Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 202767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Superman
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 01, 2013, 07:48:03 pm »
Też uważam, że R.D.J rewelacyjne spisuje się w tej roli. Holmesa też zagrał koncertowo.


Jest świetny, jednak obawiam się, że powoli dopada go syndrom Johnny'ego Deppa, który po pierwszych "Piratach..." wszystkie swoje role grał (i wciąż gra) "Jackiem Sparrowem". Oglądając Holmesa odnosiłem wrażenie, że koleś się w końcu przedstawi "my name is Tony Stark and I am Iron Man";)

Deg

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 01, 2013, 08:54:15 pm »
Nie wiem co ludziom w tym czerwono-żółtym żelazku się tak podoba, jedna z płytszych postaci w świecie komiksowym a idzie ramie w ramie z Batem i Spiderkiem. http://www.boxofficemojo.com/genres/chart/?id=comicbookadaptation.htm
Racja, gościa w kratkę i jego głębokie psychologiczne teksty to akurat powinien wyprzedzać o kilka długości ;)

Offline Dreadnought

Odp: Superman
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 02, 2013, 08:57:44 am »
Racja, gościa w kratkę i jego głębokie psychologiczne teksty to akurat powinien wyprzedzać o kilka długości :wink:


Nie lubić Spider-mana to tak jak nie lubić pizzy :)
Psychologia Spiderka do mnie trafia i to bardzo.
Part man, part machine - all cybercommando.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 02, 2013, 11:04:16 am »

Nie lubić Spider-mana to tak jak nie lubić pizzy :)
Psychologia Spiderka do mnie trafia i to bardzo.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, Spidey jest dobry bo go lubisz, a Iron Man zły bo go nie lubisz? Czy może masz jakieś argumenty które przegapiłem?

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 02, 2013, 11:08:12 am »
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, Spidey jest dobry bo go lubisz, a Iron Man zły bo go nie lubisz? Czy może masz jakieś argumenty które przegapiłem?
Nieeee... Dreadnought napisał, że Ci co lubią pizzę muszą też lubić Spidera! Czy jakoś tak.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Superman
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 02, 2013, 12:21:25 pm »
Pfff gdzie napisałem, że Iron Man jest zły ?
Nawet sobie niedawno w Multiversum komiks z nim kupiłem. Ale to nie jest ta sama liga co Spiderek. Był serial sf Star Trek i była Ziemia 2, oba miały niezłe odcinki ale ich wpływ  i miejsce w popkulturze jest diametralnie różne.
Po prostu zastanawia mnie popularność postaci żelazka w ciepłych, jaskrawych barwach :) Ale jak tu piszecie od już kilku ładnych postów chodzi o to, że ludzie lubią aktora.
Part man, part machine - all cybercommando.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 02, 2013, 12:29:46 pm »
Nawet sobie niedawno w Multiversum komiks z nim kupiłem.


Musisz być wielkim fanem Iron Mana.

Ale to nie jest ta sama liga co Spiderek.

Ty tak twierdzisz. I nie obraź się że zakwestionuję twój autorytet w kwestii takich stwierdzeń. Filmy z Iron Manem poza dobrą obsadą mają też scenariusz na niezłym poziomie, świetną ścieżkę dźwiękową i dopracowane efekty specjalne. Nie skracaj tego wyłącznie do osoby RDJr tylko po to żeby bronić swoich dziwnych teorii.

 
A jak to powyższe się ma do tematu jakim jest "Superman"? Prośba o pisanie na temat.
graves
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 04:01:27 pm wysłana przez graves »

Offline vision2001

Odp: Superman
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:16:40 am »

Nie powiem, że jestem największym fanem eSa, bo to pewnie byłoby kłamstwo, ale że jestem prawie największym fanem eSa nie byłoby przesadą ;)
Czego spodziewałem się po filmie? Tego, że będzie to opowieść o Supermanie, a wg mnie Superman/Clark Kent był tylko dodatkiem do już wcześniej stworzonego scenariusza i finalnie zaadoptowanego właśnie na tę historyjkę. I odnosi się to do całości przedstawionej opowieści.


Na pewno nie do końca tego co dostałem. Wiem, że film to inne medium niż komiks i czasem kilka rzeczy trzeba nagiąć czy też zmienić, ale kaman!
- tak jak już napisałem - wg mnie zaadaptowało jakąś historię pod film o Supermanie
- komiksowa Lois Lane ma pazur i nie poddaje się tak łatwo jak postać filmowa; kinowa Lois Lane jest miękka (taka cnotka-niewydymka), a jedynym tekstem pokazującym jej zadziorne dziennikarskie oblicze są słowa wypowiedziane podczas wizyty w bazie wojskowej ("porównaliśmy już kto ma większego kutasa"), no, ale w szpilkach po pustyni to popierdziela! ;) poza tym Lois to dla mnie musi być czarnula (ech - Teri Hatcher...)
- nie liczyłem ile razy rzuciła imieniem: Clark! do eSa (tak że było milion ludzi obok i wszyscy to słyszeli)
- świetne zrobione, ale przydługie sceny walk...


