Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Superman
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 26, 2013, 03:49:03 pm »
Nie jestem fanem S Ale chcę kupić sobie z nim jedną historię. Pomóżcie która wybrać:
- All Star
- na wszystkie pory
- New 52
Który z powyższych jest Waszym zdaniem najlepszy?


Znam tylko " na wszystkie cztery pory roku", a wszystko zależy czego odczekujesz od komiksu o S. "Na wszystkie" wydaje mi się komiksem specyficznym, bo Superman jest tutaj bohaterem drugoplanowym jako postać. Tutaj bohaterem jest jego "supermenowatość" - ja bym tak to ujął.

Offline maximumcarnage

Odp: Superman
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 26, 2013, 04:04:26 pm »
,,Na wszystkie pory roku". Mam i jestem zadowolony. Poza tym jest teraz w rewelacyjnej cenie http://www.incal.com.pl/superman-na-wszystkie-pory-roku.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 26, 2013, 04:05:37 pm »
Czytałem Na wszystkie pory roku i All Star, oba bardzo dobre, ale Na wszystkie pory roku lepszy. Kup go, nawet jest tańszy. Może zachęci cię też do kupna All Stara.
 
A co do Supermana z New 52, na stronie Egmontu podają, że nasze wydanie ma mieć 240 stron. Albo błąd, albo pozbawili nas kilkunastu stron dodatków.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 08:47:07 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline donTomaszek

Odp: Superman
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 20, 2013, 12:48:20 pm »
All star Superman - super komiks!

Ja podobnie jak wielu forumowiczow nie przepadam i nigdy wlasciwie nie przepadalem za Supkiem, ale ten komiks to cos niesamowitego. Swietnie napisany i narysowany. Ktos gdzies napisal ze to 120% fantastyki w fantastyce i ja sie pod tym podpisuje obiem rekoma. Dodatkowo mozna go czytac (tak jak ja) ze znikoma wiedza o uniwersum supermana. Polecam wszystkim niezdecydowanym - naprawde warto.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: Superman
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 23, 2013, 09:21:35 am »
Tylko "All Star". Potem długo nic i "Wszystkie pory roku".

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 23, 2013, 08:29:59 pm »
Tylko "All Star". Potem długo nic i "Wszystkie pory roku".
Moim skromnym zdaniem, dokładnie odwrotnie: "Wszystkie pory roku" - dłuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic i "All Star". Komiks Loeba i Sale'a to próba opowiedzenia o roku pierwszym Supermana - z klimatem, z nutką nostalgii, z ładnymi nawiązaniami do grafik Normana Rockwella (jeśli ktoś lubi takie zabawy form), z próbą odpowiedzenia na pytanie, co się działo z Supermanem, kiedy jeszcze nie był Supermanem (Loeba zaproszono potem do współpracy przy "Smalville"). Komiks Morrisona, mimo wielu zalet, jest tylko zabawą z dobrze znanym boaterem. Pyszną zabawą, opartą na trafnym rozpoznaniu tego, co ważne i warte przywołania, ale Loeb/Sale są lepsi i juz.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 23, 2013, 09:44:55 pm »
Komiks Loeba i Sale'a jest po prostu inny. Jednak na mnie o wiele większe wrażenie zrobił "All Star Superman".

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 23, 2013, 09:51:48 pm »
Komiks Loeba i Sale'a jest po prostu inny. Jednak na mnie o wiele większe wrażenie zrobił "All Star Superman".
Na mnie też. Ale potem zadałem sobie pytanie, który jest lepszy.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Superman
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 23, 2013, 09:54:01 pm »
Na mnie też. Ale potem zadałem sobie pytanie, który jest lepszy.
Ale to powinno być retoryczne pytanie. :)

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 23, 2013, 10:01:39 pm »
Ale to powinno być retoryczne pytanie. :)
Takie pytania nigdy nie są retoryczne, choć mogą prowadzić do odpowiedzi w rodzaju: "Oba są równie dobre", "Zależy dla kogo" lub "Każdy jest świetny w swojej klasie".

