ma co się łudzić na zmianę stanu rzeczy.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:05:58 pm »
Lada chwila Mucha Comics wyda All Star Superman. Przed lekturą chciałbym przypomnieć sobie coś z staroci wydanych przez TM-Semic. Które z tamtych historii warto przeczytać, pomijając pierwsze numery Byrne'a z The Man of Steel?

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Superman
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 28, 2012, 01:40:10 pm »
nie ma potrzeby przygotowywania się do lektury All-Star.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 28, 2012, 09:48:29 pm »
Wiem, w tym sensie, że All Star to samodzielna historia i w ogóle. Ale nabrałem ochotę na Supermana i chętnie powróciłbym po tych kilkunastu latach do TM-Semicowych zeszytów. Dlatego chciałem wiedzieć, które z nich dziś dają jeszcze radę.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:07:13 pm »
Moim zdaniem warto m.in. sięgnąć po "Trylogie Brainiaca" (nr 11-12/1991), wyścig z Flashem (1/1992 - niezmiennie urokliwa rzecz), "Karmazynowy Kryptonit" (11-12/1992 i 1/1993), Superman i Green Lanterni oraz śmierć Luthora (2/1993), "Time And Time Again" (5-8/1993), "Red Glass" (9-10/1993), "Panika na Niebie" (7-10/1994), Powrót LinearMen (4/1995), śmierć, rządy Supermanów i powrót zza grobu (5/1995-9/1996), "Challengers of the Unknown" (1/1997).

P.S. Zastrzegam, że od lat jestem zwolennikiem tej postaci (w znacznie większym stopniu niż tak lubianego u nas Gacka) dlatego być może nieco na wyrost oceniłem przynajmniej część spośród wymienionych tytułów. Mimo wszystko dla wielbicieli superbohaterskiej rozrywki ich lektura raczej nie powinna być czasem straconym.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:13:09 pm »
Dzięki. Część z tego już skompletowałem i czeka na swoją kolej, za resztą rozejrzę się na allegro. Blackout nie warto?

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 29, 2012, 07:07:54 am »
Nie ma sprawy :) "Blackout" w moim przekonaniu rzecz umiarkowana. Typowy produkcyjniak. Chociaż historyjka z LinearMen i Waveriderem z 4/1994 to całkiem niezłe nawiązanie do "Armageddon 2001" (jednego z lepszych crossów DC lat dziewięćdziesiątych). Chyba jednak warto samemu się przekonać :)

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Superman
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 29, 2012, 07:32:52 am »
z TM-Semic Śmierć i powrót Supermana, ale ja generalnie eSa nie lubię...
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Superman
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 11, 2012, 04:25:38 pm »
  W sprzedaży jest już dostępny komiks Granta Morrisona i Franka Quitely pt. All-Star Superman, z którego dziś prezentujemy 15 plansz! Więcej... 
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Belzebiusz

Odp: Superman
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 12, 2012, 02:57:57 pm »
Dobry ten All-star Superman? Czy warto wydać na niego tyle kasy?

Ja Supka nie lubię ale komiks "Na wszystkie pory roku" podobał mi się. Czy powyższa pozycja jest choć zbliżona poziomem do NWPR?
Nie chce mi się pisać...

Offline Gashu

Odp: Superman
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 12, 2012, 05:57:14 pm »
Komiks jest zacny i warto na niego wydać kaskę, ale raczej na Amazonie, gdzie zapłacisz 2x mniej niż za polskie wydanie. 
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline spidey

Odp: Superman
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 13, 2012, 09:35:44 am »
Dobry ten All-star Superman? Czy warto wydać na niego tyle kasy?
http://kzet.pl/2012/07/all-star-superman.html