trawa

Autor Wątek: Superman  (Przeczytany 204402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Superman
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 23, 2013, 05:48:12 pm »
Z delikatnym poślizgiem udało mi się w końcu obejrzeć "Człowieka ze Stali". Jako dogmatyczny zwolennik wersji Johna Byrne'a oczywiście musiałbym ponarzekać na obecną w filmie wersję początków Kal-Ela oraz ogólną wizję jego ojczystej planety. Zdając sobie jednak sprawę z tego, że czas nie stoi w miejscu im dalej w tok filmu, tym bardziej przekonywałem się do rozwiązań formalnych zastosowanych przez realizatorów tej produkcji. 

Może nieco drażnić dyskretne kreowanie Clarka na kogoś w rodzaju mesjasza (np. w głównym nurcie fabuły liczy on sobie 33 lata), choć akurat przy okazji tej postaci tego typu interpretacja nasuwa się sama. Wygląda również na to, że autorzy usiłowali w nienachalny sposób polemizować z współczesnymi pomysłami w kontekście kontroli urodzeń oraz innych niż naturalnych metod rozrodczości (choć być może to nadinterpretacja).
 
Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu produkcji, także tutaj nie szczędzono grosiwa na wygenerowanie przekonującego świata przedstawionego. Krypton, jako świat cofnięty w społecznym rozwoju, prezentuje się wyjątkowo udanie. Nie inaczej jest z większością obsady. Russell Crowe po raz kolejny gra samego siebie i jak niemal zawsze wychodzi mu to całkiem udanie. Dobór odtwórcy tytułowej również właściwy. Henry Cavill przejawia sporo ekranowej charyzmy. Mam wrażenie, że im dalej będzie wgłębiał się w swoją rolę, tym więcej dobrego możemy po nim oczekiwać. Znakomity Zod. Fani wyrafinowanych efektów specjalnych raczej nie będą mieli zbyt wielu powodów do narzekań.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 01, 2013, 06:18:59 pm »

Offline AvengerGT

Odp: Superman
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 10, 2013, 06:01:37 pm »
Cholera, co mnie podkusiło do kupienia komiksu o Supermanie?
Rozumiem więc że po tm-semiku pierwszy po jaki sięgnąłeś był "Ludzie ze Stali". W takim razie pytanie po co akurat ten konkretny album skoro zbiera bardzo średnie recenzje. Nawet pierwsze 3 przykładowe strony na stronie gildii totalnie zniechęcają. Teraz mam chęć na kupno Supermana i wolę dopłacić drugie tyle do All-Star bo zdążyłem się zorientować że będzie to znacznie lepsza inwestycja. "Ludzie ze Stali" raczej sobie odpuszczę.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Superman
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 11, 2013, 08:46:29 am »
W takim razie pytanie po co akurat ten konkretny album skoro zbiera bardzo średnie recenzje.

Dlaczego kupiłem?
Po pierwsze, recenzje zbierał raczej pozytywne lub bardzo pozytywne. W większości tych, które czytałem przed zakupem (chyba same zagraniczne) bardzo wychwalano Morrisona za to co zrobił z Supermanem. Nowy Superman zawsze znajdował się na liście najlepszych propozycji z NEW52 (top 10, must buy, bla bla bla). Uznałem więc, że musi to być bardzo dobry komiks o Supermanie.
Po drugie, doszedłem do wniosku, że jeśli już decydować się na superbohaterską serię, to ponowne jej odpalenie (NEW52) będzie najlepszym momentem. Dlatego też, oprócz niebiesko-czerwonego ludka kupiłem też dobry "Trybunał Słów" i marne "Oblicza śmierci" (Ligi nie kupię. Za dużo tam trykotu na kadr kwadratowy).
Po trzecie, wydanie 50 zł na komiks o Supermanie jestem w stanie jakoś sobie samemu wytłumaczyć, wydania 120 zł już nie.

