trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Superman
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 13, 2012, 04:24:49 pm »
ja też Supka nie lubię, a All-Star jest bardzo dobre.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 04, 2012, 08:31:37 pm »
Wszystko się zgadza - "All-Star Superman" jest naprawdę bombowy. Szkoci stworzyli komiks, którego niesamowita artystyczna jakość kompletnie mnie zaskoczyła (po "WE3" nie powinna, ale przecież to miał być "tylko" "Superman"). Niby często jadą po bandzie, za którą zieje jedynie otchłań absurdu, a mimo to z opowieści bije naturalność i wiarygodność. Komiczne momenty przeplatają się z przejmującymi, do tego album skrzy się od znakomitych pomysłów. Jak ten Quitely fenomenalnie rysuje sylwetki w ruchu... Świetnie zrobiony Clark Kent.
The best superhero ever!

Offline amsterdream

Odp: Superman
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 04, 2012, 11:26:03 pm »
Do mnie Morrisonowska wizja Supermana zupełnie nie trafiła. Mimo, że bardzo się starałem, nie potrafiłem dostrzec powodów dla powszechnego zachwytu tym tytułem. Lektura była beznamiętna i kompletnie nie potrafiłem wczuć się w ten komiks. Rysunki Quitelyego też mi się nie podobały. Większość ludzi wyglądało jak jakieś golemy ulepione z gliny. No i te okropne, cukierkowate kolory. Supermana to ja jednak wolę z epoki Semica.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 11:35:47 pm wysłana przez amsterdream »

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 05, 2012, 10:44:43 am »
Jak dla mnie Morrison załapał tutaj dołek (podobnie jak w pisanej przez niego serii Batman & Robin; do grafiki się nie czepiam, bo Quitely jak zawsze jest rewelacyjny). Nie jest to historia pokroju JLA - Earth 2 czy X-Men które czyta się bardzo dobrze i wątki niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Na pewno All Star Superman nie poleciłbym jako pierwszy komiks z Supermanem, który należy przeczytać.
Może z sentymentu, ale jednak -> Byrne stworzył na nowo historię Supermana i zrobił to idealnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Superman
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 18, 2013, 03:45:56 pm »
przeczytalem action comics vol1 morrisona i niestety jest to jego najslabszy wg mnie komiks superhero. praktycznie 2-3 pomysly na caly album typowo morrisonowskie a cala reszta to mainstream az do bólu. myslę że nie dali mu wolnej ręki w tym komiksie.

do tego dodatkowe historie z uzupełniające album są kompletnie beznadziejne i nudne. humor poprawiły mi tylko zeszyty kuberta. ciekawe jak będzie odebrane wydanie egmontu tego albumu, nie wróżę mu swietlanej przyszlosci.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline marceli

Odp: Superman
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 18, 2013, 10:03:56 pm »
Czytał ktoś jeszcze nowego supka co będzie w egmoncie?
Bo miałem kupić ale jeżeli rzeczywiście jest taki słaby to sobie odpuszczę.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline nx87

Odp: Superman
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 31, 2013, 11:21:10 am »
Cytuj
miałem kupić ale jeżeli rzeczywiście jest taki słaby to sobie odpuszczę.
Ja kupiłem praktycznie w ciemno... chociaż troszkę, odrobinkę czytałem na ten temat.
Myślę, że zakup udany: http://allegro.pl/all-star-superman-tanio-i3131637531.html

Do tego Iron Man 5 koszmarów, Thor wikingowie i dwa tomy Opowieści Wojennych, aby przesyłkę rozdzielić (zaoszczędzić).

Ogólnie to myślałem, że poniżej 140 zł (z wysyłką) nie dostanę - jednak udało się za ok 103 zł - cieszę się ^^

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 31, 2013, 11:26:11 am »
Ja kupiłem praktycznie w ciemno...
marceli pisze o Supermanie z New52...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline marceli

Odp: Superman
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 31, 2013, 11:36:10 am »
vision2001 ma rację - chodzi mi o Action Comics z New52, który ma być wydany przez Egmont.
Może po wydaniu z Egmontu pojawią się jakieś opinie oraz recki.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Dembol_

Odp: Superman
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 31, 2013, 11:45:21 am »
http://kzet.pl/2012/11/action-comics-2011-0-13.html - moja opinia o pierwszych 14 zeszytach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 31, 2013, 04:05:04 pm »
Ja tam biorę w ciemno. Mam nadzieję, że pozostałe numery pisane przez Morrisona, Egmont też u nas wyda.

Offline nx87

Odp: Superman
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 31, 2013, 05:09:56 pm »
Eee... początkujący jestem więc nie wiedziałem o co tak naprawdę chodzi ;) Ten Superman z New 52 wyjdzie pewnie dopiero za kilka miesięcy. Można kupić, przeczytać, sprzedać... ;)

Offline marceli

Odp: Superman
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 31, 2013, 10:10:03 pm »
Dzięki Dembol_. Oto właśnie mi chodziło. Super recenzja.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 26, 2013, 03:40:44 pm »
Nie jestem fanem S Ale chcę kupić sobie z nim jedną historię. Pomóżcie która wybrać:
- All Star
- na wszystkie pory
- New 52
Który z powyższych jest Waszym zdaniem najlepszy?

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 26, 2013, 03:47:37 pm »
Co do podanych przez Ciebie tytułów to czytałem All-Star i Na wszystkie pory roku. Który lepszy? Jak dla mnie Na wszystkie pory roku. Jest w nim ten klimat komiksów z Supermanem jaki czuło się w amerykańskich komiksach z eSem z lat '80. Poza tym All-Star na pewno nie polecam jako jeden z pierwszych komiksów z Supermanem jaki bym dał do czytania komukolwiek.
Tutaj info o NEW52. Ale z tego co widziałem to w większości zbiera on niepochlebne opinie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 03:50:44 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---