Offline chmiel

Odp: Superman
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 24, 2013, 10:46:04 am »
Ja ze swojej strony poleciłbym niewydane w Polsce "Superman: Braniac" i "Superman: Secret Origin" Geoffa Johnsa i Gary Franka.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 30, 2013, 05:27:40 pm »
Premiera filmu "Man of Steel" już niebawem, podobnie jak oficjalna, 75 rocznica debiutu Supermana. Z tego też względu, w serwisie "Paradoks" można spodziewać się licznych atrakcji związanych z tą postacią. 

Recenzje komiksów i filmów, wywiady z twórcami, konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sklep "Multiversum" oraz interpretacje Kal-Ela w wykonaniu rodzimych twórców komiksu, A wszystko to w ramach akcji "Czerwiec ze Stali". 

W imieniu załogi działu komiksowego "Paradoksu" serdecznie zapraszam. Start 1 czerwca.

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 30, 2013, 10:00:25 pm »
Premiera filmu "Man of Steel" już niebawem, podobnie jak oficjalna, 75 rocznica debiutu Supermana. Z tego też względu, w serwisie "Paradoks" można spodziewać się licznych atrakcji związanych z tą postacią. 

Recenzje komiksów i filmów, wywiady z twórcami, konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sklep "Multiversum" oraz interpretacje Kal-Ela w wykonaniu rodzimych twórców komiksu, A wszystko to w ramach akcji "Czerwiec ze Stali". 

W imieniu załogi działu komiksowego "Paradoksu" serdecznie zapraszam. Start 1 czerwca.
Daj spokój. "Paradoks" zamieszcza kiepskie, nieprzemyślane teksty, pisane przez ludzi, którzy mają niewielkie pojęcie o pisaniu. Jestem przekonany, że teksty o Człowieku ze stali umieszczone na stronie Gildii będą dużo lepsze niż te zamieszczone tam (i będzie o nich można podyskutować na forum także z ich twórcami). A od promowania blogów i stron z radosną twórczością jest zupełnie inny temat.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 10:27:14 pm wysłana przez N.N. »

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 31, 2013, 08:59:29 am »
Dzięki N.N. Wiedziałem, że jak zawsze można na Ciebie liczyć :) Przy okazji gratuluję oszałamiajacego zmysłu antycypacji. Pozazdrościć ;)
 
                                               Pozdrawiam

N.N.

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 31, 2013, 10:49:55 am »
Dzięki N.N. Wiedziałem, że jak zawsze można na Ciebie liczyć :) Przy okazji gratuluję oszałamiajacego zmysłu antycypacji. Pozazdrościć ;)
 
                                               Pozdrawiam
Czytałem różne rzeczy na "Paradoksie". Zazwyczaj takie, do których dawałeś tutaj linki. Wśród nich były rzeczy słabe i rozpaczliwie słabe. Kiedy jednak próbowałem dyskutować o wartości merytorycznej owych tekstów (pomyłkowo biorąc jeden z polecanych przez ciebie artykułów za twój własny), skończyło się na oskarzeniu, iż się Ciebie czepiam, Ty zaś zdecydowanie się odciąłeś od związków z tamtym tekstem.
Teraz okazuje się, że polecasz teksty kolegów, z ktorymi razem tę stronę tworzysz. Polecanki te uskuteczniasz w różnych tematach, chociaż został dla nich stworzony osobny topik: "blogi i strony z twórczością".
Z doświadczenia wiem, że na polecanej przez Ciebie stronie publikowane są rzeczy o jakości żenująco niskiej. Dlatego też ostrzegam przed nimi. Nie zabraniam jednak nikomu tam zaglądać i samemu się przekonać, jak jest. Czerwiec tuż-tuż.
Tych, którzy tam zajrzą, prosiłbym o podzielenie się wrażeniami z lektury. Nie wykluczam, że jestem do Nawimara uprzedzony.