Byłem na wersji w 3D. Tyle tego 3D, że można śmiało sobie odpuścić i obejrzeć 2D (nie wiem jak 4DX, czy jaką wersję mieli w IMAXie, więc tu się nie wypowiadam).
Poza tym muzyka jakaś cienka (prócz utworu Chrisa Cornella). Tak samo podsumowała moja kumpela która Zimmera uwielbia i twierdzi, że jak pierwszy raz utwór usłyszała w necie to bardzo się jej spodobał, ale całościowo ścieżka dźwiękowa nie zrobiła na niej wrażenia. Mi bardzo brakuje w niej tematu przewodniego (charakterystycznego w twórczości np. Williamsa).


Mieszane uczucia mam do wątku Jonathan Kent - młody Clark (
Spoiler: pokaż
scena: o tym czy będziesz zły czy dobry musisz sam zdecydować, ale czy oddanie komuś w ryj ci w życiu pomoże?
) i finalnie śmierci tego pierwszego. No i
Spoiler: pokaż
morderstwo Zoda - to powinno skończyć się jak komiksowe morderstwo dokonane przez Wonder Women na Maxwell Lordzie.



Co mnie "urzekło":
- świetnie opowiedziany wątek na planecie Krypton z super efektami specjalnymi
- super, że pominięty został wątek wylądowania oraz odnalezienia kapsuły przez Kentów
- fajnie zbudowana psychologia głównego bohatera i początki jego mocy (scena w szkole)
- Michael Shannon to odpowiedni generał Zod - w sensie jego twarz jest odpowiednią do tej roli ;) no a Antje Traue to super laseczka ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Julek_

Odp: Superman
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 08, 2013, 11:34:40 am »
Przy okazji premiery najnowszego filmu z wielkim eSem na Kolorowych pojawiły się dwa zestawienia zbierające wszystko to, co najlepsze w tym temacie. Polecam lekturę Superdychy po raz pierwszy i po raz drugi.

Offline pa3ck

Pytanie o All-Star Superman
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:01:10 am »
Pytanie do posiadaczy All-Star Superman ( wydanie muchy).

Czy u was również niektóre strony , te z pełnostronnicowymi rysunkami są w kiepskiej jakości ( duża ziarnistość np. strona 102 ) ? Czy wszystkie egzemplarze tak mają i taki ma być ich urok ?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytanie o All-Star Superman
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:22:49 am »
Pytanie do posiadaczy All-Star Superman ( wydanie muchy).

Czy u was również niektóre strony , te z pełnostronnicowymi rysunkami są w kiepskiej jakości ( duża ziarnistość np. strona 102 ) ? Czy wszystkie egzemplarze tak mają i taki ma być ich urok ?
Tak, myślę że wszystkie egzemplarze polskiego wydania tak mają. I teraz trzeba by zapytać posiadaczy oryginału, jak to wygląda u nich...

Offline kelen

Odp: Superman
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 12, 2013, 12:02:40 am »
Na stronie Świata Komiksu znajduje się obecnie artykuł o Supermanie, może kogoś zainteresuje:

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/polecamy/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 12, 2013, 09:46:38 am »
Pytanie do posiadaczy All-Star Superman ( wydanie muchy).

Czy u was również niektóre strony , te z pełnostronnicowymi rysunkami są w kiepskiej jakości ( duża ziarnistość np. strona 102 ) ? Czy wszystkie egzemplarze tak mają i taki ma być ich urok ?
dla mnie jest to świadomy zabieg. zresztą, bardzo do mnie trafia.

Offline wilk_stepowy

Odp: Pytanie o All-Star Superman
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 17, 2013, 05:59:51 am »
Tak, myślę że wszystkie egzemplarze polskiego wydania tak mają. I teraz trzeba by zapytać posiadaczy oryginału, jak to wygląda u nich...


Ja mam wydanie tpb i są strony na których są widoczne pixele.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 17, 2013, 06:37:17 pm »
Cholera, co mnie podkusiło do kupienia komiksu o Supermanie? Wymęczyłem tych "Ludzi ze stali" wczoraj i nie wiem, co myśleć. Chyba nie zrozumiałem połowy komiksu. Akcja rwana, jakieś przeskoki w czasie i przestrzeni bez żadnego uzasadnienia i wyjaśnienia. Niby rozpierdziel, wielki dramat na kosmiczną skalę, a zaczyna się i kończy na kilku stronach i jakoś tak nijak. Wszystko takie dziecinnie naiwne. Od czasów Semica unikałem Supermana i ten komiks przypomniał mi dlaczego. Ta postać jest tak płaska, jak coś bardzo bardzo płaskiego, nie wiem, jak pokrywa jakaś.
Ps. Po jaką cholerę człowiekowi, który ma już każdą moc, jaką jego twórcy byli w stanie wymyślić, dają jeszcze niezniszczalną zbroję? Żeby był jeszcze bardziej niezniszczalny? Jeszcze bardziej nudny? Chyba tylko po to, żeby twórcy nie musieli tłumaczyć, dlaczego kostium herosa nigdy nie niszczy się w tych wszystkich wybuchach, bójkach, strzelaninach itd.


 

anything