Ps. Od czasów Semica kupiłem jeden komiks o Supermanie. I komiks ten bardzo mi się podobał. Był to "Luthor" Azzarello i Bermejo.

Offline strz1

Odp: Superman
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 11, 2013, 08:51:40 am »
All Stara nie polecam. Kupilem jakos za okolo 100 ale nie w tym rzecz, juz sprzedalem. Lepiej weszla mi bajka co moze swiadczy o mnie zle ale komiks w mojej opinii byl za malo dynamiczny, a moze po prostu za duzo bylo tam wszystkiego? Tak czy inaczej nie byla to pozycja ktora chcialem trzymac na polce.

Offline RemiRose

Odp: Superman
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:10:43 am »
Nowy Superman zawsze znajdował się na liście najlepszych propozycji z NEW52 (top 10, must buy, bla bla bla). Uznałem więc, że musi to być bardzo dobry komiks o Supermanie.
WOW tym to mnie zadziwiłeś. Z tego co słyszałem większość fanów uważała serię za średnią, a o top 10 w ogóle nie było mowy.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline Piotruposz

Odp: Superman
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:25:58 am »
Również słyszałem mnóstwo złych opinii o nowych komiksach z Supermanem. Dopiero gdy ruszyła cyfrowa antologia Adventures of Superman, przeczytałem, że to Superman, o jakiego czytelnicy DCNU nie mogli się doprosić (seria dosyć ciekawa). Inną dobrze zapowiadającą się superserią jest Superman Unchained, ale jeszcze sporo czasu zanim wydadzą zbiór zeszytów, a jeszcze więcej, nim wyjdzie u nas. Co do tej ostatniej serii, to zapoznałem się tylko z 1 zeszytem (kupiłem ze względu na rozkładówkę) i teraz czekam na HC.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 11, 2013, 08:23:29 pm »
Luthor wyszedł w PL?

ramirez82

  • Gość
Odp: Superman
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 11, 2013, 08:59:17 pm »
Inną dobrze zapowiadającą się superserią jest Superman Unchained, ale jeszcze sporo czasu zanim wydadzą zbiór zeszytów, a jeszcze więcej, nim wyjdzie u nas.

Tego Supermana Scotta Snydera i Jima Lee mógłby Egmont wydać. O ile faktycznie okaże się dobrym tytułem.
 
Greg Pak i Jae Lee robią też Batman Superman - w sam raz na wydanie u nas przed premierą filmu.
 
Luthor wyszedł w PL?

Niestety nie. A ponoć jeszcze lepszy niż Joker tego samego duetu.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 11, 2013, 10:49:57 pm »
Greg Pak i Jae Lee robią też Batman Superman - w sam raz na wydanie u nas przed premierą filmu.
biorę w ciemno.
Cytuj
Niestety nie. A ponoć jeszcze lepszy niż Joker tego samego duetu.

Joker był ok, acz bez szału. Niespecjalnie odkrywcza historyjka, chociaż zgrabnie opowiedziana.

Offline AvengerGT

Odp: Superman
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 15, 2013, 06:37:25 pm »
Widzę że All-Star na stronie Muchy stoi za 99zł. Ktoś zamawiał coś od nich i może opisać jak pakują przesyłki? Czy są w jakiejś mierze zbliżone do standardów Egmontu?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Superman
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 15, 2013, 01:24:29 pm »
Nie kumam tej "mody" na kolorowe monety. Taką tandetą i kiczem to pachnie.

Offline nx87

Odp: Superman
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 16, 2013, 02:52:17 pm »
Tez drazni mnie taka moneta. W ostatnich latach pelno tego. Dla mnie to zetony, a nie monety...

Offline marceli

Odp: Superman
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 16, 2013, 03:26:12 pm »
To właśnie jest moneta - żetony nie mają nomianłów.
Mi się osobiście podoba, chociaż nie lubię monet z tampondrukiem.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

 

anything